Pristatomas naujas baltiškos kilmės lietuviškų vardų žodynas „Rinkis vardą lietuvišką“ (7)

CaptureVasario 12 d., trečiadienį, 17:30 val. Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje, Konferencijų salėje, vyks lietuviškų vardų žodyno „Rinkis vardą lietuvišką“ pristatymas. Jame – keli tūkstančiai tik lietuviškos kilmės vardų, jų paaiškinimai ir visos kirčiavimo formos.

Klaipėdos universiteto darbuotojų parengtame leidinyje pateikiami baltiškos kilmės lietuvių vyrų ir moterų vardai, trumpai paaiškinamos jų reikšmės.

„VARDAS nėra tik paprastas žodis. Juo labiau – vien garsų derinys žmogui pašaukti. Lietuviškas vardas – gyvenimo kelio linkėjimas, su savo prasme ir tūkstantmete istorija. Tyrėjams linkėčiau, toliau gilinantis į mūsų vardų reikšmes ir jų raidą laikų bėgyje, atverti visuomenei jų ištakų gelmes ir iki šiol dar ne visai suvoktas prasmes. Tai bus neįkainojama nauda mūsų lietuviškai tapatybei, mūsų tautiniam išlikimui, mūsų senos ir puikios kalbos įtvirtinimui. O mūsų vaikų vardai, kalbėdami apie šeimos, giminės kilmę, protėvius, jų gyvenimo kelius ir vertybes, liudys kiekvieno iš mūsų ir visos mūsų tautos savastį dabartyje ir ateityje.“ – sako Veronika Povilionienė.

Dalyvaus: idėjos sumanytojai ir rėmėjai Mindaugas Karalius, Valdemaras Vaičekauskas, knygos sudarytojos Ramutė Dabrytė, Rūta Sakalauskaitė, Dalia Pakalniškienė, Klaipėdos mero pavaduotojas Vytautas Čepas, kalbininkė Audronė Kaukienė. Vakarą ves etnologas Rimantas Balsys.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Puikuma:

  Jau esti lentynoje, tik kad kai kurių vardų lyg ir trūksta… 🙂

 2. lyvis:

  Tvirtinama kad vardas Ona yra nelietuviškos kilmės labai abejoju. lyvis

 3. Monte:

  Sveiki o kur butu galima isigyti si zodineli ?

 4. Baudadarijus:

  Jei lietuvių kalba motina, tai visi jos vaikų vardai worutoje svieto nuo varadarų lietuviškų pa lieti po svietų.
  O gal nuo obuolio obelys rieda? Ar gal reik obuolius ryt ir rist d’augimui nuo obels, kad pasodyt sodą? Risk! Ar bijai apsirikti ristynėse su franku, juk jis sakys, kad rizikuoji(risk)? A, jis turi fantikų parankių frankų ir guldė’nų, be kurių net žemės mokesčio nesumokėsi, bo skolose skendi kaip koks skandis naujas noujo v’arkoj…. Kiek kiekvienas skolingi liteurupijų? Gal lita, litas, lietuvis, lietvio rupus penigai nebepeni, o tik pinga, jau nekalbant apie rupinimasi rupinant lituvijos-litėvijos žžemelę motiną rupintojėliais karistijotais iš karijotų kilties, kuris svietui šviesą ir tiesą rito viešai sodindamas te žydintį sodą, tačiau litavojamai vienybei pamaišė mainelgos- lupikautojai, kuriuos jis išvarė iš tėvo sodybos-namų ššviesiųjų

 5. vartes sia knyga...:

  visiskai nuvyle si knyga 🙁 Vien tik nuorodos is vieno vardo i kita, net atsitiktinai atrinkus- pasirodo apie ta “pradini” visiskai nera jokios info.
  Labai mazai vardu etimiologijos… jokios statistikos, vartojimo tendenciju ir pan.

  Beverte knyga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: