R.Karbauskis. Valdžia nekreipia dėmesio į atominės energetikos saugumo klausimus (4)

R.Karbauskis | Facebook nuotr.

Ramūnas Karbauskis

Pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje buvo daug atominės energetikos tematikos. Nacionalinė televiziją parodė dokumentinį filmą apie Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinius žmonių, gyvenusiu netoli elektrinės, likimams. Žiniose buvo rodomi reportažai apie tai, jog japonai niekaip nesugeba suvaldyti procesų, vykstančių po avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje, nes į gamtą ir toliau patenka radioaktyvios medžiagos.

Klausydamasis politikų komentarų, suvokiau tik vieną, kad Vyriausybė analizuoja ekonominius Visagino atominės elektrinės projekto aspektus, jokio dėmesio nekreipdama į projekto saugumo klausimus.Būtina Vyriausybei ir Seimui priminti, jog tauta referendume išsakė neigiamą nuomonę dėl Visagino atominės elektrinės pirmiausia todėl, jog atominė energetika kelia didžiules grėsmes gamtai ir žmonių gyvybei. Lietuva nesugeba susitvarkyti su Ignalinos atominės elektrinės paveldu, tad šnekėti, kad suvaldysime tai, ko nepajėgia suvaldyti Japonijos specialistai, tiesiog absurdiška.

Iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai liko labai mažai laiko. Mes privalome pirmininkavimą išnaudoti kovoje su dviem grėsmingais atominės energetikos projektais Baltarusijoje ir Rusijoje, pareikšdami tvirtą poziciją, jog esame už Baltijos regioną be atominės energetikos. Manau diplomatams nereikia aiškinti argumentų, kuriais Lietuva galėtų spausti Baltarusiją ir Rusiją tuo klausimu, bet visų pirma, mes turime nustoti tuščiai ginčytis dėl Visagino atominės elektrinės projekto ekonominių subtilybių, sutelkdami visą dėmesį į ekologinės katastrofos grėsmę, kuri gali mūsų nuostabų kraštą paversti radioaktyvių atliekų sąvartynu. Rusijos ir Baltarusijos atominių elektrinių projektai mums pavojingi ne mažiau nei Visagino atominės elektrinės projektas. Tauta savo valią išsakė, dabar politikų ir diplomatų pareiga tą valią atstovauti.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Nagi:

  Jo Ramunai, Lietuvai atomines nereikia, Lietuva kurens zilvicius kuriuos isaugins tavo dvarose kumeciai ir taip tau didins pelnus. Visu dabartiniu Lietuvos feodalo norai kuo labiau ivairiomis formomis numelzti valstybe.

 2. Arūnas:

  Jau vėlu pradėti kovoti prieš rusų ir baltarusių atominių statybą – jos jau pradėtos statyti. Nebent galima reikalauti jų “visiško” saugumo užtikrinimo.
  Nuo pat pradžių patys neturėjome duoti jokių minčių apie savosios statybą. Reikalauti dabar – jau būtų ir egoizmas, ir akiplėšiškumas.
  Bent pasimokytumėm iš to. Bet ir tam vilčių nedaug. Reik keisti šią mūsų parodomosios demokratijos sistemą į labiau demokratinę. Tada bent turėtumėm prielaidas padėties gerėjimui.

 3. Elena:

  reikia vyriausybę atiduoti konstituciniam teismui,juk nepaisoma referendumo rezultatų,neišklausoma tautos nuomonė,kas ir būtų,jei mažuma primestų savo išvedžiojimus daugumai.Pritariu Ramūnui K.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: