Seimo nariai prašo Lietuvos vadovus kreiptis į Lenkijos Senato pirmininką (18)

B. Borusevičius: Na, tai iškilus kokiai nors grėsmei – tegul Lietuvą gina švedai... | youtobe.com stopkadras

B. Borusevičius: Na, tai iškilus kokiai nors grėsmei – tegul Lietuvą gina švedai… | youtobe.com stopkadras

Liepos 11 d. Seimo ryšių su visuomene skyrius išplatino pranešimą, kad grupė Seimo narių šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Loreta Graužinienę ir Lietuvos Respublikos Ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių ir paprašė oficialiai kreiptis į Lenkijos Senato pirmininką Bogdaną Borusevičių (Bogdan Borusewcz) ir viešai patvirtinti arba paneigti savo spekuliacijas dėl Lenkijos kaip NATO narės įsipareigojimų Lietuvai vykdymo, kurios paties B. Borusevičiaus yra siejamos su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) keliamų dvikalbystės reikalavimų vykdymu Lietuvoje.

Naujienų agentūra BNS ir dauguma didžiųjų Lietuvos žiniasklaidos kanalų išplatino žinią, jog Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusevičius užsienio žurnalistams duotame interviu kritikavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderį Valdemarą Tomaševskį dėl Rusijos agresijos Ukrainoje šalininkų nešiojamos Georgijaus juostelės segėjimo, patikino tęsiantis Lenkijos vykdomą „labai didelį spaudimą Lietuvai“ bei kaltino Lietuvos Respublikos pirmąjį ir dabartinį valstybės vadovus dėl įtampos dvišaliuose santykiuose. Taip pat B. Borusevičius pareiškė, jog „iškilus kokiai nors grėsmei – tegul Lietuvą gina švedai, mes visiškai nesiveršime [to daryti]. Pažiūrėsim, ar apgins“. Minėta citata prieinama daugelyje internetinių šaltinių.

Pareiškimas, jog Lenkija nesiverš ginti Lietuvos ir pažiūrės, ar ją apgins kiti sąjungininkai, yra absoliučiai nesuderinamas su Lenkijos įsipareigojimais NATO, tarp kurių vienas pagrindinių yra ginti NATO šalis nares ginkluotos agresijos prieš jas atveju. Tuo tarpu vienas Lenkijos valstybės vadovų viešai reiškia abejonę dėl šių įsipareigojimų vykdymo. Toks pasisakymas, jei iš tiesų buvo ir nėra iškreiptas žiniasklaidos priemonių, traktuotinas kaip tiesioginis šantažas Lietuvai, paneigiant tarptautinius įsipareigojimus ir tuo reikšmingai prisidedant prie dvišalių santykių blogėjimo.

Šį kreipimąsi pasirašė 15 Seimo narių: Rima Baškienė, Stasys Brundza, Vida Marija Čigriejienė, Arimantas Dumčius, Povilas Gylys, Petras Gražulis, Sergejus Jovaiša, Vytautas Juozapaitis, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Kuzminskas, Algirdas Vaclovas Patackas, Paulius Saudargas, Valentinas Stundys, Valdas Vasiliauskas, Povilas Urbšys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

18 komentarų

 1. markas:

  Seime yra bent penkiolika garbingų žmonių, kurie gina valstybę. O kiti? Jie ką, nemato, kad Lenkijos Senato pirmininkas, švelniai tariant, padeda Rusijai įvaryti separatistinį pleišta Lietuvos teritorijoje? Kam ne kam, o Lenkijai po Ukrainos įvykių tapo gyvybiškai svarbu, kad tarp tų keleto valstybių, turinčių panašią skaudžią patirtį santykiuose su SSRS, nebūtų jokių prieštaravimų. Kad nuo Baltijos iki pat Juodosios jūros esančioje užtvaroje maskoliška orda neprakirstų pernelyg didelės spragos. Ir štai, pati Lenkija, o tiksliau, jos bukagalviai šovinistai, neturintys strateginio mąstymo, naudojasi konjunktūrine taktine galimybe sužlugdyti savo artimiausią sąjungininką. Ir ne bet kuo, o pačiais kvailiausiais lenkiškais marazmais. Dėl šitų suvaikėjusiems seniams brangių lenkiškos kresų politikos marazmų, neva padedančių atkurti Lenkijos praeities didybę, sudaroma galimybė Rusijai su Vakarų Europa susitarti. Įteisinti lenkiški marazmai atskirai paimtoje Lietuvos teritorijos dalyje, be abejo, padidins ten separatistinį prieauglį. Tai pasitarnaus tik tam, kad Lietuvos teritoriją draskytų tautiniai prieštaravimai. Greitu laiku leisiantys Rusijos diversinėms spec. pajėgoms išprovokuoti konfliktus ir imituoti pilietinį karą. O NATO, kaip matėme Kryme ir Donbase, prieš hibridinį karą bejėgė. Juk po įvykių Ukrainoje tapo kaip niekad akivaizdu kas nutinka, kai valstybėje aktyviai pabrėžiamas kurio nors regiono netapatumas, atskirumas nuo likusios šalies IŠIMTINAI TAUTINIU pagrindu. Pavyzdžiui, kitokiais nei visoje šalyje gatvių ir autobusų maršrutų užrašais bei kitokiais nei visoje šalyje gyventojų pavardžių rašmenimis. Dabar kaip niekad reikia išblaivinti Lenkijos politikus. Nes Lenkija savo trumparegišku šovinizmu prišauks bėdą. Sumažins pati savo saugumą. Klibinti NATO ryšius vardan kažkokių tai suvaikėjusiems kresų romantikos apologetams brangių lenkiškų marazmų… Atleiskite, bet tai jau netelpa į jokius sveiko proto rėmus.

  • Atas:

   Aukštas lenkas taip žemai puolė:neigia NATO 5 straipsnį.

  • N:

   Lenkija varvina seilę dėl Vakarų Ukrainos teritorijų, kurios iki karo jai priklausė. Ukraina po asociacijos su ES pasirašymo privalės atlikti restituciją ir jau (jie jas seniai reiškė, bet dabar atsirado teisinis pagrindas) apie 80 tūkstančių Lenkijos piliečių reiškia teises į turėta turtą V. Ukrainoje. Taigi, Ukraina garantuotai bus sudraskyta į gabalus, jei Rusija nepajėgs jos paimti visos – Novorosija dalis atiteks Rusijai, dalis Vakarinės – Lenkijai, Vengrijai ir Ruminijai, kartu su pietine dalimi. Likusią dalį su Kijevu ir šiaurės rytais paims JAV ir priveis ten savo karinių bazių.
   Taigi, apsiramink, tavo išvados klaidingos.

  • bartas:

   Seime yra tik 15 -kiolika garbingų žmonių, kuriems rūpi Lietuva. Markai aš ir Tavę priskirčiau į tą sąrašą. Bet ,Tamsta,- ne Seimo narys. Kokia išvada. Mano nuomonė viena. Mano, mūsų valstybėje, pasirinktas neteisingas šalies valdymo būdas. Dabartinis veda šiknaskylėn. Paklausit. Jeigu toks protingas , tai pasakyk. Nesakysiu. Po apklausos (referendumo) dar neatsigavau. Nuokautas.

 2. Kažin:

  Vėl valdžiukės grupelės asmenų elgimasis yra kaip vaikų ar kokių nevisateisės, nelygiateisės valstybės su kitomis šalimis esybių. Tarsi Lenkijos Senato pirmininkas būtų koks aukščiausias Lietuvos šeimininkas ar viešpats…
  Jeigu Lenkijos Senato pirmininkas nepaneigė tai, kas buvo žiniasklaidoje paskelbta, vadinasi jis sakė taip, kaip paskelbta ir taškas. Tai kam čia dar vėl tas pats, kaip paprastai, “vozinimasis” su Lenkija užuot pasiuntus Lenkijai notą ir atitinkamu lygiu kėlus jos pašalinimo iš NATO klausimą. Juk iš istorijos aišku, kad pasitikėti Lenkija, sulaužusia Suvalkų sutartį ir užgrobusia dalį Lietuvos su Vilniumi bei šio savo veiksmo iki šiol viešai nepasmerkusia, pasitikėti dalykuose dėl saugumo užsitikrinimo negalima.
  Kur šių Seimo narių valstybinė savigarba, ar jie tokiais vergiškais linkčiojimais verti Lietuvos valdžios vardo!… Gal čia, sakau, kokia užuomina į tai, kad valdžiukė vėl siųstų Linkevičių rankas bučiuoti…

  • N:

   Niekas Lenkijos iš NATO nemes. Nes Vakarams nusispjauti ant Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio problemų, jei tik jos nekelia kliūčių NATO tikslams.

   • Senis Šaltis:

    Tenka su Kažin sutikti šiuo atveju.”N” komentaras nelogiškas. Kaip gali NATO tikslams nekelti problemų, tokie aukštų pareigūnų pasisakymai, kad nevykdys NATO įsipareigojimų, jei puls kitą NATO šalį? Mano asmenine nuomone NATO net labai svarbi Lietuva esant NATO sudėtyje. Nes paaukoti visą Lietuvą jiems yra paprasčiau (kaip pvz.: Pietų Osetiją, Abchaziją, Krymą…), nei dalį Lenkijos. Jiems nei per Tarybinę okupaciją dėl Lietuvos širdies neskaudėjo, nei dabar skaudėtų. Bet turėti buferį, tai jiems labai naudinga. O mums lietuviams kas geriau, ar, kad ateitų ir paimtų be šūvio, ar kad pas mus užvirtų naikinantis karas ir iš Lietuvos liktų tik plynė, be vieno lietuvio? Dabar karai jau kitokie nei prieš 70 metų.

    • N:

     Seni Šalti, NATO sukurta ne tam, kad iš jos kažką išmesti dėl kelių žodžių. Duos velnių Lenkijai ir tiek. Amerika turi priemonių, kaip už kiaušinių paimti politikus. Lenkija svarbesnė, nes ji pridengia Vokietiją. O NATO požiūris į Lenkiją irgi iš dalies toks pats kaip į Lietuvą – buferinė zona, kurioje tegul geriau vyksta kariniai veiksmai, nei kad Vokietijoje.

     • Senis Šaltis:

      Na ne man su Jumis spręsti koks yra NATO požiūris. Kartais ir savimi negali pasitikėti. Jei pamenate tokį pasakymą: “norėjau pirstelėti, bet…”. Jei NATO duotų velnių už žodžius, jau turėjo laiko sureaguoti. Nemanau, kad NATO yra nesvarbūs NATO šalių tarpusavio santykiai. Tai būtų nelogiška. Kaip ir nelogiška, kad viena iš tokių šalių parduoda laivus potencialiai NATO grėsmei – Rusijai.
      O kas liečia žodžio, tai pirma buvo žodis, po to sekė veiksmai. Čia Jums ne refleksas suraukti, kad neiškristų. Reikia sekti ką kalbi ir reikia atidžiau sekti ką kalba kiti.

   • Kažin:

    Neiškreipk minties, aš kalbu ne apie tai – mes ar nemes ką nors iš NATO, o, kaip derėtų elgtis save gerbiančios valstybės valdžiai reaguojant į tokį Lietuvą pažeminusį aukščiausios Lenkijos valdžios – Senato pirmininko pareiškimą.
    Juk čia yra tas pats lyg gavusysis į snukį klaustų davusio, ar tu man davei…

    • Senis Šaltis:

     Pabandysiu paantrinti tik kitaip.
     Įsivaizduokime, kad mūsų valstybės klounai staiga praregi ir oba! staiga supranta, kad iš mūsų tyčiojasi ir Lietuvą žemina. Ir, kad ne pinigai, o garbė yra svarbiau. Ir ne tai, kad nuolankiai priiminėja Lenkijai reikalingus įstatymus, o pareiškia, kad mes suvereni valstybė ir mums nereikia Lenkijos patarimų, kaip joje turime tvarkytis. Plius staiga primena, kad Lenkija okupavo Lietuvos žemes ir pareikalauja, jei jau negrąžinti, bet bent jau tokių pat teisių, kaip dabar reikalauja Lenkija iš Lietuvos.
     Tai taip išeitų pagal ano Lenkijos valdžiažmogio pasisakymą, kad Lenkija ne tik, kad negintų, bet dar ir pati užpultų Lietuvą? Na visiškai, atrodytų, suprantami reikalai, bet tik ne mūsų valdžiai.

  • Ūla:

   įtariu, kad tamstai tas Linkevičius labai patinka, nes ar reikia ar nereikia vis jį kaišiojate. Jeigu nematote rimtesnių dalykų, tai meilėje ar nemeilėje prisipažinkite jam asmeniškai.

 3. Ūla:

  būtų naivu tikėti, kad lenkai gintų. Pirmi padarytų kokią nors kiaulystę.

 4. Senis Šaltis:

  Ar aš nepastebiu ar tikrai po prezidento rinkimų iš akiračio prapuolė Naglis Puteikis?

 5. Jonis:

  Vienas lenkas pukšt – penkiolika lietuvaičių kriokina!

 6. prašalaitis:

  Tai oficiali Lenkijos pozicija – įspėjimas Lietuvai, kurios nenori (ne bajoro tai reikalas) išsakyti jų prezidentas, todėl perduoda per kažkelinto rango šlėktą. “Pritrumpino” Tomaševskį, kuris kažkaip nesusivokia, kad reikia palaikyti Lenkijos interesus Ukrainos reikaliukuose. Pagrūmojo Lietuvos valdžiai – chalopai ėmė nebesuprasti, kas čia ponas. Ir galų gale vaikiškai pagąsdino – mes jums taip ir kitaip…ir niekaip. O mūsiškiai kelnes ir pristūmė iš baimės. O kas jų klaus? Jiems, kaip ir Lietuvai bus pasakyta, ką daryti. Pagaliau, ar ne šlykštu lietuviams tupinėti prieš valstybę, kurios vienas iš vadovų piktinosi, kad jam neskanu čiulpti vakarų by…

 7. Atgalinis pranešimas: P. Gylys. Kaip Varšuva klupdo Vilnių | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: