D.Grybauskaitė: „Mažai šaliai atominė energetika apsimoka“ (video) (5)

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Šiandien, gegužės 14 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Suomijos Prezidentu Sauli Ninisto aptarė kaip stiprinti dvišalius santykius, aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) regioninį bendradarbiavimą, priemones ES skolų krizei įveikti. Valstybių vadovai taip pat kalbėjo apie artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai ir aktualius energetikos bei verslo klausimus.

„Suomija yra ilgametė ir patikima Lietuvos partnerė. Mus sieja intensyvus bendradarbiavimas visose srityse, vieningas požiūris į ES ateitį ir atsakinga politika. Kartu siekiame, kad Šiaurės Europa ir Baltijos jūros regionas taptų inovatyviu ir sparčiausiai augančiu regionu ES“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog savo dydžiu ir mentalitetu panašioms, viena šalia kitos esančioms Šiaurės ir Baltijos valstybėms tenka atremti tuos pačius iššūkius – spręsti apsirūpinimo energetiniais šaltiniais, saugumo, migracijos ir kitus klausimus, rūpintis Baltijos jūros švara. Pasak Prezidentės, daug lengviau to siekti, kai dirbama kartu. Todėl glaudus ir intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių dialogas visais lygiais yra Lietuvos užsienio politikos prioritetas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad mažoms ir be alternatyvios energijos kitokių šaltinių neturinčioms valstybėms esą apsimoka savo energetinėje sistemoje turėti atominę energetiką, tačiau turi būti užtikrinamas jų saugumas.

„Daugelis šalių iki šiol tos energetinės rūšies nėra atsisakiusios, nes tai ir tarša gerokai mažesnė, ir saugumas santykinai užtikrinamas ne ką mažiau negu iš kitų šaltinių“, – teigė D.Grybauskaitė.

2013 05 14 Valstybinis Suomijos Prezidento vizitas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “D.Grybauskaitė: „Mažai šaliai atominė energetika apsimoka“”
  Panagrinekime, ka pasake JE Prezidente. Jei mazai saliai atomine energetika apsimoka, tai reiskia…. dideliai saliai NEAPSIMOKA! O jeigu manysime, kad jei mazai saliai atomine energetika apsimoka ir dideliai saliai apsimoka, tada visiems ir visada APSIMOKA tureti atomine energetika! Tada pazymejimas apie salies dydi yra visiskai nereikalingas. Tiesiog uztenka pasakyti, kad atomine energetika apsimoka. O ka matome is ekspertu. Jie priklausomai nuo to, kaip toli nuo valdzios kalba skirtingai. Kai prie valdzios lovio konservatoriai nesedejo, tada sake, 800 MW galios elektrine yra Lietuvai priimtina, o kas statys didesnes galios, tas bus Lietuvos isdavikas, nes didesne galia reikalauja prisiristi prie galingos rytu energetines sistemos…. kas ne pagal musu politika. O kai tik konservatoriai atsisedo i valdzios roges…. is karto pasidare 1350 MW galia atominei elektrinei ir tada pasidaro butina prisiristi prie rytu tinklu. Taigi konservatoriai pagal savo paciu apibrezima pasidare Lietuvos isdavikai.
  Taigi mastysena kinta atejus i valdzia. Lietuvos zmones pasvere teisingai….. ta rodo referendumo rezultatai. Valdzia spjauna ant Lietuvos pilieciu…. ir daro ka nori. Ta pati daro ir ponia raudonoji dalia. Cia yra Konstitucijos isniekinimas, nes nutare netarnauti Lietuvai, o tarnauti stambiam kapitalui.

 2. Kažin:

  “Inovatumas” pirmiausiai yra būtinas valstybės valdymo struktūrų, jų rinkimų ir sudarymų srityje. Būtini atitinkami politinių partijų ir visuomenės organizacijų, LRT veiklos ir jos priežiūros įstatymų pakeitimai, o ypač yra būtinas teismų ir teisėsaugos sistemų institucinio, kvalifikuoto teisingumo vykdymo funkcionavimo PRIEŽIŪROS valstybės valdžios rango institucijos, renkamos tautos, įsteigimas, susiejant tai su pačių šių sistemų esminiu pertvarkymu. Tai padarius, “inovatumas” kitose srityse suklestės pačių padoresnių žmonių veiklos pastangomis.

 3. lyvis:

  Ir asilui aišku, kad sava elektrinė yra pigi nuosava energija. Bet kai kuriems asilams kitaip rodosi ir jie kuria kažkokias savas savaip bliaunančias teorijas.

 4. Nagi:

  Kaip graziai po tautine Lietuvos veliava sulindo Kremliaus stribai ir raso raso kasdiena antivalstybinius komentarus. Manau kad del sios priezasties alkas.lt turi tiek mazai lankytoju palyginus su kitais panasaus tipo tinklapiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: