Seime bus įteikti apdovanojimai už nuopelnus Vilniui ir Tautai (8)

Algirdas Patackas | alkas.lt J.Vaiškūno nuotr.

Algirdas Patackas | alkas.lt J.Vaiškūno nuotr.

Sausio 12 d. Parlamento galerijoje vyks apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ įteikimo iškilmės. Pradžia – 11 val.

Renginio dalyvius pasveikins Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, koncertuos „Liepaičių“ choras ir M. K. Čiurlionio meno mokyklos pučiamųjų (fanfarų) grupė, vadovaujama meno vadovo Antano Ladygos.

I ir II laipsnių medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ nuo 2009 m. jau pagerbta daugiau nei 250 sostinei, kraštui ir valstybei nusipelniusių asmenų.

Šiais metais I laipsnio medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ bus apdovanoti signataras Algirdas Vaclovas Patackas už nuoseklią ir ilgametę veiklą įtvirtinant Nepriklausomybės siekį ir aktyvų dalyvavimą Laisvės kovose, taip pat ginant Parlamentą per 1991 m. sausio įvykius; Vilniaus miesto greitosios pagalbos vyr. gydytojo pavaduotoja gydytoja Vanda Pumputienė už profesinės pareigos ir gydytojo priesaikos beatodairišką vykdymą Sausio įvykių metu bei greitosios pagalbos teikimo koordinavimą Sausio 13-osios naktį; Petras Liubertas už nepriklausomos Lietuvos vidaus reikalų sistemos kūrimą, aktyvų dalyvavimą ginant Lietuvos Laisvę Sausio įvykių metu; pulkininkas Algimantas Vaitkaitis už Lietuvos jaunuolių gelbėjimą nuo smurto tarybinės kariuomenės daliniuose, profesinės pareigos ir gydytojo priesaikos beatodairišką vykdymą Sausio įvykių metu, medicinos punktų įrengimą, greitosios pagalbos teikimą Aukščiausios Tarybos rūmuose Sausio 13-osios naktį; pulkininkui leitenantui Gintarui Berkevičiui už pirmos medicininės pagalbos teikimą ir koordinavimą Sausio 13-osios naktį, aktyvų dalyvavimą atkuriant mūsų Valstybės Nepriklausomybę, Lietuvos karo medicinos kūrimą.

II laipsnio medaliai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ skirti skubios medicininės pagalbos specialistei Giedrimai Kundrotaitei už profesinės pareigos ir gydytojo priesaikos beatodairišką vykdymą, greitosios med. pagalbos teikimą Sausio 13-osios naktį; skubios medicininės pagalbos specialistui Tadeušui Bogdanovičiui už profesinės pareigos ir gydytojo priesaikos beatodairišką vykdymą, greitosios med. pagalbos teikimą Sausio 13-osios naktį; greitosios pagalbos vairuotojui Algimantui Čekauskui už profesinės ir pilietinės pareigos beatodairišką vykdymą gelbstint žmones ir suteikiant jiems pirmąją medicinos pagalbą Sausio 13-osios naktį; „Cgates“ generaliniam direktoriui Pauliui Dambrauskui už sustabdytas „Pirmojo Baltijos kanalo“ transliacijas po provokacinės ir šmeižikiškos laidos apie 1991-ųjų metų sausio įvykius.

Apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ visuomeninė komisija įsteigta 2009 m. Jos steigėjai yra M. ir J. Šlapelių muziejus, Krašto apsaugos bičiulių klubas, Vilniaus rotušė, Vilniaus ainių klubas, vėliau prisijungė Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT), vienijanti beveik 30 visuomeninių organizacijų, puoselėjančių Lietuvos gynybinių galių stiprinimo, patriotizmo skatinimo, lietuvybės puoselėjimo, tautinio, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo idėjas.

Komisijos pirmininku yra išrinktas kunigas Tomas Šernas, komisijos kancleriu – Saulius Povilaitis, apdovanojimų medalius sukūrusios ir savo lėšomis tebegaminančios ir remiančios VšĮ „Vizualinių komunikacijų studija“ steigėjas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Pagarba Lietuvos šviesuoliui, signatarui - A.Patackui..:

  Jis ne tik kovojo ir kalėjo už Lietuvą….Gerb. Algirdas kilniai elgėsi ir atkūrus Nepriklausomybę. Bene vienintelis.iš signatarų nesusigundė valdžios signatarams pasiūlytu TEISĖTU KYŠIU- sklypu …Vienas iš nedaugelio signatarų, kurie nepasinaudojo nomenklatūrine privilegija- renta…
  Bene vienintelis iš signatarų ir dabar gina Lietuvos žemę nuo išpardavimo ir tautos teisę į referendumą…

  • Kas be ko:

   Kas be ko, A.Patackas tikrai vertas pagarbos, tik nereikia suabsoliutinti, sudievinti. Daug signatarų, kurie nepriklauso TS-LKDP, gana aktyviai gina Lietuvos žemę nuo pardavimo užsieniečiams. A.Patackas yra Seime, yra matomas. O kiek dabartinių signatarų yra palikę rajonuose, kaimuose, kurie kaip anksčiau Sąjūdžio švyturiais buvo, taip ir dabar liko Lietuvos švyturiais vietose, bet jie pamiršti, didžiųjų politinių partijų tiesiog ignoruojami, o Prezidentūros panelės pagaili 1,35 lito pasiųsti jiems nors mažytį atviruką valstybinių švenčių proga. Štai kokios dabar yra vertybės ir suvokimas apie jas iš visų valdančiųjų pusės.

 2. Nepolitikas:

  Manau priimti apdovanojimą iš tokios valdžios yra žema ir turi būti giedą, bet kokiam sąžiningam Žmogui. Valdžia kuri jau atvirai kovoja prieš vaikus, prieš Tautą – nėra Lietuvos valdžia. Pažiūrėsim kaip šis kovotojas „prieš sistemą“ pasielgs…. Labai įdomi situacija….

 3. ,,Nepolitikui" ir Ko : Apdovanojimas - visuomenininkų iniciatyva...:):

  Kai kas grybauja iš komentatorių…:)
  Įsiskaitykime- šis įvertinimas yra ne valdžios rankose …..,,Nepolitikas” tyčia arba dėl paviršutiniško suvokimo klaidina . Patackas nusipelnė visuomenininkų pagerbimo…
  ,,Apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ visuomeninė komisija įsteigta 2009 m. Jos steigėjai yra M. ir J. Šlapelių muziejus, Krašto apsaugos bičiulių klubas, Vilniaus rotušė, Vilniaus ainių klubas, vėliau prisijungė Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT), vienijanti beveik 30 visuomeninių organizacijų, puoselėjančių Lietuvos gynybinių galių stiprinimo, patriotizmo skatinimo, lietuvybės puoselėjimo, tautinio, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo idėjas.

  Komisijos pirmininku yra išrinktas kunigas Tomas Šernas, komisijos kancleriu – Saulius Povilaitis, apdovanojimų medalius sukūrusios ir savo lėšomis tebegaminančios ir remiančios VšĮ „Vizualinių komunikacijų studija“ steigėjas.”

  • Nepolitikas:

   Ačiū, už paaiškinimus. Tai yra klubo apdovanojimas : „Jos steigėjai yra M. ir J. Šlapelių muziejus, Krašto apsaugos bičiulių klubas, Vilniaus rotušė, Vilniaus ainių klubas, vėliau prisijungė Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT), vienijanti beveik 30 visuomeninių organizacijų“… Tačiau tai ir nesupratau, ką bendro šita „klubų“ sąjunga turi su Tauta? Jog Tautos vardu kalbant, priimant sprendimus(Sausio 13-osios naktį) ir t.t. reikia turėti Tautos įgaliojimus. Ar taip norima sužlugdyti konstitucinę santvarką? … Naujų perversmininkų organizacija ir A. Patackas?

 4. Atgalinis pranešimas: Mirė Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys A. V. Patackas (nuotraukos, video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: