TVF remia Lietuvos apsisprendimą prisijungti prie euro zonos (17)

K.Legarde |_respublika.lt nuotr.

K.Legarde | respublika.lt nuotr.

Šiandien, liepos 17 d., Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčia Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadove Kristina Lagarde (Christine Lagarde). Pokalbio metu aptartas TVF ir Lietuvos bendradarbiavimas, pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetai, kalbėta apie Lietuvos ketinimus įsivesti eurą ir esamą situaciją euro zonoje.

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus finansų srityje, premjeras pažymėjo, jog svarbiausia ir toliau stiprinti Europos finansinį stabilumą bei konkurencingumą.

„Mes vis dar gyvename laikotarpiu, kai būtina konsoliduoti ekonomikos ir finansų stabilumą euro zonoje ir visoje ES. Skirsime dėmesį tolesniam Bankų sąjungos kūrimui, tai padės finansų institucijoms sukurti tvirtesnį pagrindą. Taip pat daug dėmesio skirsime naujai ES finansinei perspektyvai įgyvendinti.  Jau esame paruošę darbo programą ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybai (ECOFIN). Mūsų pirmininkavimo laikotarpiu numatyti keturi Tarybos posėdžiai ir neformalus posėdis Vilniuje rugsėjo 13-14 dienomis“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

TVF vadovė K. Lagarde domėjosi Lietuvos ketinimais įsivesti eurą ir teigė, kad nepaisant laikinų sunkumų euro zonoje, TVF remia tokį mūsų šalies apsisprendimą. Premjero A. Butkevičiaus teigimu, eurą turinčios valstybės įrodė, jog gali imtis reformų ir kovoti su iškilusiomis problemomis.

„Mūsų tikslas laikytis fiskalinės drausmės ir prisijungti prie euro zonos su visomis atsakomybėmis ir galimybėmis. Jau paruoštas euro įvedimo planas, aukščiausi valstybės pareigūnai koordinuoja pasirengimą šiam žingsniui“, – sakė premjeras.

Nuo 1992-ųjų Lietuva bendradarbiauja su TVF visose jo kompetencijos srityse ir vertina Fondo misijas bei atsižvelgia į rekomendacijas.

Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. Nepolitikas:

  „Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus finansų srityje, premjeras pažymėjo, jog svarbiausia ir toliau stiprinti Europos finansinį stabilumą bei konkurencingumą.“- už mūsų mokesčius, grynas kolaboravimas.
  „TVF vadovė K. Lagarde domėjosi Lietuvos ketinimais įsivesti eurą ir teigė, kad nepaisant laikinų sunkumų euro zonoje,(…)“ – virš 6 metų krizės ar tai „sunkumai“ ir dar „laikinai“?
  „Premjero A. Butkevičiaus teigimu, eurą turinčios valstybės įrodė, jog gali imtis reformų ir kovoti su iškilusiomis problemomis.“ – jo, Graikija, Portugalija ir t.t., kovoti savo piliečių sąskaita gali, bet nevienos pergalės!
  Tiesa: TVF išanalizavus situaciją, suprato kad reikalai judo link bankroto, finansinė piramidė pagreitintai (kaip bankai)pradeda griūti. Euro zonai reikalingi nauji donorai(kaip bankai klientus) – Latvija, Lietuva, ir t.t., o tolimesnei perspektyvai ir Ukraina. Ką mums lieka daryti? Laukti savo pabaigos, arba išeiti į gatves.

  • medus:

   tikrai geras Juozaičio straipsnis, mačiau. tas pats laukia ir Lietuvos, jeigu nebus referendumo dėl euro įvedimo, o kad tam bus visomis priemonėmis trukdoma – faktas. kai visuomenės nepalanki nuomonė žinoma, o globalistų totalitarinei kontrolei euras būtinas, daroma viskas, kad tautos paklausimo būtų išvengta. kažin kiek sprendimų laisvės beturi Lietuvos bankas? spėju, kad nedaug, nes toks planas. kažkaip gūdžiai apokaliptiškai nuskambėjo Juozaičio pastebėjimas: „Šventės rengėjai negalėjo atsistebėti: latvių skaičius sparčiai mažėja, o Dainų ir šokių dalyvių skaičius – auga. Kaip prieš pabaigą, kai žmogus dvasiškai pranoksta fiziškai turimų jėgų rezervą“. norisi tikėti, kad tai rodo tautos dvasios augimą, o ne paskutinį atodūsį.

 2. LosAngeles:

  Na, jei TVF remia, tai geriau nesijungti prie to reikalo. Juozaicio straipsnis labai puikus, tik gerokai liudnokas. Ir dar labiau liudna darosi, kai supranti kad panasu ir mums ruosiamas Latvijos likimas: ‘kitos iseities nera’! Nes liaudi ‘atstovaujanti’ valdzia liaudies balso girdeti nenori, o kazkam is ivedimo nauda bus… Akivaizdu tik kad ne atstovaujamai liaudziai 🙂

 3. Nepolitikas:

  O yra nors vienas pilietis, kuris realiai gali atsakyti : Man, Lietuvos buvimas ES, davė 1… 2.. ir t.t. Bet tik be propagandos.

  • Ziburinis:

   Asmeniškai:

   1. Galimybę nevaržomai keliauti po Europą.
   2. Galimybę studijuoti užsienyje ir dalinai finansavo studijas.
   3. Iš ES fondu pavyko gauti parama puoselejant gimtaji miesta.
   4. Dalis atlyginimo tiesiogiai gaunama iš ES.

   Bendrai:
   Kultūros objektų išsaugojimui, kultūros veikloms, ūkininkams, energetikos ūkiui ir dar kitoms sritims buvo skirta didžiulė parama. Žinoma, kitas klausimas kaip mes ta parama pasinaudojome…

   • Nepolitikas:

    Taigi prašau be propagandos(„Iš ES fondu pavyko gauti parama puoselejant gimtaji miesta.“). Be to pavyzdžiui, ir Rusijos, Ukrainos piliečiai keliauja, studijoje(nemokomai) ir t.t. Bet tiek to. Prašiau – piliečiui, o ne europiliečiui(agentui), kuris Dalis atlyginimo tiesiogiai gaunama iš ES.

    • Ziburinis:

     O kieno Jūs agentas būsite? Paranojos propogavimas ir nepasitikėjimo tarpe tautiečių skatinimas toli gražu ne pilietiški veiksmai.

     Mes ne rusų ir ne ukrainiečių piliečiai, kurie galėtų pasigirti dideliais gamtos turtais, kurie atrakina Europiečių širdis…

     • Nepolitikas:

      Aš esu LR pilietis. Atlyginimą gaunu tik iš Lietuvos. Visada rašau tik tiesą. „Paranojos propogavimas“, jau daug pasako apie „intelektą“. Tarp kitko siūlau paskaityti medicinos literatūrą. „Mes ne rusų ir ne ukrainiečių piliečiai, kurie galėtų pasigirti dideliais gamtos turtais, kurie atrakina Europiečių širdis…“ – eilinis melo triukas. Kam aplamai reikia „atarkinėti“? Tikslas tai koks? Mes „neatrakinėjom“ Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų piliečių širdis, bet gerai prekiaujam, važinėjom ir t.t. , net verslą ten organizuojam, nežiūrint į vadžios santykius. O ką gavom iš ES? ŽIV, pornografija, prostitucija, ištvirkėlių „teisės“, pedofilija, narkomanija, žmonių ir organų prekyba ir t.t. Jeigu atgal sutvarkyti pasienių tarnybą kiek kartu viskas sumažėtu? Laikas atėjo atvirkščiai uždaryti tą …., o duris ES direktyvoms užvirinti.

 4. Kažin:

  Na maloni ta moteriškė – K. Lagarde, – paprasta, kalba ne melavimo specialistų stilistika.
  Sako pinigai nekvepia, taigi išeidamas latas latviško kvapo negalėjo išsinešti. Tai patvirtina ir dainų šventė – latvių dvasios stichija.
  Be to, euras – ES pinigas, o ne kokios nors vienos ES šalies, kaip, kad sovietai buvo primetę visoms respublikoms Rusijos pinigą – rublį.
  ES šalims svarbu kas kita, tai, paprastai sakant, turėti savo pinigų, t.y. turėti pinigų savo “kišenėje”…
  Taigi pinigo esmė yra “savo pinigų”, t.y. kiekvienos šalies uždirbtų pinigų savarankiško valdymo laipsnis.
  Apie tai ir reikia kalbėti, kad būtų žmonėms aišku, kiek Lietuvos uždirbti pinigai bus jos pačios “kišenėje”, ar bus galima tą “kišenę apkraustyti” ir kokias teises turės tas “apkraustytojas”. Antai Grybauskaitė su Kubiliumi “apkraustė” pensininkų, tarnautojų kišenes, bet KT juos “sučiupo” ir liepė grąžinti, bet tie “apkraustymo” pinigai negrąžinami ir baigta. Va čia problema.
  Tikėtina, kad ES valdžia, prireikus ieškodama eurų, po ES šalių kišenes taip “kubiliškai” siautėti negalės.

  • Nepolitikas:

   „Be to, euras – ES pinigas, o ne kokios nors vienos ES šalies, kaip, kad sovietai buvo primetę visoms respublikoms Rusijos pinigą – rublį.“ Rublis buvo padengtas aukso, o euras tavo durnumo. Pinigų profesorius…:-)

   • z:

    Jo jo prisimenu kaip prie sovietų nunešes į banką čemodaną rublių gaudavau pilną rezginį aukaso.Turiu nemažai tu šudrublių , galetumėm pasimainyti ant eurų.Tamsta galėsi nuo rublių aukso blekeles nusilupineti.

 5. karnavyžis:

  kuo greiciau ives eura , tuo geriau

 6. aTLEKE PAUKSTELE:

  Tai turi nuspresti zmones, toks atvykimas -tai spaudimas Lietuvai.Tokia uzimta, tokia svarbi ir atleke pasveikinti su tuo, kas niekad neivyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: