Gamtotvarkos darbams pavasaris skelbia pertrauką (0)

Darbais išbandytas moto blokas | VSTT.lt nuotr.

Darbais išbandytas moto blokas | VSTT.lt nuotr.

Pavasarėja. Kiekvieną dieną po truputį kyla Žuvinto ežero vanduo, atšuto pelkės ir kemsynai.

Šios žiemos planuose buvo kaip niekada daug veiklų: krūmų kirtimas Liepakojų botaninio draustinio pelkėje ir Žuvinto rezervato pakraščiuose ties Riečių kaimu, nendrynų kirtimas Kiaulyčios botaniniame zoologiniame draustinyje, Žuvinto ežero saloje. Tais darbais siekiame vykdyti įsipateigojimus Natura 2000 teritorijai – atkurti kažkada labai vertingas bet ilgainiui apleistas pelkėtas buveines.

Visų šitų darbų apimtys įspūdingos ir savo plotu – beveik 90 ha, ir talkininkų skaičiumi –  Kiaulyčioje nendres kirto stogdengiai, Liepakojuose – vietos gyventojai, įdarbinti pagelbėti LIFE Meldinės nendrinukės projekte, o Žuvinto ežero saloje naujai įsigytą techniką – moto bloką Brielmaier sėkmingai išbandė to paties projekto pagrindinis partneris –  Baltijos aplinkos forumas.

Visiškai trumpa žiema gamtos tvarkymo darbams suteikė bent porą savaičių, kai dirbti išties buvo patogu: labai nedaug sniego, tvirtas pelkę padengęs ledas. Visa tai padėjo nukirsti ir sutvarkyti didžiąją dalį užsibrėžtų plotų ir sukaupti nemenkos gamtotvarkos darbų patirties.

Krūmų kirtėjai įsigudrino karklų krūmus ir jaunus berželius smulkinti į skiedras, tad biomasės net nereikėjo deginti ar kitaip su ja vargti –  ji degs krosnyse; smulkius krūmelius labai sėkmingai pašalino naudodami ražienų smulkintuvą.

Kiaulyčios nendrynai puikiai tiko kaip stogų žaliava. Kartu pašalinta daugybė bepradedančių želti krūmų atžalų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: