Seimas priėmė nutarimą dėl žemės referendumo paskelbimo datos (tiesioginė transliacija, video) (10)

seimas-referendumas-del-zemes-j.vaiskuno nuotrBalandžio 10 d., paskutinę pagal įstatymą tam skirtą dieną, 10:20 val. Seimas  skubos tvarka svarstys nutarimo projektą dėl žemės referendumo paskelbimo, o 11:10 val. ir Euro įvedimo įstatymą.

Balandžio 9 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) motyvuodamas tuo, kad ekspertų grupė referendumui siūlomas formuluotes įvertino kaip prieštaraujančias Konstitucijai, pasiūlė paskelbus referendumą dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams bei juridiniams asmenims iškart kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl jo konstitucingumo.

Anksčiau Seimui buvo pateiktas ir liberalų pasiūlytas nutarimo projektas, kuriuo KT būtų klausiama, ar dabartinio Referendumo įstatymo 14 straipsnis neprieštarauja Konstitucijai.

Jei Seimas nutartų kreiptis į KT referendumo dėl žemės paskelbimo klausimas būtų užblokuotas neapibrėžtam laikui.

Papildyta:

Po audringų diskusijų Seimas skubos tvarka pritarė nutarimui, kad referendumo dėl žemės ir kitais klausimais data būtų nustatyta šių metų birželio 29 d. Po pateikimo Seimo narių balsai pasiskirstė taip (balsavo 110 Seimo narių):
Už – 79, prieš – 4, susilaikė – 27.

Balsuojant dėl nutarimo priėmimo (balsavo 102 Seimo nariai), balsai pasiskirstė taip: Už – 79, prieš – 4, susilaikė – 19.

Liberalai ir TTK toliau reikalauja, kad būtų svarstomas Seimo kreipimosi į KT dėl šio referendumo teisėtumo klausimas. Šio klausimo svarstymas įtrauktas į dienotvarkės rezervinius klausimus, tad gali būti pradėtas  svarstyti bet kuriuo metu.

Papildyta:

Vakarinio Seimo posėdžio pabaigoje, kai posėdžių salėje tebuvo beveik tik trečdalis Seimo narių, įvyko balsavimas. Už nutarimo dėl kreipimosi į KT su prašymu ištirti, ar LR referendumo įstatymo 14 straipsnis neprieštarauja LR Konstitucijai priėmimą balsavo 29 Seimo nariai, prieš – 11, susilaikė – 8.

Seimo posėdžio tiesioginę transliaciją galite žiūrėti ČIA.

Žiūrėkite tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (I dalis):

Žiūrėkite tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (II dalis):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

10 komentarų

 1. Doc. (Vilniaus universitetas):

  Tegul būna tas referendumas. Vis tiek (neabejotinai) jis neįvyks 🙂 Tad tingiu ir daugiau diskutuoti šia tema 🙂

 2. lietuvis:

  Prognozuojamas seimo nutarimas!

 3. Kažin:

  Buvo ir kitas kelias. Seimas galėjo referendumo vykdymo datos dar neskelti, o kreiptis į KT dėl išvados, ar referendumo skelbimo iniciatyvinė grupė nepažeidė Referendumo 1 str. reikalavimų.
  Jeigu KT išvada būtų tokia, kad grupė pažeidė minėtą įstatymą, tokiu atveju Seimas referendumo vykdymo galėtų nebeskelbti, o spręsti VRK pirmininko ir pačios komisijos atitikimo pareigoms klausimą. Be to, tokiu atveju iniciatyvinei grupei galbūt būtų pagrindas kreiptis į teismą dėl materialinės ir nematerialinės žalos, padarytos neteisėtais VRK veiksmais, nepagrįstai įregistruojant referendumo skelbimo iniciatyvinę grupę, atlyginimo.

 4. slenkstis:

  Kokie baisūs žmonės konservatoriai,kaip visaip įžeidinėja vargusius,šalusius rinkusius parašus ir iniciatyvinės grupės narius.Gėda,baisi gėda tokiais būti,egerbiančiais Lietuvos žmonių,nepasitikinčiais jais, juos niekinančiais.
  Nekabinkit makaronų Lietuvos žmonėms .Jie supranta daugiau nei jūs norėtumėt negerbiamieji.Ačiū gerbiamai Stančikienei kuri išsakė mintis- tą tiesą,kuri subrandinta žmonių širdyse ir nėra kaip jos išsakyti.
  Iš kur tiek blogio Kubiliuje?Tai blogio užkrova naikinanti aplink gėrį.Pasibaisėtina.

 5. Komentaras:

  Man tai labiausai patko Čigrejienė- apsdirbus iki ausų senbobė moralizuoja Stanckienei… Komedija.

 6. lietuvis:

  tauta, nepamirskite savo heroju, taip pat kaip ir antiheroju! Laikas apsivalyti nuo judu! Jie jau padare savo juoda darba ir laukia sidabriniu is vakaru.

 7. žemė:

  Liberalai ir konservatoriai yra didžiausi žemės ir tautos priešininkai

  • :(:

   Tai kad šiandien prisidirbo visi. Kas balsavo už saugiklių įstatymą? Ne vien konservatoriai. Čia ir darbiečiai, tvarkiečiai ir visi kiti pasireiškė. Tai kur jų tarnavimas žmonėms? Tarnauja tik saujelei saviškių, kuriems leis lengvatinėmis sąlygomis pirkti žemę. O ką mes, mieteičiai, ne Lietivos piliečiai!!! Mums, mūsų vaikams – negalima!!! Oi kaip reikia Lietuvai normalių politikų. Ne tų, kurie priiminėja Lietuvių tautą skaidančius, ją emigruoti skatinančius įstatymus. Ne tų, kurie balsuoja už saugiklius, taip dar kartą padalindami mūsų žmonės į privilegijuotuosius ir tų privilegijų neturinčius.
   Apgailėtina šaindien diena. Debatai Seima ir balsavimo rezultatai dar kartą parodė, kokią netiksusią valdžią turime. Tad susiimkime vieną kartą ir neleiskime, kad visokie saugiklininkai ir į juos panašūs vėl būtų valdžioje. Juk Lietuvoje yra normalių politikų. Tik valdžioje įsitvirtinę kairiųjų – dešiniųjų klanai jų į politiką nepraleidžia!

 8. Kemblys:

  Lietuvos piliečiai renka Seimo narius – Seimo nariai kuria įstatymus – Kad įstatymus paaiškintų jiems patiems prašo konstitucinio teismo…..
  Konstitucinis teismas aukščiau už Seimą????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: