Maidanas sukilo į lemiamą kruviną mūšį. Aukščiausioji rada turi naują daugumą (tiesioginė transliacija, video) (53)

Liga.net nuotr.

Liga.net nuotr.

Vasario 19 d. įtempta padėtis Ukrainos sostinėje pasiekė kulminaciją. Vyriausybinėms pajėgoms naktį iš vasario 18-os į 19-tą nepavykus užimti Maidano, vasario 20-osios naktį Kijeve laukiama naujo puolimo. Ukrainos saugumo tarnyba oficialiai patvirtino šalies mastu pradedanti vadinamą „antiteroristinę operaciją“. Tai reiškia, kad kariuomenė dabar galės naudoti ginklus ir kitas karines priemones, sulaikyti asmenis.

Maidano gynėjai ruošiasi dar vienam naktiniam šturmui: iš grindinio lupami akmenys, į butelius pilstomas benzinas – gaminami dideli kiekiai vadinamųjų Molotovo kokteilių.  Maidano scenoje skamba uždegančios kalbos, aidi maldų žodžiai.

Vasario 18-ąją išsiplieskusieji milicijos ir Ukrainos protestuotojų susirėmimams Kijeve žuvo mažiausiai 26 žmonės, o sužeistieji skaičiuojami tūkstančiais.

Papildoma

Vasario 20 d.

18:00 val. Kijevo Maidane susirinkę protestuotojai laukia šturmo, kuris, anot opozicijos, gali prasidėti bet kada. Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, į butelius pilstomas benzinas. rotestuotojai Kijeve ginkluojasi visais įmanomais būdais, grindinio akmenys, apgriuvusių pastatų plytos – viskas tampa dalimi arsenalo.

Vilniuje, prie Seimo vyksta 2 valandas truksiantis ukrainiečių tautą palaikantis mitingas prie trijų laužų. Kalbėjo Seimo nariai, renginio sumanytojai, Automaidano nukentėję asmenys, besigydantys Lietuvoje.

19:00 val. Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį vyks į Kijevą įvertinti situaciją prieš susitikimą Briuselyje, kada bus nuspręsta dėl sankcijų Ukrainai, teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas, kuriuo remiasi „Reuters“. „Su Lenkijos ir Vokietijos kolegomis nusprendėme rytoj ryte vykti į Kijevą (…), kad surinktume naujausią informaciją prieš susitikimą Briuselyje“, – sakė L. Fabiusas per spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Džonu Kery.

Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barosas trečiadienį paskambino Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiumi ir pasmerkė jėgos panaudojimą prieš protestuotojus bei paragino nedelsiant nutraukti smurtą.

19:50 val. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atleido Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stabo vadovą Z.V.Maichailovičių. Tai pat atleistas I.J.Ivanovičius, Karinių jūrų pajėgų vadas.

22:06 val. Prezidentas V.Janukovyčius susitiko su opozicija. Pranešama, kad prezidentūroje įvyko dar vienas susitikimas su opozicijos atstovais. Kas jo metu buvo kalbėta ir kokie jo rezultatai, kol kas nėra skelbiama.

22:20 val. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barakas Obama, viešėdamas Meksikoje, Ukrainos valdžią perspėjo, kad šioji neleistų į konfliktą įsikišti šalies karinėms pajėgoms. B.Obama pabrėžė, kad šiuo metu yra didesnė tikimybė, kad JAV palaikys Europos Sąjungos siūlomas sankcijas.

23:00 val. Po neseniai įvykusio opozicijos ir V.Janukovyčiaus pokalbio paaiškėjo, kad yra skelbiamos paliaubos ir sėdama prie derybų stalo. Taip pat pažadėta atšauti planuotą Maidano šturmą ir jo valymą.

23:15 val. Ukrainos prezidento tinklapyje patvirtinta, kad tarp abiejų pusių pasiektos paliaubos. Pranešama, kad sutarta:

1. Paliaubos; 2. Pradedamos derybos su tikslu nutraukti kraujo praliejimą ir stabilizuoti padėtį šalyje, kad nenukentėtų taikūs šalies piliečiai.

00:00 val. Po susitikimo su Ukrainos prezidentu vienas iš opozicijos lyderių A. Jaceniukas pareiškė, jog Maidano šturmo valdžia atsisakė:  „Yra pozityvių naujienų – šturmas, kuris buvo suplanuotas, atšauktas,“ – sakė A. Jaceniukas.

02:00 val. pasiekus susitarimą dėl paliaubų tarp sukilėlių ir valdžios Maidane ši naktis turėtų būti rami. Šiuo metu Kijeve lyja, barikadose toliau deginamos padangos, kartais nuaidi petardų ir saliutų sprogimai, kartas nuo karto į milicijos užkardą metami Molotovo kokteiliai…

Profsąjungų rūmų pastatas tebedega. Ugnis veržiasi per pastato langus.

02:30 val. Laikinai savo darbą Kijeve sustabdė Didžiosios Britanijos ir Kanados pasiuntinybės.

02:37 val. Pranešama, kad nepaisant paliaubų nežinomi asmenys  Kijeve šturmavo Desniansko rajoninės valstybinės administracijos pastatą. Apie 01:30 val.maždaug 100 žmonių pabandė įsilaužti į minėtą administracijos pastatą. Užpuolikai mėtydami Molotovo kokteilius padegė du milicijos automobilius atvykusius į įvykio vietą.

04:30 val. JAV prezidentas Barakas Obama pareiškė, kad Ukrainos valdžia kiek galima greičiau turėtų sudaryti jungtinę vyriausybę ir paskelbti laisvus rinkimus.

06:50 val. Į Maidaną palaikyti sukilėlių atvyko autobusai su naujais aktyvistais iš  Lvovo, Ternopolio ir Ivano Franskovsko.

07:15 val. SNO generalinis sekretorius Pan Gi Munas kreipėsi į Ukrainos valdžią ragindamas imtis rįžtingų pastangų, kad būtų užtikrintas taikus krizės sureguliavimas.

07:30 val. Ukrainios kalnų slidininkė Bogdana Maciocka protestuodama prieš Ukrainos valdžios veiksmus atsisakė startuoti žiemos olimimiadoje Sočyje.

07:32 val. Maidano sukilėliai paskelbė, kad šiandien 10 val. bus surengtas piketas prie Kijevo Metropoliteno greta Politechnikos instituto stotyje reikalaujant atnaujinti metro darbą.

07:56 val. Provokatoriai pradėjo mėtyti Molotovo kokteilius į istorinį Konservatorijos pastatą Maidane. Pastatas užsidegė.  Teigiama, kad tai daro milicijos pajėgų žmonės mažomis grupelėmis prasiveržę pro barikadas. Nuo Maidano tribūnos šaukiama sustabdyti provokatorių prasiveržimą ir stiprinti barikadas. Kova atsinaujina.

07:58 val. Pranešta, kad 6-tos valandos ryto duomenimis, per susidūrimus  vasario 18-20 dienomis Ukrainoje, žuvusiųjų skaičius išaugo iki 28 žmonių. Apie tai pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

08:20 val. Kovos Maidano barikadose tęsiasi. Į užpuolikus lekia Molotovo kokteiliai ir akmenys.

9:00 val. Protestuotojų kovotojai peržengė pačių suręstas barikadas ir juda link vyriausybinių pastatų. Iš tiesioginės transliacijos vaizdų matyti, kad didėja sužeistųjų (žuvusiųjų) skaičius.

9:20 val. Maidano kovotojai toliau juda. Milicijos kontroliuotos vietos užimamos, deginami autobusai. Iš tiesioginės transliacijos matyti didėjantį sužeistųjų skaičių. Kovotojai kartu neša ir barikadas bei skydus. Sužeistieji labai greitai pristatomi prie Greitosios pagalbos automobilio.

09:40 val. Gruševskio gatvėje matyti sutelktas „Berkut“ milicijos telkinys, kurį dar saugo jų pačių suręsta apie 2 metrų aukščio siena.

09:50 val. Nešami sužeistieji ir mirusieji, pagal matomus vaizdus, jų yra ne vienas. Girdisi perspėjimas apie snaiperius.

09:55 val. Pavyko atsiimti Ukrainos namus ir jo apylinkes. Iš Maidano tribūnos yra organizuojamas visas veiksmas. Prašoma užimtas teritorijas įtvirtinti barikadomis ir kovotojais. Norima sukurti kuo platesnį perimetrą.

10:00 val. Iš Maidano tribūnos nurodoma sustoti ties milicijos postu Gruševskio gatvėje. To prašoma dėl to, kad puolimas gali pareikalauti labai daug aukų. Skelbiama, kad Ukrainos namų nebus šturmuojama. Norima tik užtvirtinti jau užimtas teritorijas barikadomis.

10:05 val. Protestuotojai neša smėlio maišus, skydus, medines, metalines barikadas, kad galėtų įtvirtinti naujai užimtas teritorijas.

10:15 val. Iš tribūnos skelbiama rusų ir ukrainiečių kalbomis, kad yra susitelkusi „tituškų“ gauja, kuri gali bandyti užpulti naujus įtvirtinimus. Taip pat prašoma visų esančių duoti kraujo. veiksmas vyksta labai tvarkingai ir koordinuotai.

10:30 val. Yra pranešimų, kad keletas milicininkų pasidavė, kuomet buvo užimami Ukrainos namai, su sąlyga, kad bus apsaugoti. Maidano kovotojai juos žiedu apjuosė, kad niekas negalėtų ant jų išlieti pykčio.

10:50 val. Maidane pranešama patvirtinata informacija, kad už barikadų išėję žmonės yra apšaudomi snaiperių. Prašoma neperžengti naujai suręstų užtvarų.

Liga.net nuotr.

Liga.net nuotr.

11:05 val. Naujausiais duomenimis per vasario 20 – ąją atsinaujinusius susirėmimus Kijevo gatvėse žuvo mažiausiai 5 žmonės.

Pranešama, jog ketvirtadienį Aukščiausioje Radoje posėdžiai nevyks – parlamentas skubiai evakuojamas. Kanados ir Didžiosios Britanijos ambasados uždaromos dėl netoliese vykstančių neramumų.

11:20 val. Liudininkai sako, kad žuvusiųjų yra žymiai daugiau, nei skelbiama – mažiausiai 16. Spėjama, kad Instituto gatvėje yra snaiperis, kuris ir atsakingas už daugybę aukų.

A.Perkino nuotr.

A.Perkino nuotr.

11:30 val. Teigiama, kad Lenkijos, Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas su Ukrainos prezidentu V.Janukovyčiumi atšauktas, tačiau pasirodė paneigiančių žinių. Skelbiama, kad susitikimas įvyko.

Opozicija ir oficialioji Ukrainos valdžia kaltina viena kitą dėl paliaubų nutraukimo šį rytą. Abi pusės trumpas paliaubas laiko priešininkų taktinių manevru, kad galėtų pergrupuotį pajėgas.

Rusijos premjeras Dimitrijus Medvedevas pareiškė, jog Ukrainos valdžia privalo susitelkti, kad į ją „kaip į skudurą nesivalytų kojų“.

11:50 val. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius susitiko su Prancūzijos, Lenkijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrais, pranešė prezidento patarėja, Regionų partijos parlamentarė Ana German.

„Prezidento administracijoje prasidėjo susitikimas su Vakarų valstybių užsienio reikalų ministrais“, – ketvirtadienį sakė ji.

Pasak patarėjos, susitikime taip pat dalyvauja prezidento administracijos vadovas Andrijus Kliujevas ir Ukrainos užsienio reikalų ministro pareigas einantis Leonidas Kožara.

12:00 val. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija paskelbė apie 1 milicininko žūtį ir dar 29 sužeistuosius.  Iš protestuotojų pusės gali būti apie 30 aukų.

1922089_570542186375456_589035595_n

12:40 val. Hromadske.tv parodė šokiruojančius vaizdus – šiandien žūvusiejį buvo nukauti snaiperio tiesiai į galvą. Taip pat į internetą paskleistas vaizdo įrašas, kuriame matoma, kad medicinos seselei snaiperis peršovė kaklą. Daroma išvada, kad snaiperiai šaudo desperatiškai.

13:00 val. Pranešama, kad protestuotojai toliau stato barikadas išlaisvintame Maidane ir jo prieigose. Milicija atsitraukė į tolimesnes centro prieigas, palikdama ir vyriausybinį kvartalą. Lieka, nepatvirtintais duomenimis, 4 snaiperiai, kurie ir kelia didžiausią pavojų. Be Instituto gatvėje ir ant viešbučio „Ukraina“, pastebėti 2 snaiperiai ant vyriausybės pastato.

13:30 val. Kijevo miesto administracijos vadovas Volodimiras Makejenka ketvirtadienį pasitraukė iš prezidento Viktoro Janukovyčiaus partijos. Tokiu būdu Kijevo meras protestuoja dėl kraujo praliejimo gatvėse. Be kita ko, tai – ženklas, kad valstybės vadovas gali pradėti netekti savo aplinkos palaikymo.

13:40 val. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Pertas Vaitkevičius perspėja Lietuvos piliečius, kad Kijevas ir kiti Vakarų Ukrainos miestai yra pavojingi. Kijevo centre snaiperiai nesiliauja šaudyti.

„Berkut“ milicija

„Berkut“ milicija

14:50 val. Per susirėmimus Kijeve žuvo dar trys milicininkai ir dar virš 50 buvo sužeisti. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija (VRM) pranešė, kad nuo vasario 18 d. medicinos pagalbos prireikė daugiau nei 500 milicininkų, dalyvavusių susirėmimuose su demonstrantais. Iš jų 110 milicininkų buvo pašauti, o 63-jų būklė yra sunki, pranešė Ukrainos VMR.

15:50 val. Europos Sąjunga ketina įvesti ginklų tiekimo Ukrainai draudimą, papildydama sankcijas prieš „asmenis, atsakingus už smurtą“.

Net keli Ukrainos Užkarpatės srities jėgos struktūrų vadovai paskelbė „pereinantys į Ukrainos tautos pusę“. Tokį pareiškimą pateikė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Užkarpatės srities valdybos vadovas Vasilijus Varcaba ir vietos „Berkut“ vadovas Vasilijus Šalenikas, skelbia „Zakarpattja onlain“.

Nufilmuota kaip snaiperis šaudo į žmones:

16:00 val. CNN praneša, kad medikai protestuotojų pusėje praneša, jog žuvusiųjų per ketvirtadienį skaičius pasiekė mažiausiai 100.

18:00 val. Dnepropetovsko srityje žmonės sustabdė traukinių judėjimą, kad neleistų į Kijevą atvykti 25-ąjai desantinei karių grupei. Po valandos kariai išlipo iš vagonų ir patraukė pėsčiomis namo.

Dvepropetrovsko srityje sustabdytas traukinys su kariais

Dvepropetrovsko srityje sustabdytas traukinys su kariais

18:25 val. JAV  Baltieji rūmai pareiškė pasipiktinimą, kad Ukrainos vyriausybės pajėgos iš automatinių ginklų šaudo į protestuotojus ir paragino atitraukti kariškius, o protestuotojus elgtis taikiai.  Konfliktas pasak Baltųjų rūmų  turi būti sprendžiamas politinėmis priemonėmis. Vašingtonas ir jo sąjungininkės  sieks, kad atsakingi už smurtą atsakytų, – sakė Baltųjų rūmų atstovas Džejus Karnis (Jay Carney).

18:45 val. Oficialiai patvirtinta, kad iki iki vasario 20 d. 15 val. nuo vasario 18 d. į gydymo įstaigas kreipėsi 551 masinių susidūrimų Kijevo centre dalyvis. 332 sužeistieji paguldyti į ligonines.  Kijevo miesto valstybinės administracijos sveikatos apsaugos departamentas pranešė, kad  į šios dienos 15 va. įteismo medicinos ekspertizės biurus buvo pristatyti 67 žuvusieji. 9 iš jų mirė gydymo įstaigose.

19:05 val. Iš įvairių fotografijų ir vaizdo įrašų paaiškėjo, kas vienija vyriausybines saugumo pajėgas ir provokatorius „tituškas“. Pasirodo, kad į žmones šaudę saugumo pajėgų kariai ir vadinamieji „tituškos“ ant rankų nešioja geltonus raiščius arba kitokius skiriamuosius ženklus.

 

Čia galima pamatyti kaip „tituškos“ instruktuojami (Perspėjame, kad čia rodomas smurtas):

19:15 val. ES užsienio reikalų ministrai susitikę Briuselyje, nusprendė taikyti ribotas sankcijas už kraujo praliejimą atsakingiems Ukrainos valdžios pareigūnams.

19:30 val. JAV reikalauja, kad V.Janukovyčius įsakytų patraukti ginkluotas pajėgas iš Kijevo, o opozicijai grįžti prie taikaus protesto.

20:03 val. Snaiperiai tebešaudo. Į barikadose esančius žmones nešaudoma, tačiau šaudoma į tuos kas bando išeiti už barikadų. Prieš valandą atvežė dar vieną lavoną, o prieš tris valandas snaiperis sužeidė vieną už barikadų išėjusį protestuotoją, – pranešama EuroMaydan feisbuko paskyroje.  

20:05 val. Išnešami žuvusiųjų kūnai. Tūkstančiai žmonių Maidane vienu balsu skanduoja „Dydvyriai!“

20:50 val. Lenkijos Premjeras Donaldas Tuskas praneša, kad V.Janukovyčius yra pasirengęs jau šiais metais surengti naujus prezidento ir Aukščiausios rados rinkimus. Kaip jau anksčiau skelbėme, Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai šiandien susitiko su Ukrainos prezidentu, o vėliau ir su opozicijos atstovais.

20:55 val. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, ketvirtadienį dalyvavęs Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, teigia, kad šalys narės apsisprendė dėl tikslinių sankcijų už kraujo praliejimą atsakingiems Ukrainos pareigūnams bei dėl vizų režimo palengvinimo paprastiems Ukrainos piliečiams.

1. Už kraujo praliejimą atsakingiems Ukrainos pareigūnams nebus išduodamos Europos Sąjungos vizos.
2. Tokių pareigūnų ar verslo atstovų sąskaitos Europos Sąjungos bankuose bus įšaldomos.
3. Bus atšauktos licencijos įrangai, kuri galėtų būti naudojama represijoms prieš taikius gyventojus.
4. Bus lengvinamas vizų režimas paprastiems Ukrainos gyventojams, tai yra arba sumažės kaina, arba vizos taps visai nemokamos.

„Pagaliau priimtas politinis sprendimas įvesti tikslines sankcijas asmenims, kurie atsakingi už saugumo situaciją ir nuo kurių sprendimų kilo įtampa. Sankcijos dvejopos: tai vizų neišdavimas ir galimas sąskaitų šaldymas Europos Sąjungos bankuose. Kadangi tai politinis sprendimas, jį reikia techniškai įgyvendinti, bet nebus jokių pauzių – rytoj ryte Politikos ir saugumo komitetas imsis konkretaus sąrašo. Kai tas sąrašas gims, jis nebus baigtinis, jis galės plėstis, priklausomai nuo situacijos. Gali ir mažėti, jeigu situacija gerės“, – po susitikimo su kolegomis DELFI sakė L. Linkevičius.

22:10 val. Ukrainos aukščiausioji rada apsvarstė smurto naudojimą ir nutraukė „antiteroristinę operaciją“. Tuo pačiu įsakoma nutraukti smurtą, ginklų naudojimą ir specialias priemones. Nedelsiant įsakyta nutraukti miestų blokadą, sugrąžinti kariuomenės dalinius į savo postus. Taip pat užtikrinti protingą svarbiausių valstybės pastatų apsaugą.

Rados deputatai pavedė Generalinei prokuratūrai pradėti tyrimą dėl kilusio konflikto žmonių žūties ir sužeidimų.

22:30 val. Paskelbta, kad atnaujintas Kijevo pietvakarių geležinkelio eismas.

22:40 val. Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija oficialiai patvirtino apoe 75 žuvusius per vasario 18–20 dienos neramumus Kijeve.

23:00 val. Maidane vyksta tūkstantinės mišios už žuvusiųjų vėles. Aukščiausioji rada nusprendė dirbti kiekvieną dieną, kol šalis grįš į normalią padėtį. Šiandien ji darbą baigė ir rinksis rytoj 10 val. ryto. Rada šiandien galėjo priimti sprendimus dėl to, kad iš valdančiosios frakcijos pasitraukė dalis parlamentarų ir susidarė nauja opozicinė dauguma.

Tokiu būdu prezidentas kuo toliau, tuo labiau netenka savo aplinkos paramos. Tiesa, aukščiausias karinių pajėgų vadas Ukrainoje lieka V.Janukovyčius.

23:45 val. Aukščiausioje radoje surinkti reikalingi 150 parašų, kad būtų atstatydintas Generalinis prokuroras Viktoras Pšonkinas, tiesioginės transliacijos metu pranešė Sergėjus Sobaliovas, „Laisvės“ frakcijos narys. Dėl to Ukrainos rados nariai turės dar balsuoti.

23:48 val. V. Janukovyčius ES pasiuntiniams pareiškė, kad yra nusiteikęs surengti šiais metais surengti tiek prezidento, tiek parlamento pirmalaikius rinkimus. Taip pat pažadėjo suformuoti nacionalinės vienybės vyriausybę per artimiausias dešimt dienų ir priimti konstitucijos pataisas iki vasaros.

Vasario 21 d.

00:29 val. Naujausiais Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis susirėmimų metu Kijeve nuo vasario 18 iki 20 d. žuvos 75 žmonės.

Vien vasario 20 d. nuo 6 iki 18 val. dėl medicininės pagalbos kreipėsi 117 žmonių, 69 iš jų buvo sunkiai sužeisti tad buvo paguldyti į ligoninę, kitiems medicininė pagalba buvo suteikta įvykio vietoje.

Interneto svetainėje „Євромайдан SOS“ paskelbtos žuvusiųjų pavardės 22:30. valandai:

1. Аратунян Георгий, Ровно, около 50 лет
2. Байдовский Сергей Романович, Луцк, 22 года
3. Бондарчук Сергей Николаевич, Староконстантинов Хмельницкой обл., 09.09.1961
4. Братушко Алексей Сергеевич, Сумы, 1971
5. Брезденюк Валерий, Винница, 50 лет
6. Вайда Богдан Иванович с.Летня Львовская область 28.04.1965
7. Васильцов Виталий Валерьевич, Киевская обл., Белая Церковь, 1977
8. Варениця Роман Михайлович Яворивский район Львовская область 14.12.1978
9. Веремий Вячеслав, Киев, 32 года
10. Войтович Назар Юрьевич, 1996 (на момент гибели – несовершеннолетний)
11. Голоднюк Устим Владимирович, Збараж Тернопольская обл., 1994
12. Гриневич Эдуард Николаевич, Волынская обл., село Деребон 31.05.1985
13. Жаловага (Жалобача – ?) Анатолий Григорьевич, Львов, 13.03.1980
14. Захаров Владимир Константинович, 57 лет
15. Дворянец Антонина, Бровары, 62 года
16. Дигдалович Андрей Иванович, с.Сокольники, Львовская обл., 03.06.1973
17. Дидыч Сергей Васильевич, Городенка, Ивано-Франковская обл., 44 года
18. Дзявульский Николай Степанович, Шепетовка, 1958
19. Дмитрив Игорь Федорович, с.Копанки Ивано-Франковской обл., 1984 (другие данные – 09.10.1983)
20. Жеребный Владимир Николаевич, с.Вишня, Львовская обл., 06.10.1985
21. Капинос Александр, Тернопольская обл., Кременец, 10.03.1984
22. Кемский Сергей, Керчь, 1980
23. Кищук Владимир Юрьевич, Запорожская обл., 1956
24. Костенко Игорь Игоревич, Тернопольская область, село Зубрец, 31.12.1991
25. Корнеев Анатолий Петрович, с.Гавриловцы Каменец-Подольского района
26. Корчак Андрей, Львовская обл., Стрый, 32 года (другие данные – 17 лет или 49)
27. Коцюба Виталий Николаевич, Львов, 07.07.1982
28. Креман Иван, Кременчуг
29. Кульчицкий Владимир Станиславович, Киев, 1949
30. Мойсей Василий Михайлович, с.Киверцы Волынской обл., 23.03.1992
31. Мовчан Андрей Сергеевич, Киев, 1980
32. Наумов Владимир Григорьевич, село Шевченко Донецкой области, 9.03.1970
33. Опанасюк (Опонасюк – ?) Валерий Адамович, Ровно, 20.05.1971
34. Паращук Юрий, Харьков, 1966
35. Пасхалин Юрий Александрович, Черкасская обл., 1984
36. Плеханов Александр Викторович, 1991
37. Полянский Леонид Петрович, около 35 лет
38. Саенко Андрей Степанович, Фастов, Киевская обл., 1962
39. Сердюк Игорь, Кременчуг, Полтавская обл., 40 лет
40. Смолинский (Смолянский – ?) Виталий Витальевич, Уманский район, с. Фурмановка (Фурманы – ?)
41. Сольчаник Богдан Зиновьевич, Старый Самбор, Львовская обл., 25.07.1985
42. Ткачук Игорь Михайлович, с. Велика Камянка, Ивано-Франковская обл., 1975
43. Точин Роман, Львовская обл., Ходоров 1969
44. Тур Иван Иванович, Городок, Львовская обл., 21.07.1973
45. Ушневич Олег Михайлович, Дрогобыч, 1982
46. Храпаченко Александр Владимирович, Здолбунов (Ровно – ?), 18.09.1987
47. Хурция Зураб, 29.07.1960 48. Чаплинский Влад (Владимир – ?). Обухов
49. Черненко Андрей, 35 лет
50. Чмиленко Виктор Иванович, Кировоградская обл., с.Борисовка, 1961
51. Царек Александр Николаевич, с. Калиновка, Киевская обл.
52. Шаповал Сергей Борисович, Киев, 1969 (1968 – ?)
53. Шилинг Иосиф Михайлович, 14.02.1953 (или 1952)
54. Щербанюк Александр Николаевич, Черновцы, 02.01.1968 Погибшие милиционеры
55. Булитка Василий Витальевич, Киев, 1986
56. Власенко Дмитрий Александрович, Крым, 1982
57. Гончаров Виталий Иванович, Крым, 1989
58. Евтушок Владимир Владимирович, Киев, 1971
59. Иваненко Алексей Николаевич, Харьков, 1977
60. Савицкий Петр Анатольевич, Киев, 1972
61. Спичак Сергей, Бердянск
62. Теплюк Иван Иванович, Чернигов, 1993
63. Третяк Максим Леонидович, Чернигов, 1993
64. Федюкин Андрей Васильевич, Крым, 1972
65. Цвигун Сергей Витальевич, Запорожье, 1990

00:53 val. Padėtis Maidane stabilizavosi. Kariškiai daugiau nebešaudo. Paskutinis sukilėlis nuo kariškių kulkos žuvo 18 val. Sukilėliai stato prieštankinius ežius, kuriuos jie sakosi suvirinę pagal instrukcijas paskelbtas Vikipedijoje. Maidane ir Gruševskajos gatvėje įrengiamos naujos barikados. Drauge su vyrais darbuojasi jas statydamos ir moterys.

03:31 val.  Ukrainos vidaus tarnybos kariai pasidavę sukilėliams išleidžiami iš Kijevo centro pro sukilėlių saugomą  koridorių.

02:20 val. Karinės prokuratūros atstovai sulaikė  Kijevo Saugumo tarnybo vadovą Viktorą Kraitorą.

02:30 val. Atsistatidino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo generolas-leitenantas Jurijus Dumanskis.

02:50 val. Į Ukrainos prezidento administraciją atvyko Rusijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Zurabovas ir Rusijos prezidento siųstas tarpininkas derybose su opozicija ombudsmenas Vladimiras Lukinas.

04:21 val. Nuo Ukrainos vyriausybės pastato stogo į sukilėlius šaudo snaiperis.

05:04 val. Valstybinė automobilių inspekcija pareiškė, kad buvo bandoma užgrobti inspekcijos pastatą, tačiau liūdininkai tvirtina, kad išties pastate slepiasi į automobilius šaudę provokatoriai – „tituškos“ .

06:10 val. Ukrainos prezidento administracijoje jau ilgiau nei šešios valandos vyksta derybos tarp opozicijos ir valdžios dalyvaujant Rusijos ir ES atstovams.

06:20 val. JAV valstybės sekretosius Džonas Keris paragino Ukrainos prezidentą V. Janukovyčių pradėti rimtas derybas  su opozicija ir nedelsiant atitraukti miliciją iš Kijevo centro.

7:30 val. Naktis Kijevo centre praėjo ramiai. Maidane ir jo prieigose negirdėti granatų sproginėjimoų ir šūvių. Greta barikadų nematyti milicijos ir kariškių kordonų. Sukilėliai šiąnakt sustiprino savo pozicijas. Maidane šiuo metu yra apie du tūkstančiai žmonių, tačiau nuolat atvyksta naujų. Nuo Maidano scenos nuolat perspėjama, kad niekas neitų už barikadų linijos.

Tarpininkaujant  ES atstovams jau aštuonias valandas vyksta Ukrainos opozicijos derybos dėl krizės sureguliavimo Ukrainos prezidento administracijoje.

08:10 val. Baigėsi derybos tarp Ukrainos prezidento V. Janukovyčiaus ir opozicijos dalyvaujant Vokietijos bei Lenkijos užsienio reikalų ministrams ir Rusijos  atstovams. Numatytas dar vienas derybinis susitikimas šiandien.

08:22 val. Vasario 21 d. 6 val. duomenimis nuo vasario 18 d. Kijeve žuvo 77 žmonės, pranešė Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija.

Tiesioginės transliacijos iš Maidano ir kitų įvykių vietų Kijeve:

Gromadske.tv vasario 19 d. transliacija:

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

53 komentarai

 1. Inga Baranauskienė:

  Janukovičius pažadėjo, kad šiąnakt šturmo nebus, bet, kaip rodo ligšioliniai įvykiai, visos kiaulystės prasideda būtent po tokių pranešimų.

  • Ženklas:

   Visos kiaulystės prasidėjo kai Janukovičius iš kalėjimo paleido keletą šimtų areštuotų Maidane siautėjusių banditų. Lygiai sekančią dieną ir prasidėjo žudynės, nes be kraujo Maidanas ryškiai buvo pradėjęs blėsti. Ir antra, kaip be kraujo įgyvendinsi Amerikos valstybės departamento pavaduotojos įsiūčio keiksmus dėl per lėto 5 milijardų dolerių panaudojimo?

 2. N:

  Nes “kiaulystes” visuomet pradeda “taikūs” mitinguotojai.

  • Tiksliau, panele, „N“ – tituškos. Nes kolektyviniai veikėjai ten ne – 2, o – 3.

   • N:

    Klystat dėl visko, ką parašėt. Milicija ir Berkutas tik ginasi, per visus 2 mėnesius jie taip ir negavo komandos pulti. Juos pačius puola, žudo ir muša “taikūs mitinguotojai”. Beveik visos aukos (žuvusieji) ir pusė nukentėjusiųjų yra milicininkai ir Berkuto kariai.

    • Gerbiama panele N, dar kartą kartoju, pasidomėkite kaip veikia tituškos. Tuomet suvoksite ir kaip veikė banditai imituojantys partizanus pokaryje Lietuvos miškuose.

     • Šviesulys:

      Kas tie tituškos? Apibrėžkite bei nurodykite šaltinius.
      Dar primenu, kad pagal vakarų tvarką visi maidaniečiai su opozicijomis senai būtų susodinti į kaliuzes ilgiems metams be teisės prasižioti.

     • N:

      Tituškos yra pačių “taikių” demonstrantų provokatoriai. Faktas yra tik vienas – daugiausiai aukų yra būtent iš teisėtą režimą ginančios milicijos ir Berkuto, o ne “protestuotojų” pusės. Tai kas ką puola? Visi milicininkai ir Berkuto kariai, kurie žuvo Maidane (apie tuos, kurie mirė ligoninėse nuo sunkių traumų, nudegimo šiuo atveju nekalbu), buvo nušauti. Ir nereikia lyginti partizaninio karo su iš užsienio organizuotu banditų šėlsmu. Jei jums neaišku, tai dar pernai vasarą ir rudenį ne durni žmonės apie tokį galimą įvykių scenarijų – bandymą jėga nuversti valdžią – Ukrainoje kalbėjo. Vadinasi buvo ruošiamasi ir kai kas apie tai žinojo.

      • Minčiai:

       > Tituškos yra pačių “taikių” demonstrantų provokatoriai.
       > Faktas yra tik vienas – daugiausiai aukų yra būtent iš
       > teisėtą režimą ginančios milicijos ir Berkuto, o ne
       > “protestuotojų” pusės.

       Oficialiai pateikiama statistika su jumis nesutinka.

       > Tai kas ką puola?

       Pastarosiomis dienomis (iki šio ryto), atakavo milicija. Beje, prieš prasidedant 18-19 d. kovoms buvo išardyta dalis barikadų (įskaitant ir supančias Maidaną) ir daugumą užimtų pastatų paliko netgi radikaliausiai nusiteikę protestuotojai. Keista taktika ruošiantis tolesnėms kovoms. O štai jeigu manyti, kad kažkas iš Janukovičiaus pusės pabandė “susitvarkyti” jėga, tada viskas išrodo logiškai. Ypač turint omenyje, kad ir milicija šį kartą kažkaip buvo daug geriau pasiruošusi visur.

       > Ir nereikia> lyginti partizaninio karo su iš užsienio organizuotu banditų šėlsmu.

       Kas tas užsienis? Europos sąjunga iki vakar dienos išrodė visai pasimetusi ir nežinanti ką su visu tuo daryti? JAV irgi nerodė didelio susidomejimo Ukraina iki neprasieliejo tiek kraujo? Amerikonams, beje, daug įdomiau turėtų būti eiliniai susirėmimai Venesueloje – netgi mąstant grynai pragmatiškai, naftos (ir dar esančios visai greta) amerikonams tikrai reikia daug labiau nei Ukrainos juodžemio. Amerikonams savų derlingų žemių per akis.
       Gal čia Lietuva, bando atkurti LDK imperiją :-)?

       > Jei jums neaišku, tai dar pernai vasarą ir rudenį ne durni
       > žmonės apie tokį galimą įvykių scenarijų – bandymą jėga
       > nuversti valdžią – Ukrainoje kalbėjo. Vadinasi buvo
       > ruošiamasi ir kai kas apie tai žinojo.

       Beje, o ar kuris nors iš tų išminčių savo vizijose regėjo, kad pagrindinis to bandymo organizatorius bus būtent Janukovičius (ar, geriausiu atveju, jo aplinka)? Nes kitaip valdžios pusės veiksmus nuo pat pirmojo Maidano išvaikymo sunku paaiškinti.

       • N:

        Oficiali tai kokia statistika? JAV ambasados ar BBC paskelbta? Ukrainos oficiali statistika sako, kad žuvusių didesnė dalis yra milicininkai, o ne banditai. Sužeista taip pat daugiausia milicininkai, beje, daug jų su šautinėmis žaizdomis, apdegę (įdomu, kas mėto molotovo kokteilius? Gal milicija?). Kai tuo tarpu priešinga pusės “kovotojai” daugiausia su muštinėmis, pjautinėmis žaizdomis. Milicija, Berkutas nieko nepuolė, nereikia meluoti. Jie tik gynėsi ir bandė sutramdyti smurtą pradėjusius banditus. Tai esminis skirtumas. Puolanti pusė per visus šiuos įvykius buvo tik banditai. Jei milicija ir Berkutas būtų turėję įsakymą pulti, jie jau seniai būtų išmėžę tą mėšlą iš Kijevo centro. Kiek ta betvarkė gali tęstis?
        Tik nepradėk advokatauti ES. Tik apsimeta durneliais, ir naivuoliais ta ES. Niekas ten nesutrikę, nes ES pati palaimino maidanininkų paskutinių dienų “akciją”. Dėl to į Vokietiją ir važinėjo opozicijos lyderiai – gauti instrukcijų.
        Dėl JAV interesų jau rašiau. Tu primityviai mastai, kad viską lemia nafta. Venesuela niekur nepabėgs. O Ukrainos atplėšimas nuo Rusijos JAV būtų geopolitinis išlošimas, daug kartų svarbesnis nei kažkokia Venesuela.
        Tu visiškai kliedi. Janukovyčiui ir chebrai visiškai nebuvo jokio reikalo šalyje kelti chaosą, nes jie ir taip turi valdžią. O kas valdžią nori perimti, tam chaosas ir netgi pilietinis karas yra naudingi. Padaužyk galvą į sieną, o dar geriau suskaldyk ją į sieną – vienu kliedėtoju bus mažiau.

       • LosAngeles:

        Nuland atviru tekstu skele kiek JAV investavo: 5 mljrd. USD. Tai vadinate ‘nerodo didelio susidomejimo’? Tai kas tada butu kai ‘parodytu susidomejima’?

     • Tomas:

      Neverta gaišti laiko, aiškinant tokius elementariai suprantamus dalykus, gerbiamas Jonai. Piliečiai įtikėję savo sapnais (kaip Jūs kažkada esate labai taikliai pastebėjęs) – tegul ir tiki į sveikatą. 🙂

     • kostas:

      Maidane – teroristai ir banditai, kurie iš konservatorijos pastato šaudo iš
      snaiperinių šautuvų į pareigūnus ir juos žūdo. Ten plevėsuoja jau ir sirijos teroristų vėliavos. JAV apginklavo maidano teroristus, jie aprengti amerikietiškomis neperšaunamomis liemenėmis, apginkluoti snaiperiniais šautuvais. Vakar iš į maidaną suvežė ir kulkosvaidžius, granatas ir t.t. ką užgrobė vakarinėse srityse.

     • Nepolitikas:

      Jonai baikit savo melą. Kokios „tituškos”? Tai galima išteisinti bet kokį nusikaltimą. Faktas: tai yra bendra veikimo komanda: vieni šaudo, kiti sprogdino, meta butelius su Molotovo „šnapsų“, kiti muša ir t.t. Faktas, kas 30, ten kalba ukrainietiškai ir taip su lenkiškų akcentu. Jeigu žurnalistai nufilmavo ne taip – iškarto užmuša. Tai jau amerikietiška demokratija. Viskas vyksta pagal Holivudo „standartą“. Tarp kitko toks standartas jau senai veikia Europoje, valstybės naikinimas(Čekoslovakijos ir t.t.). Kalčiausias yra Janukovyčius , jis naikina valdžią(atleido Vyriausybės vadovą, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stabo vadovą Karinių jūrų pajėgų vadovą) ir skaldo valstybę į federaciją (apie tai jau atvirai kalba Kučma, ir kiti). Tarėsi su Prancūzais, Lenkais ir Vokiečiais – prašo sau garantijų. Taigi Ukrainos laukia Europietiškas likimas : Vakarai Lenkijai ir kitiems, Rytai, per „nepriklausomybę“ – Rusijai. „Viduriukas“ – ateities problema. Kova ten vyksta jau du mėnesius. Lietuva bus sutvarkyta per savaitę.

 3. Lamatas:

  Gerb. “N”, gal galėtumėte atsiusti asmeniškai filmuotą reportažą iš Ukrainos , kad apšviesti mus kas iš tikrųjų ten vyksta . Beje , stebina tai kaip Jums , esant tokių įvykių sūkuryje , dar lieka laiko skaityti daugumą Alkas.lt straipsnių , bei rašinėti po jais labai “vertingus” komentarus.

  • N:

   O gal jūs man irgi atsiųstumėte asmeniškai filmuotą medžiagą iš priešingos barikadų pusės. Ne CNN, BBC, ZDF, TVP ar Lietuvos televizijos. Jei rimtai, tai internete pilna medžiagos apie tai, kas vyksta, pateikiamos ne iš Vakarų propagandos priemonių.

   • kostas:

    Daugybė tos informacijos, net yra kadrai, kaip maidano teroristai pagautą milicininką
    numeta nuo scenos, nupjauna jam ranką, išdūria akis. Maidane siaučia JAV finansuojami
    banditai ir tai tiesa, o tai ką skleidžia mūsų JAV vasalai-gryniausias melas.

 4. Znakorius:

  Ką tie maidanščikai galvoja, ką jiems ta europa duos, gal naftos? dujų?, rinką produktams eksportuoti??? Nejuokinkit, Lietuvos pieninkai ir mėsininkai, pagrinde savo produkciją parduoda būtent Rusijai…

 5. Gintautė:

  tai už ką jie lieja savo kraują? už tai ,kad europinės prekės ( skirtos trečiojo pasaulio šalims) užplūstų Ukrainos rinką? Už tai ,kad gėjai galėtų laisvai marširuoti Kijevo gatvėmis? Kokia kovos idėja? Laisvė? Geriau surinktų parašus referendumui…

  • N:

   Kraują lieja apmokami ir apmokyti banditai. Tokių visais laikais ir visur atsiranda. Jokių idėjų nėra. Vakarai nori Ukrainą paimti į savo rankas, tuo, aišku naudojasi (ir jais pačiais naudojasi Vakarai) “opozicionieriai”, kurie nori paimti valdžią. Paskui šuniškai tarnaus Vakarams, lobs, o eiliniai piliečiai gyvens dar blogiau nei dabar.

   • to N:

    > Kraują lieja apmokami ir apmokyti banditai.

    gal būt, tiktai kas juos pamoko ir, ypač, apmoka. Bent jau ES nepanašu, kad būtų nusiteikusi labai išlaidauti dėl Ukrainos. JAV, atrodo, irgi turi įdomesnių užsiėmimų bei regionų.

    > Tokių visais laikais ir visur atsiranda. Jokių idėjų nėra. Vakarai nori Ukrainą paimti į > savo rankas, tuo, aišku naudojasi (ir jais pačiais naudojasi Vakarai)
    > “opozicionieriai”, kurie nori paimti valdžią.
    > Paskui šuniškai tarnaus Vakarams, lobs, o eiliniai piliečiai gyvens dar blogiau nei dabar.

    Kiek žinau, maidaniečiai būtent ir kovoja prieš tokia valdžią (politinę sistemą), kai valdžiažmogiai tik lobsta, o eiliniai piliečiai gyvena vis blogiau. Kaip ten su netikėtai išryškėjusiais verslo genijais Janukovičiais, per keletą metų kaip kometa įsiveržusiais į turtingiausių Ukrainos žmonių sąrašą? Beje opozicijos politikai toli gražu nebekontroliuoja Maidano kaip kaip buvo Oranžinės revoliucijos laikais. Panašu, kad vieninteliai, kurie daug maž kontroliuoja saviškius yra būtent tie politikai, kuriuos būtų itin sunku įtarti akla meile dabartiniams “vakarams”.

    • N:

     Neapsimetinėk naivuoliu, propagandiste.
     Ukraina yra JAV svarbus regionas, nes kertama per Rusijos interesus. Jei nežinai, tai Rusija vis dar JAV priešas Nr. 1 geopolitinėje arenoje. Ir ypač po praeitų metų Putino asmeninių antausių JAV.
     ES Sąjungoje krizė, o Ukraina būtų tos krizės dalinis sprendinys. Asociacijos sutartis niekuo neįpareigojo ES prieš Ukrainą, gi pastaroji privalėjo besąlygiškai paklusti. Tai kuri pusė beveik nieko neįdedama galėjo gauti naudos?
     Vieša paslaptis, kad Čečėnijoje, Sirijoje, Libijoje buvo ir yra samdinių, kovojančių teroristų ir banditų pusėje. Apie tokius “kovotojus” iš kitų Europos šalių, grįžtančius į tėvynes, jau kalbama net Vakaruose. Samdinių tarpe buvo ir yra ir Ukrainos piliečių. Dalis jų grįžo į Ukrainą ir dalyvauja Maidane. Jie turi patirties ir ją perduoda kitiems maidanininkams. Kaip ir Sirijoje ar kituose karštuose taškuose, (tai įrodyti faktai), netgi Lietuvoje 91 m., taip ir Ukrainoje veikia Vakarų spec. tarnybų instruktoriai, kurie apmoko kovotojus.

     Nieko tu nežinai, nes klausaisi, žiūri ir skaitai melu persunktą Vakarų ir Lietuvos (ES ir JAV kolonijos) žiniasklaidą. Atskirkime pelus nuo grūdų. Taip, Ukrainoje žmonės nepatenkinti valdžia. Taip, jie nori geriau gyventi. Jų emocijomis ir žaidžia tie, kurie nori užgrobti valdžią. Juos remia Vakarai su savo interesais – apiplėšti dar vieną šalį prisidengiant demokratijos lozungais, tačiau svarbiausia čia ne ekonomika, bet geopolitika – suduoti smūgį Rusijai. Ukrainos piliečiai niekam iš jų nerūpi, kaip ir bet kurioje kitoje šalyje, į kurią nešama “demokratija” iš Vakarų. Jei teigtum priešingai, prašau įrodymų, ar nors viena šalis, tokiu būdu “demokratizuota”, gyvena geriau ir neužmiršk pateikti duomenis, kiek gi žmonių nužudė “demokratizatoriai”.

     Taip, opozicija dabar Maidano nebekontroliuoja, užtat kontroliuoja radikalai ir banditai, kuriuos remia JAV ir ES. Nes taikūs mitingai nepadėjo paveikti Janukovyčiaus, todėl buvo pereita prie smurtinių poveikio priemonių. Tačiau sekant geriausioms Vakarų propagandos “tradicijoms”, visuomet sukeičiamos aukų ir nusikaltėlių vietos – banditai vaizduojami “taikiais kovotojais”, o legitymi valdžia, norinti šalyje įvesti tvarką ir sutramdyti pradėjusius siautėti nusikaltėlius – kruvinu režimu.

  • Gintautei:

   > tai už ką jie lieja savo kraują? už tai ,kad europinės prekės ( skirtos trečiojo pasaulio šalims) užplūstų > Ukrainos rinką?

   Bijau, kad panašios prekės ir taip jau yra užplūdę Ukrainos rinką.

   > Už tai ,kad gėjai galėtų laisvai marširuoti Kijevo gatvėmis? Kokia kovos idėja?

   Jeigu Jums vakarų Europa asocijuojasi tik su gėjų paradais man Jūsų gaila. Lieka neaišku kodėl tautiečiai taip masiškai tebevažiuoja į JK ar Norvegiją? Negi tiktai tam, kad iš anksto užsiimtų geresne vietą belaukiant pražygiuojančio gėjų parado :-;? O kaip su korupcija, visų valdžios šakų veikimo efektyvumu ir t.t.?
   Tiesiog tie, kurie yra Maidane, nenori kad Ukraina taptų dar viena lukašenkiška Baltarusija.

   • N:

    Deja, Ukrainoje dar nėra tiek daug pigaus šlamšto. Dar veikia vietinė pramonė, kuri bankrutuotų, jei importas taptų visiškai nevaržomu, jei ES pradėtų dempinguoti vietines prekes. Būtent tai ir numatyta asociacijos sutartyje. Vakarai savo rinkon ukrainietiškų prekių ir dabar labai mažai įsileidžia, ir po asociacijos pasirašymo neįsileistų.
    Lietuviai todėl ir važiuoja į Vakarus, kad Lietuva pati patyrė savo kailiu visą buvimo ES malonumą – per 10 metų pramonė susitraukė, darbo vietų sumažėjo, atlyginimai neauga.
    Bet ES senbūvėse geriau ne todėl, kad ten korupcija mažesnė. Naivuoliai, kurie tiki, kad jos ten beveik nėra – ji yra ir dar didesnė. Tik buitiniame, žemiausiame lygmenyje jos nėra, t.y. policija, gydytoja neima kyšių. Tačiau ima aukštesnė valdžia. ES senbūvės gyvena geriau ne todėl, kad daugiau ir efektyviau dirba, o todėl, kad efektyviai apiplėšinėja (anksčiau jėga, karu, kolonizavimu, dabar labai rafinuotomis politinėmis, ekoniminėmis priemonėmis) kitas šalis. Beje, aukštas korupcijos lygis trečiarūšėse šalyse yra kolonijinio valdymo priemonė. Dėka korupcijos, Vakarai per parsiduodančius politikus ir valdininkus gali primesti trečiarūšėms šalims savo tvarką ir taisykles.
    Taigi, lietuviai iš Norvegijos jau pradeda bėgti, nes jau ne pederastų, bet pedofilų užvaldyta šalis gviešiasi jų vaikų.
    Lukašenkos Baltarusija yra viena iš nedaugelio tikrai nepriklausomų pasaulio šalių, kiek šiais laikais tai yra įmanoma.

    • to N:

     > Deja, Ukrainoje dar nėra tiek daug pigaus šlamšto.

     Tikrai? Kinietiškų prekių?

     > Dar veikia vietinė pramonė, kuri bankrutuotų, jei importas taptų visiškai
     > nevaržomu, jei ES pradėtų dempinguoti vietines prekes. Būtent tai ir
     > numatyta asociacijos sutartyje.

     Tai ko tada Janukovičius iš viso prasidėjo su ta asociacijos sutartimi?

     > Vakarai savo rinkon ukrainietiškų prekių ir dabar labai mažai įsileidžia, ir po asociacijos pasirašymo neįsileistų.

     Pasižvalgius po daugelio Lietuvos prekybos centrų saldumynų skyrius sunku su jumis sutikti.

     > Lietuviai todėl ir važiuoja į Vakarus, kad Lietuva pati patyrė savo kailiu visą > buvimo ES malonumą – per 10 metų pramonė susitraukė, darbo vietų
     > sumažėjo, atlyginimai neauga.

     Ar tikrai Lietuvos pramonė “susitraukė” per pastaruosius 10 metų, o ne gerokai anksčiau? Teiginys dėl neaugančių pastaruosius 10 metų atlyginimų atrodo irgi daugiau nei keistas – skaičiukai kažkodėl rodo daugiau nei dvigubą augimą. Tad jūsų teiginiai, švelniai tariant, yra iš piršto laužtos emocijos. ES šalys, beje, yra pagrindinė Lietuvos eksporto rinka – >60 proc. viso eksporto.

     > Bet ES senbūvėse geriau ne todėl, kad ten korupcija mažesnė. Naivuoliai,
     > kurie tiki, kad jos ten beveik nėra – ji yra ir dar didesnė. Tik buitiniame,
     > žemiausiame lygmenyje jos nėra, t.y. policija, gydytoja neima kyšių.

     Kasdieniniame gyvenime žmonės pagrinde būtent ir susiduria su buitinio lygio korupcija. Tad jūs ką tik pripažinote, kad ten žmonės daug mažiau susiduria su korupcija nei pas mus.

     > Tačiau ima aukštesnė valdžia.

     Kol atsisėda už grotų tie kurie “ima …

     > ES senbūvės gyvena geriau ne todėl, kad daugiau ir efektyviau dirba, o
     > todėl, kad efektyviai apiplėšinėja (anksčiau jėga, karu, kolonizavimu, dabar
     > labai rafinuotomis politinėmis, ekoniminėmis priemonėmis) kitas šalis.

     Kurias šalis ten vis dar apiplėšinėja? Lietuva kol kas čia yra aiškiai “pliuse”.
     Beje, o ką apiplėšė danai, norvegai, švedai, suomiai? Suprantu, danai apiplėšė norvegus ir islandus, o švedai suomius. Tačiau ką apiplėšė norvegai, islandai bei suomiai – ir dar taip, kad pakaktų danams bei švedams :-)? Ką apiplėšė šiaurės italai? Negi vokiečiai taip greitai pasikėlė ant trumpai valdytų Kamerūno ir Namibijos bei Tanzanijos turtų apie kuriuos prieš I pasaulinį karą daugumoje dar net nežinota? Kodėl kolonialistinio judėjimo pradininkė bei veteranė Portugalija tokia skurdi?

     > Beje, aukštas korupcijos lygis trečiarūšėse šalyse yra kolonijinio valdymo
     > priemonė. Dėka korupcijos, Vakarai per parsiduodančius politikus ir
     > valdininkus gali primesti trečiarūšėms šalims savo tvarką ir taisykles.

     Tikrai? Dar suprasčiau jei dėl daugelio Afrikos bėdų kaltintumėte daug kur liniuote nubrėžtas dabartines tų valstybių sienas.

     > Taigi, lietuviai iš Norvegijos jau pradeda bėgti, nes jau ne pederastų, bet
     > pedofilų užvaldyta šalis gviešiasi jų vaikų.

     Aš šiems Norvegijos tvarkos aspektams ir Barnevernet nejaučiu jokių simpatijų ir nemanau, kad tai yra ta patirtis, kurią vertėtų perimti. Tačiau leiskite pasiteirauti kiek lietuvių jau pabėgo iš Norvegijos ir kiek iš jų parbėgo Lietuvon? Šiaip bent jau kol kas man daug didesne problema atrodo emigracijos iš Lietuvos mąstai nei galimas lietuvių emigrantų bėgimas iš Norvegijos į, tarkime, Vokietiją,

     > Lukašenkos Baltarusija yra viena iš nedaugelio tikrai nepriklausomų
     > pasaulio šalių, kiek šiais laikais tai yra įmanoma.

     Ne ne palaukite, jūs klystate, o kaip gi šlovingoji Šiaurės Korėja, vienintelė tikrai išdidi ir nepriklausoma valstybė pasaulyje? Kai pritrūksta humanitarinės pagalbos, pasimosuoja kuriamu branduoliniu ginklu ir vėl gali išdidžiai gyventi pusbadžiu. Štai kur reikia lygiuotis – Baltarusija nepakankamai nepriklausoma, o Lukašenka pernelyg minkštakūnis :-;. Tai ne supuvusi Pietų Korėja su visokiais Samsung.

     • N:

      >Tikrai? Kinietiškų prekių?
      Dar yra pakankamai vietinės gamybos prekių, kurių kartais sumažėtų, jei būtų priimtos asociacijos sąlygos.
      >Tai ko tada Janukovičius iš viso prasidėjo su ta asociacijos sutartimi?
      Pradėjo, nes tikėjosi, kad galės gudriai laviruoti tarp ES ir Rusijos. Deja, ES iškėlė nepakeliamas sąlygas, ir suprasdamas, ką tai reiškia Ukrainai, jis atsisakė.
      >Pasižvalgius po daugelio Lietuvos prekybos centrų saldumynų skyrius sunku su jumis sutikti.
      Tik pagal saldumynus vertinti? Gal Ukraina daugiau nieko negamina?
      >Ar tikrai Lietuvos pramonė “susitraukė” per pastaruosius 10 metų, o ne gerokai anksčiau? >Teiginys dėl neaugančių pastaruosius 10 metų atlyginimų atrodo irgi daugiau nei keistas – >skaičiukai kažkodėl rodo daugiau nei dvigubą augimą. Tad jūsų teiginiai, švelniai tariant, yra iš >piršto laužtos emocijos. ES šalys, beje, yra pagrindinė Lietuvos eksporto rinka – >60 proc. viso >eksporto.
      Jei manai, kad burbulas, išpūstas bankams dalinant kreditus yra ekonomikos augimas, mums nėra ko diskutuoti. Dėl atlyginimų parašiau gal kiek neaiškiai. Pastaruosius kelis metus atlyginimai praktiškai neauga, arba augimas yra mažesnis nei kainų augimas. Bet kokiu atveju, Lietuvoje atlyginimai išaugo kur kas mažiau, nei kainos, kurios beveik pasiekė, o kai kurioms prekėms ir paslaugoms jau viršijo Vakarų Europos šalių kainas. O kai kam atlyginimai ir nepaaugo, net sumažėjo. Didelei daliai valstybinio sektoriaus darbuotojų, įskaitant ir mane. Pavyzdžiui, aš dabar gaunu tiek pat, kiek 2005 m., nors pakilau karjeros laipteliais.
      >Kasdieniniame gyvenime žmonės pagrinde būtent ir susiduria su buitinio lygio korupcija. Tad jūs >ką tik pripažinote, kad ten žmonės daug mažiau susiduria su korupcija nei pas mus.
      >Kol atsisėda už grotų tie kurie “ima …
      Tai nereiškia, kad korupcijos nėra, tai nereiškia, kad korupcijos mastai mažesni. Kur kas blogiau, kai ima aukšti valdžiažmogiai, politikai ir visi politiniai ar kiti sprendimai yra perkami. O atsisėda ne dažniau nei pas mus.
      >Kurias šalis ten vis dar apiplėšinėja? Lietuva kol kas čia yra aiškiai “pliuse”.
      >Beje, o ką apiplėšė danai, norvegai, švedai, suomiai? Suprantu, danai apiplėšė norvegus ir >islandus, o švedai suomius. Tačiau ką apiplėšė norvegai, islandai bei suomiai – ir dar taip, kad >pakaktų danams bei švedams ? Ką apiplėšė šiaurės italai? Negi vokiečiai taip greitai pasikėlė ant >trumpai valdytų Kamerūno ir Namibijos bei Tanzanijos turtų apie kuriuos prieš I pasaulinį karą >daugumoje dar net nežinota? Kodėl kolonialistinio judėjimo pradininkė bei veteranė Portugalija >tokia skurdi?
      Ne visos šalys ir ne visais laikais vienodai efektyviai eksploatavo ir eksploatuoja kitus, todėl ir gerbūvis jose skiriasi. Bet kokiu atveju, Portugalija ar Graikija iki krizės gyveno geriau nei Lietuva ne dėl to, kad daugiau ar efektyviau dirbo. Iš visos šios ir kitos mažos šalys kaip šakalai tenkinosi kąsniais nuo didžiųjų vaišių stalo. Bandoje išgyventi lengviau nei po vieną. O ir liūtams reikalingi šakalai. Reikalui esant, prasidėjus badui, galima ir šakalus suryti. Kas ir yra daroma – Graikija, Portugalija, Kipras…
      Norvegija iš viso ne ES šalis, o jos gerbūvis tik naftos dėka. Pasisekė, taip. Tačiau ne sunkiu darbu jis sukurtas. Priešingai, naftos išgavimas staiga pakėlė pragyvenimo lygį, tačiau kirto per visuomenės moralę ir sanklodą – pasirodo, galima gerai gyventi nedirbant. O nedirbant ar lengvai uždirbant belieka pasinerti tik į malonumų tenkinimą. Pasitenkinimui pasiekti reikia vis daugiau ir daugiau subtilesnių pojūčių, – visuomenė priėjo iki incesto, pedofilijos ir kitų iškrypimų masinio paplitimo… Islandija tiesiog protingai pasielgė nestodama į ES ir išsaugodama pragyvenimo šaltinį, o ne sunaikindama jį, kaip Lietuva. Taigi, Islandija nepasidavė apiplėšiama, tačiau kažkokio ypatingo ekonominio stebuklo joje nėra. Jei Lietuvoje taip pat principingai būtų kovota už savus interesus nuo pat 1990 m., mes gyventume ne blogiau nei islandai. Jei manai, kad gaudama ES „parama“ Lietuva ją apiplėšia, tai neužmiršk, kad Lietuva ir duoda, bet to ir prarado kur kas daugiau, nei gavo. Vertinti reikia ne tik piniginę išraišką.
      >Tikrai? Dar suprasčiau jei dėl daugelio Afrikos bėdų kaltintumėte daug kur liniuote nubrėžtas >dabartines tų valstybių sienas.
      Manai, kad Afrikos diktatoriukams daug reikia? Gauna tankų, automatų, milijonus kelis užsienio bankuose ir leidžia Vakarų šalių korporacijoms eksploatuoti šalį. Gal Lietuvoje kitaip? Gal skalūnų istorijoje be korupcijos apsieita? O kaip gi visokios pederastizacijos, pedofilizacijos programos skinasi kelią Lietuvoje? Ar politikai iš idėjos užsiima advokatavimu?
      >Aš šiems Norvegijos tvarkos aspektams ir Barnevernet nejaučiu jokių simpatijų ir nemanau, kad >tai yra ta patirtis, kurią vertėtų perimti. Tačiau leiskite pasiteirauti kiek lietuvių jau pabėgo iš >Norvegijos ir kiek iš jų parbėgo Lietuvon? Šiaip bent jau kol kas man daug didesne problema >atrodo emigracijos iš Lietuvos mąstai nei galimas lietuvių emigrantų bėgimas iš Norvegijos į, >tarkime, Vokietiją,
      Tavo nuomonės niekas neklaus. Korumpuoti ir morališkai degradavę politikai tai stums Lietuvoje. Ir visiškai nesvarbu, kiek lietuvių pabėgo iš Norvegijos, svarbiausia, kad normalioje sveikoje visuomenėje tokių dalykų kaip Norvegijoje nei kvapo nebūtų. Beje, Vokietijoje irgi atiminėja vaikus, tik mažesniais mastais. Tiesiog dauguma naiviai mano, kad tai jų nepalies. Tačiau kai paliečia, tada jau per vėlu ašaras lieti. Tokią kainą – savo vaikas – tenka sumokėti už laikiną geresnį materialinį gyvenimą.
      >Ne ne palaukite, jūs klystate, o kaip gi šlovingoji Šiaurės Korėja, vienintelė tikrai išdidi ir >nepriklausoma valstybė pasaulyje? Kai pritrūksta humanitarinės pagalbos, pasimosuoja kuriamu >branduoliniu ginklu ir vėl gali išdidžiai gyventi pusbadžiu. Štai kur reikia lygiuotis – Baltarusija >nepakankamai nepriklausoma, o Lukašenka pernelyg minkštakūnis :-;. Tai ne supuvusi Pietų >Korėja su visokiais Samsung.
      Nesikabinėk prie žodžių. Aiškiai parašiau, kad Baltarusija ne vienintelė, ir kiek tai šiais laikais įmanoma, nepriklausoma šalis. Kaip Š. Korėjoje nežinau, užtat kaip yra Baltarusijoje sužinoti asmeniškai problemų nesudaro. Ir daug nekainuoja.

 6. Gintautė:

  Dėkui bevardžiui už atsakymą, o tai maniau jau visai be reikalo… o visdėlto ar nebūtų geriau šį klausimą išspręsti taikiu referendumu?

 7. markas:

  Putinas, berods, 15 mlrd. skiria tam, kad Ukraina būtų padalinta. Avansą, apie 2 mlrd., jau pervedė. Gana aiškiai Rusijos užmačias atskleidžia Žirinovskio propaguojama išeitis: “Выход: раздел Украины. Львов, Луцк, Ивано-Франковск, Тернополь – это Украина, остальное – в состав России. Иначе мрак и гражданские войны”. Sunku pasakyti, ar tokie Rusijos raudonųjų bolševikų puoselėjami padalijimai netenkintų žydrųjų ES bolševikų. Ypač Lenkijos. Tačiau yra esminė kliūtis: partija “Svoboda” ir kiti patriotiniai susivienijimai.

  • kostas:

   Nereikia paistyti nesąmonių. Rusija su Ukraina susitarė, kad pirks ilgalaikes Ukrainos valstybės obligacijas
   bendrai 15 mlrd. eurų sumai. Tai įvyko todėl, kad Pasaulio bankas kėlė išankstinius reikalavimus: mažinti
   pensijas, didinti komunalinių paslaugų tarifus ir t.t.., o Rusija, priešingai, išankstinių reikalavimų nekėlė.

 8. Emigrantas:

  Keista, bet net ir čia yra komentatorių iš Latvių gatvės (?). Ukrainiečiai nori priklausyti Vakarų Europos civilizacijai, o ne būti Maskvos satelitu. Beje, Vakarų Ukrainos jėgos struktūros, VRM skyrius, bei vietinis “Berkutas” stojo sukilėlių pusėn. Šiandien apie tai oficialiai pareiškė. Ginklai naudojami iš abiejų pusių. Pirmi buvo tituškos, treninguoti jaunuoliai, už pinigus iš oficialių jėgos struktūrų šaudę į beginklius protestuotojus. Ukrainiečiai – kazokų tauta ir dabar eis iki galo. Regis, tai jau ne protestai, o pilietinis karas. Klausimas tik, ką milicininkai iš Rusijos veikia Kijeve? Nuplėštos nuo milicininkų emblemos su dvigalviu ereliu ir Rusijos trispalve daug ką sako apie dabartinės valdžios Ukrainoje ir Putino sąsajas.

  • N:

   Ukrainiečių nuomonės niekas neklausė, referendumo idėja net nebuvo iškelta. O saujelės penktakolonininkų nuomonė tai ne visos Ukrainos nuomonė. Dalis žmonių tiesiog suklaidinta, bet ES jiems nežada geresnio gyvenimo, kaip yra teigiama propagandos.
   Taip, ukrainiečiai eis iki galo ir maidaną užlies krauju.

 9. Pikc:

  Atkreiptinas dėmesys, kad tie “tituškos” vaizdo įraše ryši taip vadinamas “georgijaus juostas” – tas pačias, kaip ir bolševikiniai rusų “antifašystai” Latvijoje ir Estijoje bei “pergalės dieną” minintys raudonieji lervos Lietuvoje. Ten ne ukrainiečiai. O kad čia kacapiškų propagandistų prilindę – nenuostabu. Pora-trys aktyvūs šiukšlės yra pakankamai pajėgūs užteršti nemoderuojamas komentarų skiltis – o patriotiniai portalai jiems ypač patrauklus taikinys. Kol nebus pradėta asenizacija, situacija tik blogės.

  • diedukas Anūpras:

   Šiandien Lenkija skaldo Ukrainą, ryt jie- lenkų neofašistai, žada “Maidaną” Vilniuje (LLRA narės pareiškimas).
   Net repeticijos jau buvo Viniuje, kai buvo suvežti “Legija” futbolo banditaitai.
   O iš kur toks Lenkijos valdžios agresyvumas, ultimatumų kalba su Lietuvos valdžia? Iš kur toks linkevičių
   noras laižyti jiems užpakalius? Laikas PIKCAI galvoti galva, o ne kartoti Landsbergio mantras.

  • N:

   O maidaininkai laksto su svastikom, banderininkų ženklais ir kt. Vajė, vajė… “Tituškos” yra maidanininkų provokartoriai. Kaip ir vakar atsiradę pseudoberkutininkai, saudantys į savus, t.y. į “taikius protestuotojus”.
   Lansdbergozombi, JAV pripažino skyrusi maidanui 5 mlrd. dolerių. Vis dar neaišku, kas ką ten verčia ir už kieno pinigus verčia?

  • Sėlis:

   Faktas tas, kad nei kacapiniai impercai, nei tie patys jevrofilai nera geruciukai, blogos yra abi puses. Ju tikslas – Ukrainos suskaldymas. Jus taip karstai tikite, kad dabar Ukrainai istojus i ES (klausimas, kiek % teritorijos liks jevrosajuzui po dalybu), bus lengviau kovoti su ta visa ta pederastizacija ir mankurtizacija? Kaip tik, is pacios Ukrainos dar daugiau paduos visokio plauko femiu ir kitokio tolerastinio sudo, atsiprasant. Tas jovalas taip giliai isisaknijes, kad ji kuopti reiks daug metu, kol pagaliau Europa taps ne federacija, o ekonomine tautu sajunga. Nebent jus su ukrainieciu tautininkais koki gera planiuka esate surezge?

   • Pikc:

    Na, faktas tas, kad tiek Ukrainos nacionalistus, tiek jevrofilinius liberastus kol kas vienija vienas dalykas – atsikratyti putkinistano marionečių – kiaurai korumpuoto klano valdžios. Po to labai tikėtina,kad prasidės tarpusavio santykių aiškinimasis. Užtenka prisiminti mūsų Sąjūdį – visus vienijo noras išsivaduoti iš bolševikinio sajūzo. Kai tik tas buvo pasiekta, toliau nuomonės išsiskyrė radikaliai – vieniems reikėjo “senų-gerų patikrintų” – t.y. tų pačių komuniagų, kiti kuo skubiausiai puolė vakaruosna, nes gi ten – rojus, treti norėjo savo valstybę kurti. Ukrainiečiams prasišviečia tas pats. O kacapiški šiukšlės, kartojantys putkinistano lojimą apie “Ukrainos skaldymą”, praktiškai dubliuoja anų laikų bolševikų aiškinimus apie sajūzą skaldančius nacianalystus. Kaip ir sakiau – asenizacijos stoka yra nemenka šito puslapio problema.

    • N:

     Ką tu lygini? Ten santykius aiškinsis pilietiniu karu. Todėl net ir vagies Januko režimas kur kas geriau nei karas. Ar dėl tariamos laisvės, nuo kurios eiliniams piliečiams bus tik blogiau – nei vagims, nei euroliberastams, nei Banderos šašistams eiliniai žmonės nerūpi, verta lieti kraują?

   • N:

    Rusijai Ukrainos suskaldymas visiškai nepriimtinas. Kam ją skaldyti, jei priešas – NATO ir JAV tokiu atveju vis tiek prieis arčiau? Užtat Vakarams toks variantas, nepavykus praryti visos Ukrainos, yra priimtinas. Pirma, NATO bazės bus arčiau Rusijos, antra, suskaldytoje šalyje priveisus naujų valstybėlių, galima bus kurstyti neramumu židinius jau tarp tų valstybėlių. Ir visa tai vėlgi Rusijos pašonėje.

 10. albinas:

  Tas kas vyksta Ukrainoje, tai geopolitinis karas tarp JAV-ES ir Rusijos. Rusijai Ukraina reikalinga kaip buferinė zona nuo vakarų, o vakarai tą buferi nori pakeisti į taraną prieš Rusija. O visa kita ką skleidžia MasMedia, tai tik akių dūmimas. Prisiminkit, nuo ko prasidėjo maidanas? Ukraina nepasirašo ES asociacijos sutarties. Ta sutartis buvo tokia, kad bet kuri nepriklausoma save gerbianti šalis tokios sutarties niekada nepasirašytu, ir tai žinojo ES vadai, (sutarties tekstą galit rasti internete). Ir kas po to vyko, kas įdėmiai sekė, žino. “Linksmumai” manau prasidės kai baigsis olimpiada.
  Mano supratimu tokios kaip šalies Ukrainos, nebeliks, ji bus suskaldyta į mažiausiai 3 dalis, rytų, vakarų ir Krymas. Kam kokia dalis priklausys, manau nuspėjat. Tarp kitko, Ukraina tokia kaip šalis yra tik nuo 1918 m. taip, kad istorija kartojasi.

 11. Inga Baranauskienė:

  Įspėjimas komentatoriams – malonėkite pasirašinėti vardais ir pavardėmis, antraip komentarai bus laikomi niekiniais.

  • kostas:

   Dar nepamirškite nurodyti gimimo metus, kompartijos bilieto Nr., saugumo slapyvardį, sąskaitą banke ir
   asmens kodą.

  • Sėlis:

   Susimildami, tik nereikia pradeti megdzioti kubiloidinius lendsbergistus ir liberastus, bei imti vartoti anu padugniu leksika, tik svieta juokinate. Gerbeju is ju prie saves nepritrauksite, o ir toliau jie jus pacius “kremliaus agentais”, “naceis-faseis”, “zemgrobeis” ir t.t. vadins. Ar jau pamirsot? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: