EK leido žemės ūkiui teikti tik nereikšmingą pagalbą (0)

procosara.org nuotr.

procosara.org nuotr.

Žemės ūkio ministerijos atstovai šiandien Briuselyje dalyvavo derybose su Europos Komisija dėl pagalbos nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems šalies gamintojams.

Kaip iš Briuselio pranešė ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis, Europos Komisija sureagavo į šalių signalus ir įvertino prekybos su Rusija apribojimų poveikį Europos Sąjungai. Situacija buvo vertinama dviem kryptimis: apribojimų įtaka prekybai vaisiais bei daržovėmis ir gyvūniniais produktais. EK pabrėžė, kad prekyba vaisiais ir daržovėmis patyrė didesnį neigiamą poveikį. Šiems praradimams ypač didelį dėmesį skyrė didžiosios ES šalys narės.

„Baltijos šalys ir Suomija pasisakė labai konkrečiai, prašydamos nedelsiant pradėti taikyti rinkos organizavimo priemones – intervencinį pirkimą, privatų saugojimą, eksporto grąžinamųjų išmokų mokėjimą“, – sakė R. Krasuckis. Šias šalis palaikė kroatai, prancūzai ir dar keletas šalių. O štai Jungtinės Karalystės, Olandijos, Danijos atstovai apie tai kalbėjo be didelio entuziazmo: siūlė toliau stebėti pokyčius rinkose ir sprendimus priimti tik gerai viską išanalizavus.

Lietuvos situacija dėl privataus saugojimo mechanizmo taikymo pradžios bus vertinama atskirai. „Šalims narėms pasiūlyta taikyti de minimis pagalbą pačioms“, – informavo R. Krasuckis.  De minimis pagalba – tai tokia parama, kuri didžiąja dalimi atvejų nedaro įtakos Europos Sąjungos valstybių narių tarpusavio prekybai ir konkurencijai ir yra leistina pagal Europos Komisijos reglamentus.

Kitą savaitę Žemės ūkio ministerijos atstovai vėl lankysis Briuselyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: