Prezidentė aptarė derybas dėl Lietuvos narystės EBPO (0)

Dalia-grybauskaite-Angelas-Gurija-lrp.lt-r.dackaus-nuotr

Dalia Grybauskaitė ir Angelas Gurija | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Sausio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pasaulio ekonomikos forume Davose, Šveicarijoje susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Guriją (Ángel Gurría), su kuriuo aptarė Lietuvos pažangą siekiant pradėti derybas dėl narystės šioje prestižinėje organizacijoje.

Lietuva šiemet tikisi kvietimo pradėti derybas dėl narystės EBPO. Sprendimas dėl derybų pradžios turėtų būti priimtas birželį, įvertinus Lietuvos namų darbus ir Narystės veiksmų plano įgyvendinimą.

Šalies vadovės teigimu, narystė vienoje įtakingiausių pasaulio organizacijų būtų svarbus tarptautinis Lietuvos įvertinimas ir nauja galimybė geriau ginti savo interesus, dalyvauti priimant globalius sprendimus.

„Tai ne tik sustiprins Lietuvos tarptautinį prestižą, bet ir duos didelę naudą šalies ekonomikai ir žmonėms. Lietuva taps patrauklesnė užsienio investuotojams, pagerės mūsų skolinimosi reitingai ir kaštai“, – sakė Prezidentė.

Mūsų šalis jau dabar aktyviai dalyvauja EBPO komitetuose ir darbo grupėse. Lietuvos atstovai bendradarbiauja su EBPO ekspertais konkurencijos stiprinimo, ekonomikos liberalizavimo ir kovos su korupcija srityse. Lietuva taip pat prisideda teikiant EBPO paramą Ukrainai.

lrp.lt informacija

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: