Prezidentė ragina išradingai švęsti Vasario 16-ąją (3)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Artėjant Valstybės atkūrimo dienai, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina šalies gyventojus išradingai švęsti Vasario 16-ąją.

Lietuvai minint 95-ąsias Valstybės atkūrimo metines, valstybės vadovė kviečia šalies bendruomenes pasidalyti idėjomis, kaip bus švenčiama Vasario 16-oji jų krašte, ir visiems drauge sudaryti visos Lietuvos šventinių renginių kalendorių. Originaliausiai švenčiantiems Vasario 16-ąją Prezidentė padovanos Lietuvos trispalvę.

Informaciją apie savo sumanymą išradingai švęsti Valstybės atkūrimo dieną atsiųskite adresu vasario16@lrp.lt. Visi šventiniai renginiai bus paskelbti ir nuolat atnaujinami Prezidentūros svetainėje.

„Vasario 16-oji – kiekvienam lietuviui ypatinga diena. Tai – mūsų Valstybės gimtadienis. Kai negalėjome švęsti jo laisvai, širdyje saugojome savo trispalvę. Šiandien ji gali laisvai plazdėti kiekvieno lietuvio namuose. Paverskime Vasario 16-ąją meilės Tėvynei ir mūsų vienybės diena“, – kviečia šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, kasmet šalies gyventojai savo Valstybės gimtadienį pamini vis originaliau. Pernai Kaune virš Nemuno buvo skraidinama trispalvė, Prienuose išausta tautinė juosta, Šiaulių autobusuose miesto aktoriai skaitė lietuvišką poeziją, gyva žmonių grandine penkiolikoje miestų nuskambėjo žodis „Lietuva“.

Nacionalinėje filharmonijoje prigijo Prezidentės inicijuota Vasario 16-osios tradicija. Kasmet Lietuvos kompozitoriai šia proga sukuria specialų kūrinį. Šiemet įvyks nacionalinės premijos laureato Vaclovo Augustino specialiai Valstybės atkūrimo dienai parašyto kūrinio „Malda už Tėvynę“ premjera. Į koncertą kviečiami visi norintieji. Už bilietus surinktos lėšos bus skirtos talentingiems jauniesiems muzikams remti.

Vasario 15 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė apdovanos Nacionalinės premijos laureatus, o Vasario 16 dieną dalyvaus tradiciniuose renginiuose: iškilmingoje Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje ir Nepriklausomybės Akto signatarų atminimo pagerbimo ceremonijoje Rasų kapinėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

3 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Butu labai pravartu visuomenei zinoti, kokioje barikadu puseje buvo JE, kai buvo skelbiama Kovo 11-oji. Ko gero is spaudos susidaro ispudis…. kad JEkselencijai Kovo 11-osios aktas yra separatistu- nacionalistu aktas.

  • one:

   Taip taip kam čia švęsti, geriau pasidrąskykim. Geriau padejuokim, o jei kas ragina švęsti tai pabandykim jį sukompromituot. Žodžiu tie kas sėdi ir tyli yra geriausi, ir tada ant jų niekas nesidergia. Tad kodėl nedergiat tų buvusių tikrų stribų? Jų dar yra.

  • Kemblys:

   dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:
   “…aktas yra separatistu- nacionalistu aktas.” – kokia tu čia kalba rašai lietuviškai???

   Jei išmoktum tas kalbas, kurių žodžius vartoji, tai gal pats suprastum ką rašai……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: