A.Paleckis ir pasekėjai reikalavo darbo, duonos ir teisingumo (2)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, vasario 9 dieną, prie seimo susirinko kelios dešimtys piketuotojų, kuriuos subūrė Socialistinio liaudies fronto vadas Algirdas Paleckis.

Pakviesti buvo ir kelių profsąjungų atstovai bei Tautos ateities forumo ir judėjimo „Vytis“ aktyvistai.

Nuo raudonų vėliavų gausos iš tolo atrodė, kad tai iš praeities atklydęs Sovietų sąjungos paradas. Ir iš tiesų, priėjus arčiau minioje rusų kalba girdėjosi keletą kartų dažniau nei valstybinė, nors per garsiakalbį kalbėta tik lietuviškai.

Kai kurie mitingo tikslai atrodė kilnūs – pažaboti didžiules šilumos, maisto ir kitų prekių ir paslaugų kainas, sustabdyti Vilniaus viešojo transporto pertvarką, pažaboti oligarchų diktatūrą, korupciją ir t.t.

Tačiau nebuvo nepasinaudota susidariusia situacija ir A.Paleckis išreiškė savo nepasitenkinimą jo teisminiu procesu už skandalingąjį pasisakymą apie Sausio 13-osios įvykius.

„Skirtingai nuo profsąjungų, kurios išsiderėjo 100 ar 200 litų algos padidinimo ir dėl to nerengia piketo, mes esame už gilesnes reformas – daugiau kelti algas, kad jos būtų tokios, kaip Europoje.

Antra, mes esame už reguliuojamas pagrindinių maisto produktų, vaistų kainas. Mūsų reikalavimai gilesni, ir mes nuo jų nesitrauksime. Mes taip pat protestuojame prieš tai, kad prieš dvejus metus čia buvo šaudoma į žmones, prieš tai, kad dabar draudžiama rengti mitingą, prieš tai, kad yra persekiojami žmones už politinę nuomonę, kurią, pavyzdžiui, aš išsakiau. Dabar man teismai yra. Žodžiu, darosi tokia represinė policinė valstybė, prieš tokius dalykus protestuojame“, – ELTA korespondentui sakė Socialistinio liaudies fronto lyderis A.Paleckis.

Šalia susirinkusiųjų buvo ir kitokią nuomonę turėjęs pilietis, prisistatantis judėjimo „Ąžuolai“ atstovu. Vienu metu net buvo kilęs žodinis konfliktas, tačiau akylai sergėjusi policija neleido įsiplieksti konfliktui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

  1. Teisybininkas:

    Gal ir neblogi reikalavimai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: