Vilniaus savivaldybė seksualinių mažumų eisenai uždegė raudoną šviesą (11)

T.Vinicko nuotr. (DELFI)

T.Vinicko nuotr. (DELFI)

Vilniaus savivaldybė nusprendė, kad nesuteiks galimybės Lietuvos gėjų lygai rengti eitynes „Už lygybę“ pagrindinėje sostinės gatvėje – Gedimino prospekte. Štai kas rašoma išplatintame kreipimesi:

Suderinusi eitynes Gedimino prospektu, Savivaldybė pažeistų Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo 4 straipsnio 3 dalyje esantį besąlyginį draudimą susirinkimus prie teismų pastatų organizuoti ne arčiau kaip 75 metrai, o prie valstybės valdžios ir valdymo įstaigų, užsienio diplomatinių atstovybių, kitų strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių – ne arčiau kaip 25 metrai iki šių pastatų ir objektų, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.

Gedimino prospekto atkarpoje nuo Odminių skvero iki Lukiškių aikštės yra: Lietuvos bankas (Gedimino pr. 6), Susisiekimo ministerija (Gedimino pr. 17), Žemės ūkio ministerija (Gedimino pr. 19), Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Gedimino pr. 26), Teisingumo ministerija (Gedimino pr. 30), Konstitucinis teismas (Gedimino pr. 36), Statistikos departamentas (Gedimino pr. 29), Ūkio ministerija (Gedimino pr. 38), Vilniaus apygardos teismas (Gedimino pr. 40/1), Lietuvos apeliacinis teismas (Gedimino pr. 40/1 ).

Remiantis 2010 m. patirtimi ir faktais, yra didelė tikimybė, jog incidentai, nepaisant policijos dalyvavimo, gali pasikartoti bei gali  kilti grėsmė viešajai tvarkai, moralei, visuomenės saugumui.

Kai Latvijoje, centrinėje Rygos miesto dalyje buvo leista organizuoti tokio pobūdžio renginį, jo dalyviai ypač nukentėjo nuo asmenų, buvusių pastatuose šalia eitynių vietos. Toks pat realus pavojus būtų ir eitynių Gedimino prospektu dalyviams.

Asociacija Lietuvos gėjų lyga eitynes planavo rengti liepos 27 d. 12-16 val., dalyviams renkantis aikštelėje, esančioje tarp Odminių gatvės, Šventaragio gatvės ir Gedimino prospekto (priešais „Amberton“ viešbutį). Dalyviai siekė eiti Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės.

Siekdama užtikrinti visuomenės saugumą, viešąją tvarką ir kitų asmenų teises ir laisves, Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą eitynėms kitoje vietoje – Upės gatvėje, tačiau šis sprendimas buvo apskųstas teismui. Teismas įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę iš naujo derinti eitynių vietą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

11 komentarų

 1. Nepolitikas:

  „Geras“ šukis –„Kiekviena mano tapatybės dalis verta !pagarbos“. Matosi kokia ta „dalis“. Bet manau savivalda pralaimės kovą su „daleliais“, jog teisingumo nėra. Dabar neatkirsi kur pareigūnas, o kur banditas, arba chuliganas. Pvz. „Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui Audriui Pėstininkui iškelta administracinė byla dėl NEDIDELIO(!?) chuliganizmo ir pasipriešinimo pareigūnams. Į teisiamųjų suolą prokuroras sėdo po to, kai šių metų balandžio viduryje būdamas neblaivus viename sostinės barų kartu su Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėju Darium Kurpavičium šiek tiek padaugino alkoholio, o po to ėmėsi aiškintis santykius su tariamu Drąsiaus Kedžio pagalbininku – Mindaugu Žalimu.“(Alfa.lt) Kaip nekuriu nuomonė, tai yra smulkmena ir tiesiog reikia „pripažinti paprasto dalyko – kad teisėsaugoje irgi dirba ne robotai, o žmonės is tos pačios visuomenės“…Ar tikrai taip turi būti? Ar visuomenė irgi „iškilmingoje aplinkoje prisiekia“ – „ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus, būti sąžininga , humaniška, ir visada elgtis, kaip dera pareigūnui? Tai kokius palyginimus gali teikti tik jų „tapatybės dalis“. Varyti reikia tokius iš teisėsaugos

 2. Ona Voveriene:

  Labai teisingai pasielgė Savivaldybė neleidusi politiniams provokatoriams, susirinkusiems iš viso pasaulio pasviečių rengti – Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų komunistinių kraštų rengti provokacijų. Tos valstybės dar turi tikrų vyrų, kurie neleidžia išsigimėliams propaguoti savo išsigimimo. Gaila, kad Lietuvoje jų nebeliko. Juk, jeigu pasižiūrėsite į jų aktyvistų pavardes, tai visi jie – išvyti iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, kaip nederamo elgesio ir neeilinio agresyvumo žmonės. Šaunuoliai Savivaldos žmonės. Gal kada tarp jų atsiras ir tikrų vyrų, nekinkadrebių ir padlaižių viso pasaulio padugnėms. Lietuvos pilietė, kategoriškai nusistačiusi prieš bet kokį išsigimimą, Vilnius, 2013.06.26

 3. medus:

  man savivaldybė su savo vadovu jau jokiomis priemonėmis neturi galimybės “reabilituotis” – po to, kai leido sau manyti, jog jos galioje yra spręsti – švęsti nepriklausomos šalies piliečiams savo Nepriklausomybės šventę ar nešvęsti:) adios amigos, nėra ir nebus jums resistucijos. fu.

 4. tampax'as:

  Pagaliau. Mūsų pastangos prikalti prie sienos Zuoką (ne Nukryžiuotąjį) nenuėjo veltui… Bet dar ne viskas… Lenkai kelia galvas…

 5. tikras lietuvis:

  Pavadinimas neatitinka straipsnio turinio.

 6. Liutauras:

  pritariu Vilniaus savivaldybės sprendimui.Aš esu prieš savo seksualinių polinkių skleidimui. Mes esame visi žmonės, kurie turime vienas ar kitas silpnybes. Taigi užtenka visokių švenčių, o tokių, kur reklamuojamas seksas tarp vienodų lyčių(tegu, kad ir tarp vyro ir moters) aš nematau reikalo. Nereikia to, kas išauga į priešpriešą visuomenėje. Tik visokie vadovai, kurie pelnosi iš to, gali ir siekia supriešinti visuomenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: