Migracijos valdyboje gautas pirmasis prašymas pase įrašyti tautybę (2)

pasasVilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyboje (toliau – Migracijos valdyba) priimtas Lietuvos Respublikos pilietės prašymas naujai gaminamame pase įrašyti tautybę.

Galimybė Lietuvos Respublikos piliečio pase įrašyti tautybę sudaryta praėjusių metų liepos mėnesį Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Paso įstatymo pataisas, jog tautybė pase piliečio rašytiniu prašymu įrašoma nuo 2015 m. sausio 1 d. išduodamuose pasuose. Minėta nuostata įtvirtinta Paso įstatymo Nr. IX-590 4 straipsnio pakeitimo įstatyme Nr. XII-1015.

Teise pase įrašyti tautybę pasinaudota pirmąją 2015 metų Migracijos valdybos darbo dieną – tokį prašymą pateikė ukrainietės tautybę nurodžiusi Lietuvos Respublikos pilietė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. ŽEMAITIS:

    Puiku!

    Turiu tik piliečio kortelę. Tačiau jei išsiiminėsiu pasą – tai būtinai įsirašysiu žemaičiu.
    Iš tiesų – būtina atitaisyti istorinę tiesą. Žemaičiai – yra tauta. Gyventojų surašymo metu užsirašiau žemaičiu. Tad savo teisč juo būti tikrai ginsiu.

  2. Pikc:

    Aš už – pilietybė ir tautybė nėra tas pats. Šiaip jau anglų kalboj tas politkorektiškas niveliavimas nusivažiavo tiek, kad nebeaišku, kas yra kas – “nationality” jau reišlkia “citizenship”, “ethnicity” reiškia “race”, “gender” reiškia “sex”, o “Asian” reiškia babajų. Nežinau, kokia situacija su naujais pasais, bet importiniuose užrašuose reikia aiškiai atskirti tautybę nuo pilietybės, nes jei tai moteriškei išvažiavus, kokie buki britai nuspręs, kad ukrainietė – tai pilietybė, tai ir neįleisti gali be vizos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: