Bus pristatyta E. Katilaus knyga „Laiškai, parašyti naktį“ (0)

emanuelis-katilius_tevo_kabinete_Kaunas_asmenine_nuotr-K100

Emanuelis Katilius tėvo kabinete Kaune | asmeninė nuotr.

Gruodžio 13 d., šeštadienį, 13 val. Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės ( 3 salėje, Pamėnkalnio g. 13, Vilnius) įvyks Emanuelio Katiliaus knygos „Laiškai, parašyti naktį“ pristatymas.

Dailininko ir poeto E. Katiliaus (1926–1997)  knygoje „Laiškai, parašyti naktį“ (sudarytoja Rasa Bačiulienė, leidykla „Gimtasis žodis“, Vilnius) pateikiami tremties išgyvenimai, paauglystės ir jaunystės dienoraščiai, laiškai artimiesiems, eilėraščiai lietuvių ir rusų kalbomis, apsakymai, grafikos darbai, knygų iliustracijos. Tai ne tik biografinis albumas, ne tik unikalus istorinis dokumentas, bet ir grožinis kūrinys, kuriame atsiskleidžia išskirtinė talentingo menininko asmenybė, charakteris, savastis.

Keturiolikmetis E. Katilius kartu su mama, broliu ir dviem sesutėm 1941 birželio 14 d. buvo ištremtas į Altajaus kraštą. 1946 m. Emanueliui pavyko ištrūkti į Novosibirską mokytis. Netikėtai gavęs pasą, grįžo į Lietuvą ir įstojo į Vilniaus dailės institutą, Grafikos fakultetą. Iš trečio kurso buvo pašalintas, areštuotas, apkaltintas pabėgimu iš tremties ir nuteistas. 1953 m. grąžintas į senąją tremties vietą. Iš čia užsiverbavo į Tolimuosius Rytus tikėdamasis, kad po trejų metų privalomo darbo gaus leidimą grįžti į Lietuvą.Grįžo 1958 m., vos panaikinus trėmimą. Deja, studijas teko pradėti vėl nuo pirmo kurso.

Dailininkas E. Katilius iliustravo per 50 poezijos knygų, tiek pat prozos, dirbo plakato, ekslibriso ir žurnalų iliustravimo srityse.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: