D.Grybauskaitė: „Mažai šaliai atominė energetika apsimoka“ (video) (5)

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Šiandien, gegužės 14 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Suomijos Prezidentu Sauli Ninisto aptarė kaip stiprinti dvišalius santykius, aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) regioninį bendradarbiavimą, priemones ES skolų krizei įveikti. Valstybių vadovai taip pat kalbėjo apie artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai ir aktualius energetikos bei verslo klausimus.

„Suomija yra ilgametė ir patikima Lietuvos partnerė. Mus sieja intensyvus bendradarbiavimas visose srityse, vieningas požiūris į ES ateitį ir atsakinga politika. Kartu siekiame, kad Šiaurės Europa ir Baltijos jūros regionas taptų inovatyviu ir sparčiausiai augančiu regionu ES“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog savo dydžiu ir mentalitetu panašioms, viena šalia kitos esančioms Šiaurės ir Baltijos valstybėms tenka atremti tuos pačius iššūkius – spręsti apsirūpinimo energetiniais šaltiniais, saugumo, migracijos ir kitus klausimus, rūpintis Baltijos jūros švara. Pasak Prezidentės, daug lengviau to siekti, kai dirbama kartu. Todėl glaudus ir intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių dialogas visais lygiais yra Lietuvos užsienio politikos prioritetas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad mažoms ir be alternatyvios energijos kitokių šaltinių neturinčioms valstybėms esą apsimoka savo energetinėje sistemoje turėti atominę energetiką, tačiau turi būti užtikrinamas jų saugumas.

„Daugelis šalių iki šiol tos energetinės rūšies nėra atsisakiusios, nes tai ir tarša gerokai mažesnė, ir saugumas santykinai užtikrinamas ne ką mažiau negu iš kitų šaltinių“, – teigė D.Grybauskaitė.

2013 05 14 Valstybinis Suomijos Prezidento vizitas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: