Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis patalynę? (3)

Fejosnamai.lt nuotr.

Fejosnamai.lt nuotr.

Patalynė – vienas pagrindinių atributų siekiant kokybiško miego. Tik išsirinkę tinkamą patalynę galėsite džiaugtis kokybiško miego teikiamais malonumais. Tačiau išsirinkti kokybišką patalynę nėra tokia lengva užduotis, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Tad kaip tai padaryti? Tam, kad galėtume įgyvendinti šią užduotį, svarbu žinoti keletą svarbių dalykų. Apie tai ir bus šis straipsnis, kurį parengė „Fejosnamai.lt“ žinovai.

Audinys

Vienas svarbiausių dalykų, į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis patalynę yra audinys, iš kurio ji yra pasiūta. Šiandien prekyboje galime rasti iš pačių įvairiausių audinių pasiūtų patalynių: damasto, šilko, medvilnės, satino. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad kiekvienas audinys turi tik  jam būdingas ypatybes, privalumus bei trūkumus. Būtent dėl šios priežasties prieš vykstant į patalynės saloną, būtina pasidomėti kiekvieno audinio ypatybėmis. Ir nors norint išsirinkti išties kokybišką patalynės komplektą yra būtina išsamiau pasidomėti kiekvieno audinio aprašymu, reikia trumpai pristatyti pagrindinių audinių, iš kurių gaminamos patalynės, ypatybes:

  • Damastas – švelnus, ilgai tarnaujantis bei dekoratyviai atrodantis audinys, reikalauja sudėtingos priežiūros;
  • Šilkas – itin prabangiai, ir dekoratyviai atrodantis audinys, švelniai priglundantis prie kūno bei reikalaujantis sudėtingos priežiūros;
  • Medvilnė – nereikalauja  ypatingos priežiūros, švelnus, puikiai praleidžia orą;
  • Satinas – dekoratyvus audinys, dažnai puošiamas įvairiais raštais ir ornamentais.

Taigi, prieš vykdami pirkti patalynės nepamirškite įvertinti savo poreikių – tokiu atveju bus lengviau apsispręsti, kokio audinio patalynę pasirinkti. Kalbant apie patalynės audinius, dera priminti dar vieną, ne mažiau svarbų dalyką – įsigiję patalynės komplektą, būtinai pasidomėkite, kaip yra prižiūrimas audinys, iš kurio  yra pasiūta patalynė, tik tuomet, jei patalynė bus tinkamai prižiūrima, ji tarnaus ilgai bei patikimai. Reikia paminėti, jog būtent netinkamai priežiūra tampa viena pagrindinių priežasčių, kodėl patalynės komplektas tarnauja trumpiau nei turėtų – visi pirkėjai tikisi, kad pirkinys tarnaus ilgai ir patikimai, tačiau jo tinkamai neprižiūri.

Dizainas

Patalynės dizainas – tai dar vienas dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis naują patalynės komplektą. Rinkdamiesi patalynės komplektą atminkite, jog jo dizainas turi derėti prie jūsų miegamojo interjero. Jei jūsų miegamojo kambario stilius yra romantinis, rinkitės patalynės komplektą, puoštą romantiškomis detalėmis (drugeliais, gėlių žiedai ir pan.); jei jūsų miegamajame vyrauja marinistinis stilius, prie jo puikiai derės mėlynais – baltais dryželiais ar ornamentais dekoruota patalynė; jei mėgstate Provanso stilių ir būtent jo gairėmis vadovaudamiesi įsirengėte savo miegamąjį, atminkite, jog tokiame kambaryje puikiai atrodys smulkiais gėlių žiedais marginta pastelinių spalvų patalynė.

Spalvos

Renkantis patalynės komplektą dėmesį dera atkreipti ne tik į patalynės audinį ar dizainą, bet ir į spalvinę gamą. Dauguma žmonių mano, kad patalynės komplekto spalvos turi derėti prie miegamajame dominuojančių spalvų. Tačiau tai nėra teisingas požiūris – žinoma, jei norite, kad jūsų patalynė bei miegamajame dominuojančios spalvos derėtų  tarpusavyje, galite rinktis tokios pat spalvos patalynę, tačiau žinokite, kad skirtingų spalvų deriniai taip pat gali puikiai atrodyti. Štai, pavyzdžiui, jei jūsų miegamajame dominuoja pastelinės spalvos, atminkite, jog prie jų puikiai derės ryškių spalvų, įvairiais ornamentais dekoruota patalynė; na, o jei kambaryje, kuriame miegate, vyrauja ryškios spalvos, atkreipkite dėmesį į pastelinių spalvų patalynės komplektą. Taigi, kalbant apie patalynių komplektų spalvas verta nesibaiminti skirtingų spalvų derinių – jie išties atrodo šauniai. Kalbant apie patalynių spalvas verta atkreipti dėmesį į tai, jog spalvos puikiai praverčia tuo atveju, kai norite atnaujinti interjerą – jei jums pabodo jūsų miegamojo interjeras, atminkite, jog patalynės dėka galite jį nebrangiai bei greitai atnaujinti. Tiesiog įsigykite naują patalynės komplektą, kurio spalvos skiriasi nuo spalvų, kurios dominuoja jūsų miegamajame – rezultatas bus išties puikus.

Instrukcijos

Na, o pabaigoje, belieka pasakyti, kad dar vienas svarbus dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis patalynės komplektą, yra instrukcijos. Kaip žinia, būtent dėl  instrukcijų  pirkėjai sužino, kokia priežiūra yra reikalinga prekei. Būtent instrukcijose yra pateikiama svarbiausia informacija, informuojanti apie priežiūrą, tad pirkdami patalynę, nepamirškite pasidomėti instrukcijomis. Gali būti, jog informacija, kuri bus pateikta instrukcijose, leis jums suprasti, kad prekė, kurią laikote savo rankose visiškai jums netinka, nes jūs nesate pasirengę skirti tiek laiko priežiūrai, kiek reikalauja šis produktas. Tokiu atveju teks ieškoti kitos prekės, kuri atitiktų jūsų poreikius. Labai dažnai  nutinka taip, kad žmonės instrukcijas perskaito tik grįžę į namus ir tuomet labai nusivilia, nes supranta, jog tai nėra tas pirkinys, kurio jiems iš tiesų reikėjo. Kad ir jums netektų patirti šių nemalonumų, atkreipkite dėmesį į instrukcijas dar būdami parduotuvėje.

Svarbiausi dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis patalynės komplektą, yra: audinys, dizainas, spalvos bei instrukcijos. Jei patalynės komplektą rinksitės atsižvelgdami į šiuos kriterijus, specialistai garantuoja, jog pavyks išsirinkti išties puikų gaminį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: