Trumpam duris atveria atnaujinamas Lietuvos jūrų muziejus (0)

Jūrų muziejaus nuotr.

Jūrų muziejaus nuotr.

Birželio 24 dieną atidaromos Lietuvos jūrų muziejaus parodos, įsikūrusios Nerijos forte: akvariumas, jūrų faunos, jūrų paukščių ir žinduolių bei laivybos istorijos.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, tai puiki galimybė paskutinį kartą iki rekonstrukcijos pamatyti istorinį akvariumo vaizdą, kuris nesikeitė 35 metus.

„Tiek laiko jau prabėgo nuo Jūrų muziejaus atidarymo Kopgalyje, – sako direktorė. – Per tą laiką, ne karto nekitęs akvariumas, paseno ir fiziškai, ir moraliai. Todėl pradėjome jo rekonstrukciją.“

Dėl rekonstrukcijos muziejus neveikė nuo rudens, o dabar atidaromas trumpam – nuo Joninių iki vasaros pabaigos. Rekonstrukcijos erdvei atitverta muziejaus kiemo dalis, neveikia tik amfiteatras, kuriame buvo rengiami Kalifornijos jūrų liūtų pasirodymai ir rūsio salė, kurioje buvo rodoma paroda „Kodėl laivas plaukia?“.

Kaip ir anksčiau, lankytojai grožėsis turtingais akvariumais, pingvinariumu, lankys laivybos istorijos sales, o ruonius ir Šiaurės jūrų liūtus galės apžiūrėti jau moderniuose, atnaujintuose baseinuose.

Liepą muziejininkai skelbia Šeimos mėnesiu. Ta proga antradieniais ir trečiadieniais nuo 12 iki 16 valandos bus rengiamos nemokamos kūrybines dirbtuves „Gyvenimas jūroje kitoks“. Antradieniais I laivybos istorijos salėje bus galima susikurti virvinuką „Jūrinukas“, o trečiadieniais – dėlionę „Burlaiviai Baltijos jūroje“.

Jūrų muziejuje vasaros metu kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, galima lankytis dvejose nemokamai veikiančiose parodose: Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje ir Senųjų laivų aikštelėje stovinčiame žvejybos traleryje „Dubingiai“.

Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje taip pat jau įdiegtas elektroninis gidas. Šis gidas teikia informaciją lietuvių, anglų bei gestų kalba, taip pat yra ne tik asmenims, bet ir grupėms skirtas šiuolaikiškas įrenginys.

Jūrų muziejaus nuotr.

Jūrų muziejaus nuotr.

Etnografinėje žvejo sodyboje gyvenimas virte verda: čia vyksta net dviejų kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai. Tautodailininkė Angėlė Rauktienė darbuojasi projekte „Ei kieno, kieno žalias kiemelis?..“, o muziejaus pasakotojai – „Svečiuose pas senąjį žveją“.

Iki liepos sodyboje vyks kūrybinės dirbtuvės „Dirbdysiu laivę“, pristatančios žvejybos ir laivadirbystės tradicijas. Liepos 1–13 dienomis bus galima aplankyti kūrybines dirbtuves „Kur ir kaip gyveno žvejas?“, pasakojančias apie tradicinę žvejo sodybą ir žvejo šeimos buitį. Dirbtuvių dalyviai susipažins su statinių paskirtimi, namų aplinka ir buitimi, žvejo darbais (pvz. virvių vijimu, šienavimu ), taip pat su tautosaka, iš pateiktų ruošinių susikurs knygą apie žvejo sodybą

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: