Šturmuotas Maidanas atsilaikė, yra žuvusiųjų (tiesioginė transliacija, video) (81)

O.Voždajevios nuotr.

O.Voždajevios nuotr.

Vasario 18-ąją išsiplieskusieji milicijos ir Ukrainos protestuotojų susirėmimai Kijeve jau pareikalavo aukų.

Žuvusiųjų skaičius auga, pranešama apie 26 aukas. Antradienį ir tečiadieni per prieš vyriausybę kovojančių protestuotojų ir riaušių milicijos susirėmimus Kijeve žuvo mažiausiai dvidešimt šeši žmonės ir dar tūkstantis buvo sužeista. Ukrainos vyriausybė paskelbė ultimatumą protestuotojams.

Opozicijos šalininkams duota laiko iki vasario 18 dienos 18.00 val. Lietuvos laiku nutraukti smurtinius protestus. Priešingu atveju saugumo pajėgos esą imsis rimtų priemonių smurtui sustabdyti.

Instituto gatvėje specialiosios paskirties būrys „Berkut“ priėjo prie paskutinių barikadų Maidane.

Kijevo valdžia uždarė miesto metropoliteną, specialiosioms pajėgoms artėjant prie protestuotojų stovyklos Nepriklausomybės aikštėje.

Protestuotojų pyktį sukėlė tai, kad Aukščiausioje radoje šiandien nebuvo net priimtas svarstyti Ukrainos konstitucijos grįžimo prie 2004-ųjų projektas.

Ukrainos opozicijos protestuotojai antradienį atakavo prezidento Viktoro Janukovyčiaus partijos būstinę, Kijeve atsinaujinus įnirtingiems susirėmimams su milicija po kelių savaičių pertraukos.

Protestuotojai buvo trumpam įsiveržę į Regionų partijos būstinę, kai keli šimtai žmonių atakavo tą pastatą Molotovo kokteiliais, tačiau vėliau atsitraukė, dūmams teberūkstant iš dalies pastato.

Papildoma:

Vasario 18 d.

Žuvusieji. Vasario 18 d. Kijevas | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

Žuvusieji. Vasario 18 d. Kijevas | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

19:30 val. Maidane aplink mitingo sceną susirinko dešimtys tūkstančių žmonių. Protestuotojai žada nesitraukti. Vyriausybinės karinės pajėgos supa Maidaną ir, manoma, ruošiasi šturmui. Važiuoja šarvuočiai.

19:51 val. Šarvuočiai ir vyriausybinės pajėgos puola protestuotojus iš Instituckaja gatvės ir Europos aikštės pusės. Visi raginami skirstytis. Protestuotojai į karškius šaudo petardomis.

20 val. Prie Maidano važiuoja vandens patrankos. Pranešama, kad valdžia nuo vidurnakčio Kijevą paskelbė uždaru miestu. Bus uždaryti visi įvažiavimai į sostinę.

20:15 val. Nuožmus šturmas tęsiasi. Mitinguotojai ginasi mėtydami į puolančius karius grindinio akmenis ir Molotovo kokteilius. Per milicijos garsiakalbius žmonės raginami skirstytis iš Maidano. Grasinnama, kad netrukus prasidės „antiteroristinė operacija“…

20:30 val. Maidano apsiaustis tęsiasi. Aikštėje milicijos ir kariškių pajėgoms priešinasi nuo 15-os iki 20 000 žmonių.

20:40 val. Iš Maidano tribūnos į mitinguotojus kreipėsi Vitalijus Kličko: Visi kas yra Maidane turi būti stiprūs dvasia. Mes iš čia niekur neišeisime – tai laisvės sala. Arsenijus Jaceniukas paragino valdžią nutraukti puolimą ir grįžti prie taikių derybų.

20:42 val. Pranešama, kad nors įvažiavimai į Kijevą jau užblokuoti, tačiau žmonės iš kitų miestų bando prasiveržti į sostinę ir prisijungti prie mitinguotojų.

Žuvusieji. Vasario 18 d. Kijevas | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

Žuvusieji. Vasario 18 d. Kijevas | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

20:45 val. Milicininkai per garsiakalbius nuolat monotoniškai ragina mitinguotojus skirstytis iš Laisvės Maidano ir grasina pradėti vykdyti „antiteroristinę operaciją“. Žmonės nesiskirsto.

20:51 val. Pasirodė kariai su snaiperių ginklais, žmonės matė karius ginkluotus kalašnikovo automatais ir koviniais ginklais ginkluotus „Alfa“ dalinius.

LRT „Panorama“ pranešė, kad Lietuvos ambasadorius Petras Vaitiekūnas susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru.

Lietuvos URM išplatino pareiškimą dėl situacijos Ukrainoje:

„Smerkiame smurto protrūkį ir jėgos panaudojimą Kijeve šiandien, vasario 18 dieną. Reiškiame nuoširdžią užuojautą visiems nukentėjusiems, taip pat žuvusiųjų artimiesiems.

Reikalaujame nedelsiant sustabdyti smurtą, kruopščiai ištirti visus incidentus, kurių metu žuvo ar buvo sužeisti žmonės, ir patraukti atsakomybėn kaltuosius. Dar kartą kviečiame Europos Sąjungos šalis apsvarstyti tikslinių priemonių prieš atsakingus už prievartos panaudojimą asmenis galimybę.

Raginame Ukrainos Vyriausybę ir opozicijos lyderius nedelsiant grįžti prie derybų dėl naujos Vyriausybės ir konstitucinės reformos, nes užsitęsusi politinė krizė daro padėtį šalyje vis mažiau kontroliuojama.

Žuvusieji. Vasario 18 d. Kijevas | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

Žuvusieji. Vasario 18 d. Kijevas | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

Šiandien Kijevo gatvėse sprendžiasi Ukrainos ateitis. Kviečiame Ukrainos politinius lyderius imtis atsakomybės, užtikrinti, kad būtų gerbiamos žmonių teisės ir laisvės ir efektyviai išspręsta politinė krizė. Tik konstruktyvus dialogas gali sustabdyti smurto protrūkius ir užkirsti kelią provokacijoms.“

21:00 val. Pranešta, kad užsienio valstybių vadovai negali prisiskambinti Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui. Jis nekelia ragelio.

21:07 val. Ukrainos TV „5 kanalas“ nuolat transliavęs įvykius iš Maidano išjungtas visoje Ukrainos teritorijoje. Nutraukta ir analoginė ir skaitmeninė transliacija. Todėl apie tai kas vyksta žino tiktai tie, kas gali stebėti transliacijas internetu arba užsienio TV kanalais.

21:10 val. Mitinguotojai Maidano prieigų priešakinėse pozicijose didvyriškai ginasi ir nesiskirsto iš Maidano. Nuo puolančių kariškių jie atsiskyrę liepsnojančių automobilių padangų barikadų siena. Nuolat aidi šūviai ir sprogimai. Iš Maidano tribūnos raginama tiekti pagalba ir nešti padangas, vandenį ir pieną (nuo apsinuodijimo dūmais) į priešakines barikadas.

21:20 val. Maždaug 20 val. duomenimis yra žinoma,  kad 18-os vasario įvykiuose Kijeve žuvo: 6 mitinguotojai, 2 – milicininkai ir buvo nužūdytas vienas žmogus Regionų partijos būstinėje. Yra šimtai sužeistų protestuotojų ir dešimtys vyriausybinių pajėgų milicininkų bei kariškių.

maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

21:35 val. Iš Maidano tribūnos skamba raginimai: Visi į Maidaną! Kijeve kelkis! Kijeve kelkis! Kijeve kelkis!

21:40 val. NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas pareiškė „Aš rimtai esu susirūpinęs dėl to, kad buvo grįžta prie smurto Kijeve ir dėl pranešimų apie žuvusiuosius. Aš raginu visas puses susilaikyti nuo prievartos ir nedelsiant atnaujinti dialogą bei parlamentinį procesą“ – rašoma NATO aljanso vadovo pareiškime.

21:50 val. Nuo Maidano scenos skamba maldos.  Maldomis, religinėmis ir patriotinėmis giesmėmis palaikoma protestuotojų dvasia.

22:13 val. Iš tribūnos visi kijeviečiai raginami išeiti iš namų ir rinktis Maidane. Taip pat prašoma nešti kuo daugiau padangšų į priešakines pozicijas, kad būtų galima nuo užpuolikų atsitverti ištisine ugnies siena.

23:17 val. Nuo Maidano scenos kviečiama atvykstančius į Maidaną atsinešti su savimi aštriųjų pipirų, kurie būtų metami į ugnį, kad dūmai užpuolikams graužtų akis. Prašoma nešti pieną ir vandenį į priešakines linijas, kad galima būtų pagelbėti dūmais apsinuodijusiems barikadų gynėjams.

Pranešama, kad Maidano prieigose yra telkiami provokatoriai – vadinamieji „tituškos“, atjunginėjamos šviesos gatvėse. Manoma, kad „tituškos“ telkiami tam, kad neleistų mitinguotojams šturmo metu trauktis iš Maidano.

23:20 val. Ukrainos opozicijos lyderis V.Klyčko paragino Vakarų demokrates šalis įsikišti į situaciją Ukrainoje ir sustabdyti smurtą. Dėl vasario 18-osios įvykių Ukrainoje jis apkaltino šalies prezidentą Viktorą Janukovyčių.politikas pabrėžė, kad sutelkę visos šalies jėgos struktūras Kijeve „valdžia apskelbusi šalies gyventojus teroristais pradėjo negailestingai ir grubiai naikinti taikius žmones“. Tai nusikaltimas žmoniškumui, – sakė  opozicinės partijos UDAR vadovas.

Maidanas ugnyje | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

Maidanas ugnyje | maidan.org.ua Feisbuko paskyros nuotr.

23:30 val. Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba pranešė, kad šiandien Kijeve nuo šautinių žaizdų žuvo 6 milicininkai. Dar 159 milicininkai paguldyti į ligonines

23:40 val. Kijevo centre visur išjungtos šviesos. Internetinė TV „Espreso.tv“ pranešė, kad V.Klyčko nuvyko į Ukrainos Prezidento administraciją.

23:48 val. Eilinį kartą iš Maidano tribūnos ukrainiečiai kviečiami vykti ginti į Maidaną Ukrainos laisvės. Visas Maidanas gieda Ukrainos himną. Aidi šūkiai: „Šlovė Ukrainai!“, „Šlovė Tautai!“.

23:54 val. Iš Maidano tribūnos sakomos patriotinės kalbos aidi patriotiniai šūkiai: „Mes neturime kur trauktis, mes esame Ukrainos centre! Mes išsilaikysime! Mes nugalėsime! Su mumis Dievas! Šlovė Ukrainai!, Šlovė Tautai!. Mirtis priešams! Kartu į pergalę! Kartu į pergalę! Kartu į pergalę!“

23:57 val. Maidano gynėjai vadovaujant nuo scenos šventikui meldžiasi.

Vasario 19 d.

00:00 val. Opozicijos lyderiai V. Klyčko ir A. Jaceniukas išvyko susitikti su Ukrainos prezidentu V. Janukovyčiumi. Trečias opozicijos lyderis partijos „Svoboda“ vadovas Olehas Tiahnybokas liko Nepriklausomybės aikštėje.

00:18 val. Vyriausybinės pajėgos atakuoja Maidaną iš Instituckaja gatvės pusės. Gynėjai bando pereiti į kontrataką. Maidano gynėjai nuo mitingo scenos raginami ryžtingai laikyti gynybą visame aikštės perimetre. Visi kviečiami padėti priešakinių linijų kovotojams. Maidanas apsuptas ugnies žiedu. Nuo barikadų į šarvuotus kariškius ir milicininkus mėtomi molotovo kokteiliai ir akmenys. Giedamas Ukrainos himnas.

Ugnies siena ir aktyvus protestuotojų priešinimasis trukdo kariškiams ir milicininkams šturmuoti Maidaną. Ataka pristabdyta. Dega pirmas Profsąjungų rūmų pastato aukštas. Mitinguotojai pro pastato langus mėto baldus ir jais tvirtina barikadas. Pranešama, kad  į Profsąjungų rūmus padegė „Berkut“ siekdami sunaikinti ten įsikūrusį svarbiasuią opozicijos štabą.

Maidano gynėjai sučiupo vieną „Berkut“ pajėgų kariškį ir veda jį link Maidano scenos. Raginama neskriausti belaisvio.

00:40 val. Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad oficialiais 23 val. duomenimis vasario 18 d. į Kijevo gydymo įstaigas medicinos pagalbos kreipėsi 221 protestuotojas, į ligonines paguldyti 114 žmonių. Užregistruota 11 žuvusiųjų. Neoficialiais duomenimis – Kijevo ligoninėse yra tūkstančiai sužeistųjų.

00:46 val. Ukrainos Internetinė TV „Espreso.tv“ pranešė, kad Ukrainos prezidentas vis dar nepriima opozicijos lyderių esą dėl didelio užimtumo. V. Klyčko ir A. Jaceniukas priėmimo laukia jau ilgiau nei valandą. Opozicinės partijos „Svoboda“ vadovas O.Tiahnybokas taip pat atvyko prezidentūrą. Maidane sklando kalbos, kad visi trys opozicijos lyderiai prezidentūroje gali būti suimti.

00:55 val. Vasario 19 d., 10 val. prie Ukrainos ambasados Lietuvoje rengiamas taiki Ukrainos laisvės kovotojų palaikymo akcija. Prie Ukrainos ambasados pastato Vilniuje bus uždegtos žvakutės bei padėti pliušiniai žaislai užklijuotomis burnomis simbolizuojantys Ukrainos valdžios susidorojimą su Maidano demonstrantais.

01:08 val.  Maidanas gieda Ukrainos himną.

Kviečiami žmonės iš visos šalies vykti į Kijevą.

01:10 val. Portalas Тиждень.ua pranešė, kad Ternopolio mieste protestuotojai užėmė miesto milicijos skyrių ir prokuratūrą. Demonstrantai iš milicijos pastato skanduodami „Gėda!“ išprašė apie 40 milicininkų. Milicininkai paleido 4 suimtus demonstrantus ir perėjo į demonstrantų pusę.  Užimtame prokuratūros pastate susirinko apie tūkstantis protestuotojų. Jų telkiasi ten vis daugiau.

01:20 val. Iš degančių Profsąjungų rūmų kuriuos yra opozicijos būstinė ir kuriuos užėmė „Berkut“ per langus virvėmis nuleidžiami gelbėjami žmonės.

01:25 val. Kalbantys nuo Maidano scenos kovotojai kreipiasi į kariškių apsupusių Maidaną sąžinę ir ragina nekelti rankos ir ginklo prieš taikius protestuotojus susitelkusius aikštėje. Meldžiamasi.

01:30 val. Pietų Korėjoje viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė reguodama į įvykius Ukrainoje pareiškė: „Prievarta ir kraujas Kijeve peržengia visas ribas. Jėgos naudojimas nėra išeitis. Valdžios ir opozicijos susitarimas reikalingas nedelsiant. Tai, kas vyksta Maidane, nesuderinama su jokiais demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir laisvės principais. Tarptautinė bendruomenė turi imtis visų galimų priemonių ir padėti Ukrainai sustabdyti konflikto aštrinimą bei rasti taikų sprendimo kelią. Reiškiu užuojautą žuvusiųjų artimiesiems bei tikiuosi, kad sužeistaisiais bus skubiai ir tinkamai pasirūpinta“, – skelbia oficialus prezidentūros portalas lrp.lt.

02:20 val. Prezidento administracijoje pasibaigė opozicijos vadovų derybos su Ukrainos prezidentu V.Janukovyčiumi. Frakcijos UDAR vadovas V.Kličko pareiškė, kad vienintelis Janukovyčiaus reikalavimas buvo, kad protestuotojai sudėtų ginklus ir skirstytųsi į namus. „Janukovyčius visiškai neadekvačiai reaguoja į situaciją. Viskas apie ką jis kalba – tai tik apie tai, kad opozicijos lyderiai  paragintų žmones Maidane nutraukti pasipriešinimą  ir sudėti ginklus. Neaišku, kokius ginklus jis turi omenyje, jeigu Kijevo centre jėgos struktūrų atstovai aršiai šaudo mitinguotojus. Aš laikau, kad valdžia turi nedelsiant atitraukti ginkluotas pajėgas ir nutraukti kruviną susidūrimą, nes žūsta žmonės. Ir aš apie tai pasakiau Janukovyčiui. Kol liejasi kraujas kokios gali būti derybos? Bet, deja, jis nesupranta situacijos“, – V.Kličko žodžius cituoja UDAR partijos spaudos tarnyba.

02:45 val. Lvovo meras Andrejus Sadovyj kreipėsi į miesto jėgos struktūrų atstovus ragindamas pereiti į žmonių pusę – „apgręžti savo ginklus žmonių gynybai“

03:05 val. iš Maidano scenos buvo pranešta, kad Lietuvos valstybinė televizija LRT vykdo tiesioginę transliaciją iš Maidano. Mitinguotojai padėkos šūksniais pasitiko šią gerą žinią.

03:59 val. Nuskambėjo dar viena padėka Lietuvai nuo Maidano scenos. Buvo pranešta jog Lietuvoje šią naktį laikomos pamaldos už Ukrainos laisvės kovotojus.

04:00 val. Užblokuoti visi įvažiavimo keliai į Kijevą. Apie 2 val. nakties sunkvežimiai su smėliu užblokavo pagrindines įvažiavimo į Kijevą magistrales. Be to Kijeve uždarytos visos metro stotys. Kol kas nėra aišku kada metro darbas bus vėl atnaujintas.

04:21 val. Į mitinguotojus ugningomis kalbomis kreipėsi opozicijos lyderiai ragindami nesitraukti ir stovėti iki galo.

04:30 val. Vėl prasidėjo antpuolis. Barikados ginasi akmenimis ir viskuo kas po ranka. Viskas kas gali degti metama į barikadų ugnį, kad neužgestų liepsnos. Ugnies siena kol kas neleidžia jėgos struktūrų daliniams pralaužti gynybos. Nuo Maidano scenos skamba komandos sutelkiančios barikadų gynėjus, aidi kovinę dvasią keliančios dainos. Šaukiama, kad į Kijevą vyksta padėti žmonės iš kitų miestų, meldžiama Dievo pagalbos…

04:49 val. Giedama giesmė „Su mumis Dievas“.

04:54 val. Užpuolikai barikadų liepsnas bando gesinti vandens patrankomis.

05:01 val. Raginama stiprinti gynybą nuo Institutskaja gatvės pusės.

05:02 val. Giedama giesmė „Su mumis Dievas“.

05:08 val. Pranešta, kad į Maidaną atvyksta keletas į sostinę prasiveržusių autobusų su pagalbininkais iš Lvovo ir Ternapolio. Vėl prašoma pagalbos Instituckaja gatvės pusėje kur vandensvydžiais gesinamos barikadų ugnis.

06:01 val. Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius išplatino pareiškimą dėl įvykių Maidane. Jis paragino opoziciją arba atsiriboti nuo radikalų provokuojančių susidūrimus Kijevo centre arba prie jų prisijungti „ir tuomet su jais bus kita kalba“.

19 февраля, 06:01. Президент Украины Виктор Янукович сделал заявление по событиям на Майдане: полный текст

7:39 val. Į Maidaną atvyko keli protestuotojų palaikytojų autobusai iš Lvovo. Krešatiko gatvėje jie buvo pasitikti ovacijomis.

08:00 val. Sugriuvo konstrukcijos tarp ketvirtojo ir penktojo Profsąjungų rūmų aukštų. Iš degančio pastato, padegto „Berkut“ karių,  6 val. ryto duomenimis buvo išgelbėta apie 40 žmonių. Sužeistų žmonių gelbėjimo operacija tęsiasi.

08:10 val. Espreso.tv pranešė, kad „Berkut“ pajėgos bando apsupti šv. Mykolo aikštę.

08:42 val. Skubios medicinos pagalbos brigados ir Kijevo miesto medicininės pagalbos įstaigų vasario 19 d. 6 val. duomenimis, nuo vasario 18 d. 10 val. per susirėmimus Kijevo centre žuvo 25 žmonės.

11:00 val. Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos atstovas Vitalijus Zacharenko per ministerijos tinklapį išplatino pareiškimą ir apkaltino opoziciją dėl per pastarąją parą žuvusių ir sužeistų milicininkų. Taip pat paskelbta, kad žuvo 9 pareigūnai, ir daugiau nei 700 sužeista.

11:40 val. Ukrainos laikinasis premjeras Sergejus Arbuzovas pareiškė, kad nuo antradienio smurtaujantys protestuotojai siekia „jėga užgrobti valdžią“.

Nepatvietintais duomenimis, Ukrainos gynybos ministras Pavelas Lebedevas įsakė siųsti į Kijevą 25 – ąją Dnipropetrovsko desantininkų brigadą. Apie tai savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė buvęs gynybos ministras, Aukščiausios rados narys Anatolijus Gritsenko.

12:00 val. Ukrainos saugumo tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl atskirų politikų bandymo įvykdyti neteisėtą valdžios užgrobimą. Kaltinimai kol kas niekam nepareikšti.

Per neramumus nukentėjo Lietuvos pilietis, BNS trečiadienį patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministerija, bet ne protestų centru tapusioje Nepriklausomybės aikštėje. Daugiau informacijos neteikiama pačio nukentėjusiojo prašymu.

Europos Komisijos Pirmininkas J.Manuelis Barosas ragina Europos Sąjungos vyriausybes įvesti sankcijas asmenims, atsakingiems dėl kraujo praliejimo Ukrainoje, pranešama „Deutsche Welle“.

Po to, kai lenkų premjeras Donaldas Tuskas pasiūlė sankcijas V. Janukovyčiaus režimui, jis netruko sulaukti palaikymo. Už sankcijas pasisakė Prancūzijos prezidentas Francua Holandas.

„Sutinku su D. Tusku dėl ES tikslinių ir skubių sankcijų Ukrainai“, – F.Holandą cituoja Gazeta.pl.

Taip pat pranešama, kad ketvirtadienį šaukiamas neeilinis ES užsienio reikalų ministrų pasitarimas dėl padėties Ukrainoje. Sankcijos V. Janukovyčiaus režimui, anot žiniasklaidos, yra šio susitikimo darbotvarkėje.

12:45 val. Vyktoro Janukovyčiaus įsakymu vasario 20-oji yra skelbiama gedulo diena. Įsake rašoma, kad gedulas skelbiamas dėl per masinius neramumus žuvusių žmonių.

Vasario 19 dieną, 18 val., prie Lietuvos Respublikos Seimo rengiama akcija, išreikšti solidarumą su Ukrainos tauta.

Bus deginami laužai, renkami parašai rezoliucijai, smerkiančiai Ukrainos Prezidento ir jam pavaldžių institucijų veiksmus, vien vakar nusinešusius mažiausiai 25 gyvybes.

13:33 val. Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komitetas išplatino pranešimą:

stipriai sukrėstas (komitetas, Alkas.lt) vėl iš Ukrainos pasiekiančių žinių apie atsinaujinusius kruvinus protestų dalyvių ir milicijos pareigūnų susirėmimus ir vis didėjantį žuvusiųjų bei nukentėjusiųjų skaičių;

pabrėždamas Ukrainos Prezidento Viktoro Janukovyčiaus asmeninę ir šalies vadovybės atsakomybę už susidariusią padėtį šalyje;

griežtai smerkdamas brutalų jėgos panaudojimą ir ragindamas nedelsiant nutraukti smurtinius jėgos struktūrų veiksmus prieš protestų dalyvius;

apgailestaudamas dėl žmonių aukų ir reikšdamas nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir jų artimiesiems;

pabrėždamas, kad Ukrainos žmonių ryžtas savo šalies ateitį tvirtai susieti su Europos Sąjunga dar labiau sustiprina bendrą europinę atsakomybę už sėkmingą Ukrainos integraciją į Europos Sąjungą;

atsižvelgdamas į tai, kad Lietuva šiuo metu pirmininkauja Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai,

kviečia Ukrainos politinius lyderius visomis įmanomomis priemonėmis siekti taikaus politinio dialogo ir tęsti derybas dėl situacijos šalyje sureguliavimo;

laikosi nuomonės, kad pirmalaikių Prezidento ir parlamento rinkimų surengimas būtų vienas tinkamiausių politinės krizės sprendimo būdų;

kreipiasi į Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministrą siūlydamas inicijuoti klausimo apie situaciją Ukrainoje įtraukimą į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos darbotvarkę;

kreipiasi į Europos Sąjungos vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai Kateriną Ašton (Catherine Ashton) ir Europos Sąjungos valstybių narių užsienio reikalų ministrus prašydamas nedelsiant sušaukti neeilinį Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdį ir svarstyti sankcijų prieš atsakingus už prievartos panaudojimą asmenis įvedimo klausimą;

kviečia atsakingas Europos Sąjungos institucijas ir valstybes nares teikti reikalingą humanitarinę pagalbą Ukrainai;

ragina Europos Sąjungos institucijų vadovus, valstybių narių politinius lyderius, Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų atstovus vienyti savo pastangas reaguojant į įvykius Ukrainoje ir kartu su visa tarptautine bendruomene ieškoti sprendimų kaip galėtų būti sustabdyta vis stiprėjantį politinė krizė šalyje ir atliepti Ukrainos visuomenės siekiai dėl integracijos į Europos Sąjungą ir šalies demokratinės ateities.

13:50 val. MTC perspėja apie mobiliojo ryšio sutrikimus Kijevo centre. Tokius sutrikimus sukėlė sudegusi stotis Profsąjungų rūmuose. Stengiamasi kuo greičiau atstatyti ryšio sutrikimus.

14:00 val. Lvovo gyventojai užėmė miesto Vidaus reikalų departamento pastatą Stepano Banderos gatvėje. Iš laikino sulaikymo izoliatoriaus aktyvistai paleido visus sulaikytus asmenis, skelbia unian.net.

14:40 val.

Ukrainos olimpinis komitetas siekė, kad šalies olimpiečiai Sočyje galėtų varžytis ryšėdami gedulo juostas ir taip paminėdami per pastaruosius susirėmimus žuvusių žmonių atminimą, tačiau Tarptautinis olimpinis komitetas prašymą atmetė.

14:50 val. Vyriausybė, siekdama pagerbti žuvusiųjų Kijeve atminimą, nutarė paskelbti gedulą Lietuvoje vasario 20 dieną.

Nustatyta, kad vasario 20 d. nuo 7 iki 22 valandos prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų iškeliama Lietuvos valstybės vėliava su gedulo ženklu.

15:30 val. Chmelnicko mieste apie tūkstantį protestuotojų užėmė apskrities prokuratūros pastatą. Iš pradžių jie reikalavo, kad su jais susitiktų prokuroras S.Moliaras, bet galiausiai jėga išlaužė duris. Pranešta apie paimtus dokumentus su vykdomomis bylomis.

16:00 val. Europos Sąjunga parašė Lenkijos užsienio reikalų ministro Radoslavo Sikorskio nuvykti į Ukrainą. „ES įgaliotinės užsienio ir saugumo politikai prašymu greitai pradėsiu misiją Kijeve“, – Lenkijos diplomatijos vadovas R.Sikorskis parašė žinutėje, paskelbtoje socialiniame tinkle „Twitter“

Dėl profsąjungų rūmų sukelto gaisro turėję išsikraustyti, protestuotojai savo būstinę įkūrė centriniame pašte.

16:15 val. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nutrauks savo vizitą Jungtinėse Tautose Niujorke ir vyks į ketvirtadienį Briuselyje rengiamą Užsienio reikalų tarybą, kurioje bus svarstoma sankcijų atsakingiems už smurtą Ukrainoje galimybė.

„Ukrainos valdžia, ir ypač prezidentas, visiškai neadekvačiai vertina situaciją, ir jei dar tebemano, kad jėgos sprendimas yra tas sprendimas, kuris Ukrainai tinkamas, tai yra ne tik kad liūdna, bet čia jau stebėtis laiko nėra, reikia stabdyti šituos veiksmus tomis priemonėmis, kurias mes turime“, – sakė L.Linkevičius telefonu iš Niujorko LRT laidai „Laba diena, Lietuva“.

18:00 val. Kijevo Maidane susirinkę protestuotojai laukia šturmo, kuris, anot opozicijos, gali prasidėti bet kada. Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, į butelius pilstomas benzinas. rotestuotojai Kijeve ginkluojasi visais įmanomais būdais, grindinio akmenys, apgriuvusių pastatų plytos – viskas tampa dalimi arsenalo.

Vilniuje, prie Seimo vyksta 2 valandas truksiantis ukrainiečių tautą palaikantis mitingas prie trijų laužų. Kalbėjo Seimo nariai, renginio sumanytojai, Automaidano nukentėję asmenys, besigydantys Lietuvoje.

19:00 val. Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį vyks į Kijevą įvertinti situaciją prieš susitikimą Briuselyje, kada bus nuspręsta dėl sankcijų Ukrainai, teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas, kuriuo remiasi „Reuters“. „Su Lenkijos ir Vokietijos kolegomis nusprendėme rytoj ryte vykti į Kijevą (…), kad surinktume naujausią informaciją prieš susitikimą Briuselyje“, – sakė L. Fabiusas per spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Džonu Kery.

Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barosas trečiadienį paskambino Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiumi ir pasmerkė jėgos panaudojimą prieš protestuotojus bei paragino nedelsiant nutraukti smurtą.

19:50 val. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atleido Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stabo vadovą Z.V.Maichailovičių. Tai pat atleistas I.J.Ivanovičius, Karinių jūrų pajėgų vadas.

22:20 val. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barakas Obama, viešėdamas Meksikoje, Ukrainos valdžią perspėjo, kad šioji neleistų į konfliktą įsikišti šalies karinėms pajėgoms. B.Obama pabrėžė, kad šiuo metu yra didesnė tikimybė, kad JAV palaikys Europos Sąjungos siūlomas sankcijas.

23:00 val. Po neseniai įvykusio opozicijos ir V.Janukovyčiaus pokalbio paaiškėjo, kad yra skelbiamos paliaubos ir sėdama prie derybų stalo. Taip pat pažadėta atšauti planuotą Maidano šturmą ir jo valymą.

23:15 val. Ukrainos prezidento tinklapyje patvirtinta, kad tarp abiejų pusių pasiektos paliaubos. Pranešama, kad sutarta:

1. Paliaubos;

2. Pradedamos derybos su tikslu nutraukti kraujo praliejimą ir stabilizuoti padėtį šalyje, kad nenukentėtų taikūs šalies piliečiai.

 

Tiesioginės transliacijos iš Maidano ir kitų įvykių vietų Kijeve:

Gromadske.tv vasario 18 d. transliacija:

Gromadske.tv vasario 19 d. transliacija:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

81 komentaras

 1. N:

  Kodėl tendencingai pateikiama informacija? Ne milicija ir Berkutas pradėjo, bet banditai užpuolė Regionų partijos būstinę, ją padegė, sumušė ten dirbusius žmones, o vieną nužudė – suspardė negyvai. Banditai netgi bandė padegti šalia esančius daugiabučius.

 2. kostas:

  Valdžia privalo apsaugoti piliečius nuo maidane veikiančių teroristų, kurie šiandien nušovė du policininkus, surengė
  pogromą valdančios partijos būstinėje, kur vieną žmogų nužudė, o tris pagrobė.

 3. Romas:

  ziuriu ir nesuprantu,ko delsia Berkutas…..Jie tik erzina minia,vietoj to,kad vandens patrankomis staigiai uzgesintu tas jobanas padangas,bei gerai ismaudytu runkelius…Ir scenoje provokatorius deretu neutralizuoti….

  • Inga Baranauskienė:

   Jeigu būtų taip lengva, kaip jums, putinistai, norėtųsi, būtų visus seniai išvaikę. Bet taip nebus, todėl geriau negadinkit sau nervų ir nežiūrėkite į saviškių bejėgiškumą. Eikit klausytis Gazmanovo dainų.

 4. N:

  Dieną buvo užpulta Kanados ambasada. Maidanųtieji banditai įsiveržė į pastatą, pradėjo daužyti baldus, daiktus, norėjo sumušti ambasados darbuotojus.

 5. G.S.:

  ŽYDAI LABAI SUSIDOMĖJĘ ĮVYKIŲ EIGA, KAIP JŲ SUSKIAMS SEKSIS?

 6. G.S.:

  UKRAINA NĖRA TAIP GERAI GINKLUOTA KAIP EUROPINĖ LIETUVA, VAIŠKŪNAI, MŪSIŠKIAI PIDERUS TAIP SAUGOJO, KAD GREIT GALĖJEI GAUTI KULKĄ.

 7. ar:

  tai apie šituos snaiperius kalbama?
  https://www.youtube.com/watch?v=shSOGt2jAwQ
  Trojanai jūs trojanai. Suprantamas žmonių nepasitenkimas valdžia, tačiau tokios priemonės neišsprendžia, bet dar labiau pagilina problemas. O kai kam maga katučių paploti dėl to kas vyksta,

 8. prašalaitis:

  Ramzanas Kadyrovas apie maidaną: Jeigu čečėnų omonas būtų Kijeve, tai mitinguojantys maidane ir šiukšles po savęs susirinktų.

  • info:

   caras visada laikė rezerve taip vadinamas “laukines divizijas”, suformuotas iš kalniečių . Šitie už pinigus galėjo papjauti bet ką. Todėl Kadyrovu nesidžiaugčiau.
   Manau, kad revoliucija Kijeve įgijo platų mastą ir ten prisiplakė daug provokatorių . O apskritai tai liaudį užkniso oligarchų ir valdžiagyvių teroras prieš savo liaudį ir juos galima suprasti . Bet vadovavimą ir tikrają naudą bando perimti tie , kam negalimas duoti valdžios, nes dėl liaudies nieko nebus padaryta : ir nesvarbu kas tai – vakarų liberastai ar rytų imperininkai.

 9. G.S.:

  ŽYDAI IŠVIJO ŽMONES IŠ LIETUVOS.

  Skrydžiai į Lietuvą
  http://www.skrendu.lt/Pigus-Skrydziai
  Aplankyk šeimą. Pigūs skrydžiai į Lietuvą. Ateik ir rezervuok.

 10. G.S.:

  TROJANUI 🙂 KAI ŽMONĖS NEPATENKINTI TAI ŽMONĖS IR KYLA, O NE PIDARAI IR ŽYDAI.

  • ar:

   O kam jiem kilt, kai yra minios įsivaizduojančių kylančiais. Jie tik nusiskins “kylančių” savo darbų vaisius.

  • N:

   Taip, žmonės nepatenkinti, bet jais bukai manipuliuoja penktoji kolona, atvirai palaikoma JAV ir ES. Beje, tų, kurie buvo nepatenktini tiesiog valdžia ir skurdu, po pastarųjų 2 su viršum mėnesių įvykių liko labai nedaug. Vakarams ir Lietuvai informacija pateikiama visiškai iškraipyta, o banditai ir fašistai vaizduojami kovotojais su režimu…

 11. tomas:

  Du politikanai uzsimane paimti valdzia i savo rankas su fasistuojanciu issigimeliu pagalba.Paziurekit ka jie daro,viska griauna ,degina,grasina.Kiek Berkuto kariai jau gali kenteti tu issigimeliu patycias,ir dar musu politikai juos palaiko ,,SLYKSTU,, .Ka jie palaiko,kazkokius issigimelius,fasistus,banderovcus.jai jie ateis i valdzia tie fasistuojantys dziusnos,tai po kiek laiko atsirugs visaii Europai.Nepalaikau ekstrimizmo ir nereik rasyti graudziu straipsniu kad ten jiems reik laisves ir kad juos ten zudo.Nereik tiketi kiekvienu straipsniu,reik paciam ziureti i viska placiau.

 12. G.S.:

  KĄ ČIA RAŠINĖJAT NESĄMONES 🙂 PASIŽIŪRĖKIT GERIAU Į LIETUVĄ :/ DĖL KAŽKOKIŲ PARAŠŲ SUTELKĖ POLICIJĄ IŠKART 🙁 23:20 val. Ukrainos opozicijos lyderis V.Klyčko paragino Vakarų demokrates šalis įsikišti į situaciją Ukrainoje ir sustabdyti smurtą. Dėl vasario 18-osios įvykių Ukrainoje jis apkaltino šalies prezidentą Viktorą Janukovyčių.politikas pabrėžė, kad sutelkę visos šalies jėgos struktūras Kijeve „valdžia apskelbusi šalies gyventojus teroristais pradėjo negailestingai ir grubiai naikinti taikius žmones“. Tai nusikaltimas žmoniškumui, – sakė opozicinės partijos UDAR vadovas.

  NUO KADA TAS ŽYDAS PEDALAS YRA POLITIKAS? KUR TOS DEMOKRATINĖS VALSTYBĖS? EIKIT MIEGOT, VISAI NESIORIENTUOJAT NAKTĮ, GAL MEDALĮ GRYBAUSKAITĖ PAŽADĖJO, APŽLIBOT 🙂

 13. tomas:

  Apsirukei broli? ,eik ir pats prasnausi.Beviltiska cia aiskintis,pas pacius gyvenimas nerojus ka jau cia kalbet apie Ukraina.Diskucija baigta.

 14. jo:

  Lietuvos ateičiai svarbu, kad Ukraina nebūtų Kremliaus marionetė kaip Belorusija. ES turi ligų ir trūkumų, bet Lietuvai ir Ukrainai reikia laikytis Europos ir Europoje ginti savo interesus, priešintis nesąmonėms, bet būti Europoje, nes priešingu atveju įsiurbs kremliaus imperija. Ir čia komentaruose lojantys kremliaus jedinstvininkai tai puikiai supranta, todėl ir loja.

  • kostas:

   Kam kartoti balkonines išprotėjusio konservų pydaro kalbas? Europederastynas tai ne Eropa, o sionistų
   eksperimentų poligonas, išsigimimas ir vergovė. Reikia kuo greičiau trautis iš bankrutuojančios tiek moraliai, tiek ekonomiškai ES.

 15. tampax'as:

  tiesiog stebiuosi kai kurių lochų parama Berkutui ir Janukovyčiui, o kartu ir Putinui, kuris dabar trina rankas…. Ar užmiršot savo revoliuciją? O gal ir jūs laikot , kad “savi šaudė į savus”? Nenustebčiau, ypač paskaičius tokio N. svaičiojimus… UŽ LAISVĄ UKRAINĄ!

  • LosAngeles:

   Laisva nuo ukrainieciu nuomones? Taip, mes panasia laisve jau turime, dabar ukrainieciams galime patarti
   🙂

  • N:

   Eik miegoti. Lietuvoje nebuvo jokios revoliucijos. Jei Lietuvoje būtų bandyta 1990-91 m. tokiais metodais kaip Ukrainoje kovoti, ant tankų vikšrų tūkstančiai būtų apvynioti. Kas dėl JAV instruktorių, tai jie Lietuvoje 90-91 m. buvo, apie juosi Audrius Butkevičius ir kiti minėjo. Ukrainoje maidanininkus irgi instruktuoja JAV instruktoriai bei teroristinio karo mokyklas praėję kovotojai, pabuvoję Libijoje, Sirijoje, Čečėnijoje.
   Dabar faktai – Ukrainoje per praėjusios paros ir nakties įvykius užmušta apie 10 milicininkų. Du kelių milicininkai sušaudyti banditų visiškai kitame Kijevo gale, apie 200 milicininkų ir “Berkuto” karių sužeista, kelios dešimtys sunkiai. Tuo tarpu iš banditų pusės apie žuvusius niekas nekalba. Sužeisti keli šimtai. Naktį užpultas saugumo pastatas Lvovo srityje, Ivano Frankovske pagrobti ginklai iš milicijos pastato ir t.t.
   Banditai siautėja, bet degradų ir pederastų žiniasklaida Vakaruose triedžia apie pūkuotus protestuotojus. Kai tuo tarpu Vakarų remiama penktoji kolona ir banditai šalį atvedė prie pilietinio karo ribos ir jau atvirai ragina imtis ginklo, organizuotis ir skersti visus, kas prieš juos.

 16. Nepolitikas:

  Vakar su kaimynais šventėm lietuvišką maidaną – Referendumo Atkūrimo Dieną. Juozas įjungė ukrainiečių „inter“ – nuo 14 val. ištraukos, pasibaisėtina : ant stogu snaiperiai(mes suskaičiavom bent 12), apaičioja laksto „mitinguotojai“ su sprogmenimis ir uždiegimo skysčiumi, meta į policininkus. Tie iš patranku varo ant jų vandenį, kad užgesinti ir nustebom : virš barikadų plevėsuoja Lietuvos trispalvė!? Paskui rodo jų Radą. O ten opozicija muša „regionalus“ ir varo jos iš sales. Net rodė, kaip boba muša vyrą. Paskui parodė kitus vakarų regionus, kaip ten „sportininkai“ – gerai ištreniruoti banditai ruošęsi važiavimui į Kijevą, padėti „mitinguotojams“. Ir tai vadinami vakarietiškos demokratijos ginėjai. Ne ponai tai yra vakarietiškas interbanditizmas – banditų intervencija Ukrainoje.

  • Arūnas:

   Panašumas tarp šiandieninės Ukrainos ir Lietuvos yra toks, kad abiejose valstybėse yra labai užkelta kvota referendumui. Todėl valdžia ir čia, ir ten nenori sužinoti tautos nuomonės jai rūpimais klausimais. Nereikia galvoti, kad ukrainiečiai patenkinti Janukovyčiaus politika; dėl tų pat priežasčių buvo nepatenkinti ir buvusiomis valdžiomis. Nereikia galvoti, kad referendumo metu pasisakytų už ėjimą į ES ar į Muitų sąjungą. Ukraina ieško savo kelio, bet valdžiažmogiai rūpinasi tik prisiplėšti tautos gero. Beje, kaip ir Lietuvoje…

   • N:

    Ukrainoje niekas netrukdė valdžiai surengti referendumą. Bet ne tame esmė. ES ir JAV referendumo nereikėjo, referendumo klausimas iš viso nebuvo keliamas iš Vakarų pusės. Besąlygiška kapituliaciją – tik to reikėjo Vakarams. Tačiau netgi po to, kai Janukovyčius atsisakė pasirašyti asociacijos sutartį, apie jokį referendumą iš Vakarų ar opozicijos net nebuvo kalbų. Tik besąlyginis reikalavimas pasirašyti, arba Janukovyčius lavonas.

 17. pasakysiu:

  Ukrainoj betvarkė, korupcija neregėta, Janukovičius irgi banditas, žmonės natūraliai nori permainų, bet šitą norą permainų išnaudoja ir kursto tai masonai-satanistai, o besipriešinantys valdžiai žmonės patys to nesuprasdami dirba satanistams, net kunigai ir tie neturi suvokimo, kas vyksta, na suprantamas žmonių ir kunigų noras permainų, bet kam visa tai pasitarnaus, tai nesupranta jie…

  • mama:

   Pritariu 100 proc.! Čia pas mus tik valdžia “išvarto” informaciją taip, kaip jiems reikia, bet man irgi atrodo, kad ten žmonės masiškai priešinasi valdžios savivalei, o kiti tik jais naudojasi…

  • PЄTRVS:

   Yra labai geras posakis viskam kas dabar vyksta Ukrainoje: turbato melius capiuntur flumine pisces (žuvį lengviau gaudyti drumstame vandenyje). Prisiminkime nuo ko viskas prasidėjo: Ukrainos prezidentas atsisakė pasirašyti partnerystės sutartį su ES, kuri atirai kalbant buvo ekonomiškai naudingesnė ES, nei Ukrainai, nes tuomet ES prekėms būtų atsivėrusi Ukrainos rinka. Teoriškai Ukrainai taip pat būtų atsivėrusi ES prekių rinka, bet plieno pramonės produkcijai buvo numatyta kvota, o kitos ukrainietiškos prekės nepasiektų ES rinkos, dėl griežtų europietiškų standartų reikalavimų neatitikimo. Tuo pačiu ukrainietiškoms prekėms būtų užsivėrusi ir Rusijos rinka, nes esant atvirai ES ir Ukrainos ekonominei erdvei, Rusijos rinka liktų neapsaugota. Ukrainą ši partnerystės sutartis būtų įstūmusi į didžiulę ekonominę duobę, o ES būtų praplėtusi savo politinės įtakos zoną ir 42 mln. rinką savo produkcijai. Deja taip neįvyko. Nemanau, kad euromaidanas įvyko spontaniškai. Manau, kad tai, kas dabar vyksta Kijeve, yra sąmoninga ir gerai koordinuojama operacija, kurios branduolį sudaro samdyti “aktyvistai”, o aktyviai skleidžiant tendencingas “žinias” prie jų ėmė burtis ir suklaidinti ir valdžia nepatenkinti asmenys. Esant suirutei labai lengva išnaudoti rinkimus, siekiant į valdžią prastumti marionetę, kuri nuolankiai lenksis visiems tavo interesams, nekreipiant dėmesio į savo tautos interesus. Tą supranta ne tik ES, bet ir JAV, kurios politiniuose užkulisiuose varžosi, kas bus sekantis Ukrainos prezidentas,- Kličko ar Jatseniukas. Kaip žinia Jatesniuką lydi žydiška kilmė, gal būt dėl to JAV būtent jį norėtų matyti Ukrainos valdžios olimpe. Ir visų šių grumtynių tarp JAV ir ES eigoje tapo visiškai nesvarbu, kad valdžią rinks žmonės. Vadinasi viskas yra apeinama ir padaroma, svarbu, kad šalyje tvyrotų chaosas. Štai jums ir atsakymas

   • Amelija:

    Arba tu durnas – arba ligonis. Garsi vokiečių televizijos kompanija ZDF2 parengė ir parodė filmų ciklą apie Hitlerį. Jo propagandos mašiną, asmeninį gyvenimą ir t. t. Jei mokėtum daugiau negu vieną užsienio kalbą (rusų), suprastum, kad mali tą patį š… , kurį 1932 m. malė A. Hitleris. Sąmoningai ar nesąmoningai tai darai – sąžinės klausimas. Internete sąžinė netikrinama…

    Vieno prašau – kai vakare bučiuosi savo vaikelius labai nakčiai, širdyje pridurk: “Ir jums, vaikeliai, kurių tėvai žuvo Maidane, kurie nesulaukė laisvės ryto – ramybė jums”. Juk lietuvis esi, širdis mūsų apima visą pasaulį…

    • PЄTRVS:

     Amelija, o aš tau palinkėčiau išsivaduoti iš neapykantos gniaužtų žmonėms, kurie turi kitokį matymo kampą, nei pati. O vaikams yra kur kas svarbesnė tėvų meilė, o ne Maidanas. Jiems tiesiog dar per anksti žinoti apie karo baisumus. Labanaktis!

     • Amelija:

      Tu man apie tėvų meilę vaikams neaiškink… Užaugau beprotiškai mylima, tą patį perdaviau savo vaikams. Ar pačiam dašustų anūkų klausimas:”Tai kaip ten jūs mus auklėjot, kad mums alus atrodė neskanus?” Dievaži, nežinau…kaip nežinau ir dar tūkstančio paslapčių, kaip mano a. a. Tėtelis sugebėjo mane išauklėti partizanų, prieškario Lietuvos meilės, kietos krikščionybės dvasia. Šįvakar esu nustebinta ir sukrėsta, kad mano anūkai kursto laužus prie Seimo, o aš sėdžiu su rožančiumi rankose. Vaikai mano vaikai, mes dar ne tą nuveiksim…

      • N:

       Tai vat, ponia Amelija, ES, priešingai nei tavo nekenčiama TSRS, jau aiškiausiai išreiškė savo poziciją šeimos ir vaikų auklėjimo klausimu – šeima tai potenciali nusikaltėlių organizacija, iš kurios vaikai turi būti išimti. Tu bent pasidomėk, moteriške, Kanadoje jau vaikai oficialiai gali turėti iki 4 tėvų. Ir jau pirmasis atvejis – vaikas gavo dokumentus su nurodytais trimis tėvais. ES irgi palaikė kelių tėvų idėją – Lunaček rezoliucijoje tai yra. Vaikų aukėjimas yra ne tėvų, o ES reikalas. Tėvai neturi teisės vaikų auklėti – viską nurodo valstybė. Vokietijoje jei vaikai nelanko pederastinimo pamokų, tėvams tai gresia kalėjimu. Ir atdsėdėjusių jau yra. Taip kad aš dar kartą sakau, ruoškis morališkai savo anūkams suteikti seksualinius malonumus pagal ES direktyvas. Ir kad daugiau nei žodžio apie amžiams praėjusius laikus. Šios dienos reikalai ir ateitis yra kur kas svarbesni už tavo rožinius prisiminimus.

    • N:

     Tie visi pseudobiografiniai filmai skirti smegenėlėms praplauti. Jei atrodo, kad Hitlerį teisinu, tai žegnokis – tau vaidenasi.

 18. kaunietis:

  Kvailialiai netikekit evrosojuzo propaganda. Nera ten jokios revoliucijos. Tik samdiniu ir marodieriu gauja. Senei ten turėjo but įvesta tvarka ir visi nusikaltėliai atsakyti už nusikaltimus.

 19. Inga Baranauskienė:

  Jonai, blokuok visus komentatorius provokatorius – čia juk sąmoningai rašinėja konjaunimas, kad “Alką” sukompromituotų.

  • kostas:

   Reikia užblokuoti tiesos sakymą, turi būtų vienintelė -landsbergmasonų “tiesa”. Totalitariniai režimai visada siekė, kad būtų tik viena, jų cenzūruota nuomonė.

   • Humanistė:

    Todėl, Kostai, nori pasakyt, kad komentarai lrytas.lt tinklapyje yra paliekami tik palaikantys Ukrainos valdžia ir Putiną? Visi komentarai palaikantys protestuotojus trinami. O čia, ne cenzūra? Šiukšlės komunistai. Vėl pasaulį užgrobt norit.

    • kostas:

     Dabar visi šitie komunistai jau tapo liberalais, tolerastais-sadomitais, eurointegratoriais.
     Jie pakeitė raudonas vėliavas į vaivorykštines, o masonų penkiakampė žvaigždė
     ir dabar jų simbolis: dabar neužmirštuolės centre, o tada buvo įrėminta kūjais ir pjautuvais. ES yra masonų ir sionistų projektas, tautų kalėjimas, vergovinė imperija, kuri naikina valstybę, šeimą, moralę, žmogų. Ukraina yra nauja euromasonų auka. Man labai gaila Ukrainos piliečių nesuvokiančių, kad JAV ir ES naikina jų tėvynę.

    • N:

     Meluoji. Viskas atvirkščiai. Trinami tie, kuriuose rašoma, jog Ukrainos įvykiai yra surežisuoti Vakaruose, taip pat palaikantys Ukrainos valdžią.

 20. Amelija:

  Atsimink, lietuvi, kad kai mes kovojome už savo laisvę, mums buvo brangus kiekvienas vakariečio ištartas žodis. Šiandien esame akistatoje – už ką tu, broli lietuvi, ar už vergovę Rusijai, ar už tautos apsisprendimo laisvę? Lietuvi, atsimink, kad be pasaulio tautų pagalbos mes niekada nebūtume tapę laisvi. Didžiųjų valstybių vadovai žiūrėjo vienas į kitą ir memleno – demokratija, apsisprendimo teisė… tada mes parodėme apsisprendimą. Krauju aplietas Kijevas prašo mūsų žodžio. Tai mūsų broliai nuo LDK laikų. Tylėsim? Leisim loti KGB-FSB šunims? Lietuvi, pakelk galvą – žudo tavo brolį. Netylėk, Tu jau laisvas.
  Ilgam įsiminsiu slapyvardžius tų, kas Ukrainos laisvės kovotojus laiko “samdinių ir marodierių gauja”. Ir vardus tų “patriotų”, kurie tragedijos akivaizdoje pasityčiojo iš Maidano žmonių. Ačiū Alkui.lt už galimybę pamatyti, kas yra demokratijos, o kas – prievartos ir smurto šalininkai.

  Labai norėčiau, kad savo poziciją išdėstytų Kovo 11-osios akto signataras dr. L. Milčius. Jo nuomonė man ypač svarbi, nes ne kokie taukuoti pankos ar ilgaausiai paulauskai lemia Lietuvos ateitį, o mūsų SIGNATARAI. Jo eilėraščiai Alke man visada yra kelrodis. Ponas Milčiau, kokia Jūsų pozicija Euromaidano atžvilgiu?

 21. kostas:

  JAV imperialistai plečia terorizmo geografiją: Afganistanas, Irakas, Libija, Egiptas, Sirija. Dabar vykdoma teroristų
  ataka prieš Ukrainą. Kai JAV, ES vasalų padedama, sugriau Ukrainą, tuomet ateis JAV FRS žydų bankai ir šią
  šalį okupuos, o tada bus atsiskaityta ir su fašituojančiais banderininkais.

 22. Amelija:

  Ačiū Alkui, pirmasis Lietuvoje paženklino savo puslapį solidarumo ir gedulo vėliava. Dėkoju. Didžiuojuosi, kad tautinės sampratos žmonės suvokia, kas dedasi Europoje, kas ištiko Ukrainą. Ačiū, p. Vaiškūnai.

  • Ženklas:

   Dar visai neseniai liepei Vaiškūnui eiti į bažnyčią ir melstis už pagoniškas nuodėmes šv. mergelei Marijai.

   • Amelija:

    Ir dabar siūlau p. Vaiškūnui bei visiems Alkas.lt skaitytojams ir komentatoriams melstis Švč. Mergelei Marijai, Jėzaus Kristaus Motinai, įprastąja rožančiaus malda, o jei tai atrodo per sunku – atsidūsėti ir tarti: Dievo Motina, atsimink mane. Nuo tokių maldų nėra atsiribojęs nei p. Vaiškūnas, nei p. Panka… Ką mes žinom, ponas Kostai, ką tamsta ar aš sakysime tą paskutinę valandą… Kol gyvi, sveiki, sotūs ir gražūs – patylėkim.

 23. Gintautė:

  nesuprantu aš tų žmonių, kodėl gi nesurengus referendumo.Nori ukrainiečiai į tą Eurosojūzą ar ne?

  • N:

   Aš jau rašiau, kad Vakarai nekėlė jokio referendumo klausimo. Ukraina privalėjo pasirašyti asociacijos sutartį. Prezidentas nepasirašė. Vietoj to, kad būtų pareikalavę referendumo, Vakarai pradėjo eskaluoti smurtą ir reikalauti besąlygiško paklusimo jiems. Barozo yra pasakęs, kad esminiai klausimai referendumu nesprendžiami. T.y. elitas žino geriau, ko reikia tautai, o Vakarų elitas žino geriau, ko reikia kitoms šalims.

 24. Sėlis:

  Putkinoidoimperiniai banditai pries europederastinius banditus. Banditu karas. Kaip smagu. Tik labai gaila, kad prie eurofilu prisisliejo daug suklaidintu geru zmoniu, tarp ju – net ukrainieciu tautininkai. Kur du pesasi, trecias laimi. Tegul susimasto.

 25. diedukas Anūpras:

  Gerai gyvena ten maidane diedeliai, ne taip, kaip pusalkaniai Lietuvos pensininkai, kasdien amerikonai maistelio
  nuperka už du milijonus, benzino ir tepalo kokteiliams, įvairios “skylės” linksmina, kubiliai anekdotus pasakoja, dainos, muzika -trys mėnesiai. Jei ausį peršauną- Santariškėse net be kyšių gydo. Kad taip kur prie seimo tokį čigonų taborą amerikonai suruoštų, girdytų, maitintų. O, kad raumenys nesiatrofuotų- mėtai sau grindinio trinkeles policininkams į galvą, vieną kitą pastatą sudegini, kad šilčiau būtų: štai kur seneliams gyvenimėlis ir nemokama atrakcija būtų.

 26. Atgalinis pranešimas: Maidanas ugnyje. Baiminamasi kariuomenės antpuolio | Alkas.lt

 27. Atgalinis pranešimas: Maidanas ugnyje. Baiminamasi kariuomenės antpuolio (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

 28. Arunas:

  keisti zmones vyksta valstybes perversmas molotovo skyscias metoma i policija ,baisu ,idomu jai taip musu bananu sali but turbut koki tukstanti aras su policajais susaudytu,pas mus zodi bijai pasakyt nes gali uzdaryt ar kur aidamas namo netycia baloj prigersi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: