Prezidentė pritarė V.P.Andriukaičio kandidatūrai į EK postą (1)

R.Dičkaus nuotr.

R.Dičkaus nuotr.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sutinka, kad į Europos Komisiją (EK) Lietuva deleguotų sveikatos apsaugos ministrą socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį, sako jos patarėjas Nerijus Udrėnas.

„Prezidentė remia pono Andriukaičio kandidatūrą į Europos komisarus“, – penktadienį žurnalistams sakė patarėjas.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat sakė išgirdęs iš prezidentės pritarimą jo kandidatūrai į EK narius.

„Prezidentė pritarė kandidatūrai“, – penktadienį po susitikimo su šalies vadove sakė V.P.Andriukaitis.

Per Sveikatos apsaugos ministro ir  aptarė kompensuojamųjų vaistų kainas, gydymo paslaugų prieinamumą ir kokybę ir kovą su korupcija sveikatos sistemos įstaigose.

„Būtiniausi vaistai turi būti įperkami. Priemoka už gyvybiškai svarbius vaistus, tokius kaip insulinas, negali tapti kliūtimi juos įsigyti. Todėl Sveikatos apsaugos ministerija privalo skaidriai priimti sprendimus dėl kompensuojamųjų vaistų ir ginti pacientų interesus, užtikrindama realią konkurenciją tarp vaistų gamintojų“, – pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, ministerija taip pat turi užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir kokybę ne tik didmiesčių, bet ir rajonų gyventojams. Šiuo metu žmonės priversti laukti eilėse net elementarių šeimos gydytojo paslaugų, neefektyviai organizuojama ir specialistų pagalba. Pasinaudojus europine parama, šalies ligoninės pasipildė nauja modernia įranga, tačiau eilės prie jos yra kuriamos dirbtinai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: