Seime – nacionalinis forumas „Šeima ir vaikai ateities Lietuvoje“ (tiesioginė transliacija, video) (4)

seimaGegužės 22 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje įvyko visuomenininkų  surengtas nacionalinis forumas „Šeima ir vaikai ateities Lietuvoje“.

Renginyje buvo aptarti santuokos instituto, šeimos konstitucinės sampratos, Stambulo konvencijos įtakos šeimai, gyvybės apsaugos iki gimimo, vaiko ir tėvų teisių apsaugos bei kitas problemas, taip pat numatyti būtinas Lietuvos valstybinės šeimos politikos gaires.

Tiesioginę transliaciją iš forumo žiūrėkite ČIA.

„Jau senokai stebime politinės valios trūkumą priimti konkrečią ir nuoseklią šeimos politiką, kuri ypatingai tampa aktuali senstant mūsų visuomenei bei nesiliaujant piliečių emigracijai. Didžioji dalis visuomenės senai pavargo nuo to, kad šeima ir šeimos politika jau ilgiau nei dešimtmetį yra tapusi politikų neveiklumo įkaite. Tad suvokdami neapibrėžtą ir nepatikimą dabartinės šeimos Lietuvoje būklę ir būtinybę sukurti konstitucinį šeimos ir vaikų apsaugos mechanizmą, kuriuo būtų sustiprinta valstybės globa bei parama šeimai, įvairūs visuomenininkai pirmą kartą susibūrė ir nusprendė politikams pasiūlyti galimas šeimos politikos gaires“, – teigė vienas iš renginio sumanytojų Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas.

Forume „Šeima ir vaikai ateities Lietuvoje“ pranešimus skaitė: Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatė, advokatė dr. Zita Šličytė, MRU prof. dr. Saulius Arlauskas, humanitarinių mokslų dr. Vytautas Rubavičius, psichologas, Lietuvos tėvų forumo narys Andrius Atas, VDU Santuokos ir šeimos studijų centro prof. dr. Birutė Obelienė, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacijos narys, psichiatras prof. Gitautas Vaitoška, Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro, Studentų ateitininkų sąjungos bei kitų organizacijų atstovai.

Antra renginio dalis buvo skirta Seimo frakcijų atstovų ir kitų forumo dalyvių pasisakymams bei diskusijai.

Žiūrėkite Forumo tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

1 dalis:

2 dalis:

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

4 komentarai

 1. Mindaugas:

  Darbo partija va pareiske kad jie uz seima
  o kai reikejo balsuoti uz salaseviciutes projektus tai balsavo taip kaip reikalavo socdemai
  kuriu tikslas yra juvenalines justicijos ivedimas lietuvoje

  galvok ka nori

 2. Šveicarija išbrokavo lietuviškas beretes:

  “Juvenalinė justicija“ – tai nesisteminis terminas, terminas, nusakantis įteisintu būdu organizuotą vaikų atiminėjimo iš tėvų dėl menkiausios priežasties ir vaikų įvaikinimo komercializavimo sisteminį reiškinį. Veikiant juvenalinei justicijai, tėvų vadovaujamasis vaidmuo panaikinamas, su vaikų teisių apsauga susijusios struktūros pradeda dirbti pačios dėl savęs – auga ir pučiasi etatai, kuriasi satelitinės visuomeninės ir privačios struktūros, talkininkaujančios vaikų atiminėjimo ir įvaikinimo komerciniais pagrindais reiškiniui; tėvai ir visuomenė tampa įbauginti ir lengvai kontroliuojami dengiantis „vaiko teisėmis“.

 3. dionyzas:

  Birželio 3d . 16 v. Simonaityties bibliotekoje bus pristatoma knyga GELBIKIMĖS IR GELBĖKIME EUROPOS SĄJUNGĄ. AUTORIAI KOSTAS KAUKAS DIONYZAS VARKALIS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: