Amsterdame įvyks tradicinis lietuvių menininkų renginys „LTart.NL“ (0)

plakatasGruodžio 6 d. Amsterdame įvyks  penktasis kasmetinis  Lietuvos menininkų renginys „Ltart.NL“. Pagrindinė jo tema šį kartą – ATSPINDYS. Ji kviečia Olandijos lietuvius ir daugiatautę Nyderlandų sostinės publiką pažvelgti į lietuvių kuriamą meną kitų kultūrų kontekste.

Renginio organizatoriai sako, kad šiemet renginio lankytojams bus pristatyta trijų dalių programa, kurią sudaro meno paroda, gyvos muzikos pasirodymai ir vakaro koncertas.

Tikimasi, tai sudomins tiek meno gurmanus, tiek norinčius tiesiog smagiai praleisti laiką lietuvių bendruomenės apsuptyje ar paragauti lietuviškos virtuvės patiekalų.

Renginį pradės meno paroda ATSPINDYS (REFLECTION), kurią šiais metais globoja Amsterdame ir Paryžiuje kurianti lietuvių menininkė Inga Cholmogorova. Ji pasirūpino, kad lankytojai galėtų išvysti pripažintų ir dar tik kylančių menininkų darbus, interpretuojančius šių metų renginio temą.

Tapybos, fotografijos, ir skulptūros darbus bei menins instaliacijas ir atliekamus pasirodymus pristatys jauni kūrėjai iš garsiausių Lietuvos ir Olandijos meno mokylų.

Po parodos, dieną pratęs Rimos Dirsės globojama įvairialypė klasikinės ir šiuolaikinės muzikos programa, sudaryta iš  Antoninio Dvorako (Antonín Dvořáko) kūrinių fortepijonui, nuotaiką keliančių dainų vaikams, kurias atliks žymaus ansamblio „Kinderen voor Kinderen“ (liet. „Vaikai – vaikams“) narės, ir pop roko, džiazo bei kitų šiuolaikinės muzikos žanrų kūrinių. Ši renginio programos dalis sieks sukurti jaukią ir gyvą nuotaiką, kurią pajustų kiekvienas renginio lankytojas.

Renginį vainikuos Donato Montvydo koncertas. Šis Lietuvos dainininkas, dar žinomas Donio Montelo (Donny Montell) slapyvardžiu ir 2012-aisiais atstovavęs Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse, „LTart.NL“ publikai atliks populiariausius ir naujausius savo kūrinius.

Po D. Montvydo koncerto vakaro atmosferą toliau kurs profesionalūs didžėjai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: