Ukraina pasirašė sutartį su „Chevron“ dėl skalūninių dujų paieškos ir gavybos (3)

Skalūnų dujosUkraina šiandien, lapkričio 5 dieną, su bendrove „Chevron“ pasirašė sutartį dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos šioje šalyje už 10 mlrd. JAV dolerių (25,6 mlrd. litų).

Bus tiriamas Ukrainos vakaruose esantis Oleskos telkinys, o tiriamuosius darbus pabaigus, bus pradėta skalūnų dujų gavyba. „Chevron“ į projektą iš pradžių ketina investuoti apie 350 mln. JAV dolerių.

Ši sutartis buvo sudaryta po to, kai panašius susitarimus Ukraina praeitais metais pasirašė su Didžiosios Britanijos ir Olandijos energetikos milžine „Shell“ bei JAV bendrove „ExxonMobil“.

Sutartį pasirašė Ukrainos energetikos ir anglių pramonės ministras Eduardas Stavickis, „Chervon“ atstovas Derekas Diupri ir nacionalinės akcinės bendrovės „Narda Ukraina“ atstovas Viktoras Ponomarenko.

Šalis plečia skalūnų dujų ir suskystintų gamtinių dujų gavybą, siekdama mažinti brangią priklausomybę nuo pagrindinės savo tiekėjos Rusijos.

Taip šalis tikisi per pastaruosius penkerius metus papildomai gauti 11–16 mlrd. kub. metrų dujų, rodo vyriausybės pateikti skaičiavimai.

Ukraina

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

3 komentarai

 1. Tomas:

  labai gerai, o mes galėsime į Ukrainą eksportuoti švarų geriamąjį vandenį, jei Ukrainoje jo neliks.

 2. Justas:

  Kaip jums negėda skelbti tokios propogandos? Kodėl ši padėtis Ukrainoje pateikiama kaip teigiamas dalykas? Ši, neva tai, energetinė nepriklausomybė, yra ne kas kita,kaip tik valstybės išsunkimas. Kaip sulčių iš citrinos. Paskaičiuokime: amerikiečiai investuos 350 mln. JAV dolerių. Tada išgaus iš Ukrainos gelmių ir jai pačiai parduos jas už 10 mlrd. JAV dolerių. Tai išeina, kad amerikiečiai atveš į Ukrainą 350mln. dolerių ir išsiveš maždaug 3 kartus daugiau. Susimilkit…

  • LosAngeles:

   Tai o kiap kitaip? Ar dar kam neaisku, kad panasus sandoriai daromi del pelno? O tai kieno pelnas chevronui turi rupeti? Negi ‘kaimyno’? 🙂 Atsakymas aiskus…. Visi sie ‘investuotojai’ susirupine tik savo pelnu, ir jie ji pasiims. O kas liks Ukrainai… Pelnas toks dalykas: didelis pelnas gerai…, bet dar geriau labai didelis pelnas. Taigi, Ukrainai nieko gero nenusimato, kad ir kaip butu liudna. Belieka tiketis, kad musu zmones pries siuos ‘investuotojus’ atsilaikys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: