V. Putinas paleido iš kalėjimo M. Chodorkovskį (5)

„Facebook“ nuotr.

„Facebook“ nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo suteikė malonę bene garsiausiam šios šalies kaliniui, buvusiam naftos bendrovės „Jukos“ vadovui Michailui Chadarkovskiui.

Kalinys Michailas Chodorkovskis, kurio malonės įsakymą penktadienį pasirašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, į laisvę išeis tada, kai jo kolonija gaus tą dokumentą.

Tokia tvarka yra numatyta Rusijos baudžiamojo kodekso 173-iajame straipsnyje.

„Vadovaudamasis žmogiškumo principais, nutariu: suteikti malonę nuteistajam Chodorkovskiui, Michailui Borisovičiui, gimusiam 1963 metais Maskvos mieste, atleidžiant jį nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės vykdymo“, – sakoma prezidento pasirašytame įsake.

Michailas Chodorkovskis, kuriam penktadienį buvo suteikta prezidento malonė, išvyko iš savo kolonijos, per televiziją „Dožd“ („Lietus“) pranešė jo advokatas Vadimas Kliuvgantas.

„Vadovybė oficialiai patvirtino gynybos atstovams, kad Michailas Chodorkovskis paleistas ir išvyko iš kolonijos“, – sakė advokatas.

Kaip praneša Rusijos Bausmių vykdymo federalinė tarnyba, M.Chodorkovskis paprašė sutvarkyti dokumentus kelionei į Vokietiją, kur gydoma sunkiai serganti jo motina. Patvirtinta, kad jis išskrido į minėtąją šalį.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: