Kviečiama siūlyti nusipelniusius 2013 m. Laisvės premijai gauti (2)

Laisvės premijos statulėlė

Laisvės premijos statulėlė

Laisvės premijų komisija kviečia akademinę bendruomenę, visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki 2013 m. lapkričio 1 d. siūlyti pretendentus 2013 m. Laisvės premijai gauti.

Nusipelniusiais premijai gauti gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių fiziniai, viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, prisidėję prie laisvės, demokratijos ir žmogaus teisių stiprinimo. Premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premijų komisija, kuriai vadovauja Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius, iki lapkričio 23 d. pateiks Seimui išvadas apie pretendentą Laisvės premijai gauti. Premija bus įteikta Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją.

Siūlant nusipelniusius, komisijai reikia iki lapkričio 1 d. pateikti šiuos dokumentus:

1) dviejų nusipelniusįjį siūlančių pareiškėjų rekomendacijas;

2) nusipelniusiojo veiklos ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją ar skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą aprašymą;

3) papildomai galima pateikti ir kitą medžiagą, atskleidžiančią nusipelniusiojo darbų reikšmę ir išskirtinumą.

2011 m. rugsėjo 15 d. Seimas priėmė Laisvės premijos įstatymą. Pirmoji – Laisvės premija buvo paskirta aktyviam kovotojui už laisvę ir demokratiją, žmogaus teisių gynėjui, Rusijos disidentui Sergejui Kovaliovui, antroji – kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui ir vadovui, „45-ių pabaltijiečių memorandum“ iniciatoriui, pogrindinės spaudos leidėjui Antanui Terleckui.

Reikalingus dokumentus prašoma siųsti adresu:
Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius, Laisvės premijų komisija.
El. paštas laisvespremija@lrs.lt.

Išsamiau apie Laisvės premiją čia.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  • ...:

   pritariu. tik, ko gero, tam nelemta įvykti Lietuvoje – tokie stebuklai, kaip vakar dienos teismo sprendimas, grąžinantis Giržadą į darbą, kasdien nevyksta – čia turbūt gavome Tautai atseikėtą Tiesos, Teisingumo ir Padorumo dozę visam penkmečiui ar net dešimtmečiui. o visgi – mažas džiugus stebuklas. įdomu kas iš to bus – ar jam leis dirbti? o dar įdomiau – ar atsakys kaltieji?

   savo balsą, be abejo, skirčiau signatarui Z. Vaišvilai – Lietuvos viešojoje erdvėje nematau kito žmogaus, vardan valstybės ir žmogaus orumo, tiesos, demokratijos ir teisingumo atstatymo labiau peržengusio savąjį ego. savo nuosekliomis nevienadienėmis pastangomis punktą apie “indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją”, Z. Vaišvila atitinka tobulai. tik… tokie dalykai mūsų valstybėje nėra vertinami – greičiau pašiepiami.
   ir vis delto – kiek šviesos žmogus įnešė į oligarchinės nykumos padangę. iš širdies už tai dėkoju – kad nereikia bėgti ši Lietuvos nebematant jokios šviesos. šviesa yra, tik turime jai padėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: