Zapyškį šturmuos aštuoni vikingų laivai (4)

Vikingų antpuolis | wikipedia.org nuotr.

Vikingų antpuolis | wikipedia.org nuotr.

Spalio 26 d., 12 val., aštuoni vikingų laivai turėtų pasiekti Zapyškį (Kauno r.) ir išsilaipinti šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios įsikūrusioje stovykloje.

VIII-XI amžiuose vikingais vadinami skandinavų jūrininkai garsėjo ne tik prekyba, bet ir siaubiamaisiais žygiais, ypač  Šiaurės ir Rytų Europos kraštuose.
Šį kartą vikingai Zapyškio neniokos – Nemuno pakrantėje degs laužas, skambės senovės giesmės,  vyks vaišės. Pramoginį žygį rengia Kauno rajono savivaldybė ir viešoji įstaiga „Birštono Nemunas“. Plaukimo tikslas – populiarinti kuriamą Mažąjį pakaunės turizmo žiedą.

Spalio pradžioje buvo atidarytas dviračių takas, kuris sujungė Marvelę su Kačergine. Tada naują trasą išmėgino didelis būrys Kauno rajono savivaldybės darbuotojų su meru Valerijumi Makūnu priešakyje.

Kitas, dešiniuoju Nemuno krantu nuo Šilelio kaimo tiesiamas dviračių takas artėja prie Karnavės. Kitąmet jis turėtų pasiekti Kulautuvą.

Kauno rajono savivaldybė daug investuoja į turizmo infrastruktūrą Kačerginės, Zapyškio, Kulautuvos ir Raudondvario seniūnijose. Zapyškį ir Kulautuvą ateityje ketinama sujungti lyniniu keltuvu per Nemuną. Juo bus galima perkelti ir dviračius.

Pranešama, kad žygio dalyviai plauks dviejų rūšių laivais: 16-viečiu „Vikingų žalčiai“ ir 8-viečiu „Mažieji vikingų žalčiai“.

Žygio pradžia – 10 val. nuo Nemuno ir Neries santakos.
Atvykimas į Zapyškio stovyklavietę – 12 val.
Renginio pabaiga – 13 val.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Istorija, Kelionės, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

 1. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Pirmiausiai vykingai bet ne vikingai! Tai buvo lietuvių gentis, kurios pavadininmas kildinamas nuo lietuviško -vykti!
  Antra – vykingai vykdavo tiktai jūromis, užsukdami tiktai į stambesnių upių deltas. Nemunas vykingų laivams buvo seklus, tad Kauno jie nepasiekdavo.

 2. Liutauras:

  Jei tai dviračių takas, tai man nesuprantama kas tai yra dviračių takas ir kuo jis skiriasi nuo žvyrkelio. Asmeniškai mėgstu pasivažinėti tuo maršrutu, tačiau reklamuotis, kad dviračių takas jau įrengtas, tai tas pats, kai apsivilkus kelnes sakyti, kad apsivilkau kostiumą. Sutinku, kad dalis tako įrengta, o daugiau senas kelias . .Mano nuomone nereikia klaidingos reklamos. Reikia pagirti už pastangas tvarkant turistinius maršrutus, tačiau pirmiausia juos pradėjus reikia ir užbaigti ir švęsti įkurtuves.

 3. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Vykingai -baltų gentis gimė VIII ą. kai Baltijos jūroje pradėjo tirpti ledai ir galima buvo laivais išvykti į atvirą jūrą.
  Vykingai buvo arijų Krivių Krivaičių pasiuntiniai ir pasaulyje vykdė naujų kraštų paiėška. Kartu jie vykdė ir arijų-baltų pasaulio jėgos demontravimą prieš Romos ir Bizantijos ekspansiją į rytų Europą. (Prisiminkime, kad IV ą. pradžioje Romos imperatorius Konstantinas I Arijų-baltų pasauliui buvo paskelbęs Kryžiaus Karą).
  Būtina žinoti, kad iki vykingų (suprantama ir vėliau) krivių Krivaičių pasiuntiniais Europoje vandens keliais- upėmis, buvo Vanduolės (Vyslos) žemupyje gyvenusi arijų-baltų vanduolių (priešų pramintų vandalais) gentis.
  Vykingų era baigėsi kartu su Gardarikės žlugimu. Tai įvyko 996 metais kai Gardarikės šiaurės -vakaruose būvusios Vanduolijos rikijos rikis-valdovas Daugonis apsikrikštijo ir tapo čekų karaliumi Mieško. Po šios išdavystės Gardarokės federaciją per šimtmečius šlovinantis “Gintaro kelias” ( Dniepro, Vanduolės-Vyslos, Bugo ir Nemuno upėmis) jungiantis Baltijos ir Juodąją jūras, galutinai žlugo.
  Sumenko ir Krivių Krivaičių galia bei įtaka Europoje. Į tolimus kraštus “komandiruoti” vykingai buvo fiziškai atskirti nuo tėvonijos ir pasaulio! Mat, didesnė Europos dalis, tame tarpe ir skandinavai, tuo metu jau buvo priėmę krikštą, o vykingai krikštui nepasidavė. Tad skandinavai ir vykingai buvo įdėologiniais priešais.
  Jeigu vykingai buvo skandinavai, tai kodėl jie leido vykingams žūti visiškai pašonėje?!
  Skandinavai sąvindamiesi vykingus prisiima ir atsakomybę už vykingų šimtmečiais patirtas kančias ir už vykingų dingimą iš istorijos!
  Kas link variagų (liet.-vergų), tai jie 1-me tūkstantmetyje po Rytų Europą plito tokiu pat greičiu, kaip ir lietuvių kalba! Kartu su “variagais” tame laikmetyje Rytų Europoje sparčiai plito ir burinių laivų laivyba, o kartu ir laivų buriuotojai (rus.- burlaki).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: