A.Butkevičius apie homoseksualistus: piliečiai turi teisę reikšti savo nuomonę (7)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt nuotr.

Algirdas Butkevičius

Liepos 29 d., radijo stoties „Laisvoji banga“ laidoje „Ryto tema“  komentuodamas šeštadienį Vilniuje vykusias seksualinių marginalų eitynes, Premjeras Algirdas Butkevičius aiškino, jog piliečių teisės laisvai reikšti savo nuomonę demokratiškoje valstybėje negali būti ribojamos, nors pripažino, kad lytinių mažumų reikalai Lietuvos socialdemokratų partijos programoje nėra pabrėžiami, kaip daugumos Europos socialdemokratų partijų programiniuose dokumentuose.

Jo nuomone, demonstracijos Vilniuje klausimą išpūtė „tam tikros jėgos“, siekiančios savų politinių tikslų…

A.Butkevičius taip pat kalbėjo apie Vaikų globos namų reformas, kritiškai įvertino mokinių krepšelio sistemą, aiškinosi dėl Rezidencijos Turniškėse, pasisakė kitais klausimais.

A.Butkevičiaus teigimu, vaikų globos įstaigos turi būti sparčiai reformuojamos. „Užsilikimas nuo sovietinių laikų yra didžiulis, bet bus matomi ir didžiuliai pokyčiai“, – žadėjo Premjeras. Jis užsiminė apie neįgalių dirbančiųjų atlyginimų didinimą.

Ministro pirmininko požiūriu, mokinių krepšelių sistema yra netobula – yra mokyklų, kur dėl mažo mokinių skaičiaus jau negalima suformuoti klasių iš 25 mokinių, todėl atitinkamai mažėja mokyklų finansavimas. „Kai kur mokinių pavežimas į mokyklą kainuoja brangiau nei mokyklų išlaikymas“, – pastebėjo Premjeras, teigdamas, kad mokyklų finansavimo optimizavimas vyksta.

Komentuodamas pasiūlymą riboti biudžetinių įstaigų vadovų buvimą postuose dviem kadencijomis, A.Butkevičius vis dėlto pasisakė už tai, kad kadencijų skaičius neturėtų būti nustatomas.

„Kiekviena savivaldybė turėtų žinoti, kaip plėsti verslą rajono viduje“, – ragino Premjeras, kalbėdamas apie nedarbo regionuose problemą. Jis teigė, kad minimalios mėnesinės algos padidinimas nepakenkė smulkiam verslui regionuose: „Verslas orientuotas į vidaus rinką, o dėl algos vartojimą didėja“.

A.Butkevičiaus nuomone, Valstybinės mokesčių inspekcijos darbo vertinimas turi remtis tyrimu, kuris atskleistų, ar mažai mokesčių surenkama dėl prasto jų administravimo, ar dėl kitų priežasčių.

Ministro pirmininko pasisakė už tai, kad Premjero rezidencija Turniškėse būtų užbaigta, ir tada Seimas turėtų nuspręsti, ką su ja toliau daryti: parduoti, išnuomoti ar leisti ten apsigyventi Vyriausybės vadovui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Jotvingis:

  Demonstracijos (eisenos) paprastai organizuojamos ką nors pašlovinti.Todėl šiuo atveju kalba eina ne apie žmogaus teisę laisvai išreikšti savo nuomonę,bet apie homoseksualizmo propagandos laisvę.Gaila,kad Butkevičius neskiria teisinių sąvokų tokių kaip “teisė laisvai reikšti savo nuomonę” nuo “homoseksualizmo propagandos teisės”.

 2. Gyventojas:

  Tarybiniais laikais nebuvo nei sekso, nei gėjų. Tad jei taip norite grįžti į anuos laikus, tai panaiknikite ir vieną ir kitą.

 3. A:

  Tarybiniais laikais knygas ar kalbas pradėdavo bolševizmo pagarbinimu. Dabar negalime pradėti pirmininkavimo ES nepagarbinę sodomijos. Bet iki šito raudono ir žydro maro, mes buvo papratę darbus pradėti Dievo pagarbinimu. Į tokį gyvenimą ir norime grįžti.

  • LosAngeles:

   Dievo pagarbinimu… 🙂
   Labai idomus pastebejimas: ‘darbus pradeti Dievo pagarbinimu’. Nesusilaikiau neparases komentaro. Jei mokate rusiskai, tai iveskite youtube’je ‘Российские СМИ вам это не покажут’. Kad butu paprasciau, tai reiketu ziureti Achmadinedzado (Irano prezidento) kalba kazkokioje asamblejoje. Pats idomumas pradzioje, o teisingiau kaip jis pradeda kalba… Paslovinimu… Valstybes galva, kuris kalba pradeda paslovinimu? Gal but todel tai ir yra ‘blogio asis’, nes slovina ne paradus (kaip musu premjeras!!), o kazka aukstesnio.

 4. Kažin:

  Butkevičius kartu su sveikatos ir teisingumo ministrais Andriukaičiu ir Berntoniu turėtų rūpintis, kad gėjai ir lesbietės būtų įstatymu pripažinti jausmų, dvasinę negalią turinčiais asmenimis su iš tokios negalios išplaukiančiais teisių apribojimais socialinėje ir politinėje srityse, konkrečiai apribojant teisę tokios negalios asmenims užimti valdžios ir vadovavimo pareigas minėtose veiklos srityse.
  Kitaip šių spekuliacijų, demagogijų, naudojamų iš užsienio tautai ir valstybei ardyti, nesustabdyti.

 5. Bartas:

  tamsta Butkevičiau, ar negalėtum pasakyti , kas yra „tam tikros jėgos“, siekiančios savų politinių tikslų…Tai buvo pasakyta apie iškrypėlių demonstraciją.
  Bet manau , kad atsakymo negausiu. Nes šita vidutinybė apie Tautą žino . Bendrai jis nieko nežino. Jam Tauta ne įdomi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: