Įtekta I.Simonaitytės premija (0)

I.Simonaitytė

I.Simonaitytė

Minint Ievos Simonaitytės 116-ąsias gimimo metines Klaipėdoje sausio 23 dieną įteikta tradicinė rašytojos vardo premija. Šiemet ją pasidalijo du laureatai – novelistas Algis Kuklys ir Kristijono Donelaičio „Metus“ į rusų kalbą išvertęs Sergejus Isajevas.

Į bene garsiausios Klaipėdos krašto rašytojos vardo premiją šiemet pretendavo 5 poetai ir rašytojai.

Daugiausiai ginčų sukėlė Kristijono Donelaičio „Metų“ vertimas, nes iki šiol vertimai nebuvo pristatomi I. Simonaitytės premijai. Premijos mecenatas Rimantas Cibauskas pastebėjo, jog artėjant iškiliam lietuvių literatūros pradininko jubiliejui ir turint omenyje, kad šis S.Isajevo vertimas į rusų kalbą – pirmasis atliktas iš originalo kalbos, reikėtų šį faktą įprasminti. Buvo nuspręsta šiemet premiją (4000 Lt) dalinti į dvi nominacijas.

Literatūrinės I. Simonaitytės premijos tradicija užgimė 1987 m., kai Klaipėdos raj. „Jaunosios gvardijos“ kolūkis ir LRS Klaipėdos skyrius pasirašė sutartį dėl premijos steigimo. Pirmuoju laureatu tapo rašytojas R. Sadauskas už romaną „Ežerėnų papartis“. Iš 27 premijų tik 15 įteikta už grožinius kūrinius, iš jų – 9 prozininkams, 6 poetams.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: