D.Grybauskaitė nesuteikė pilietybės I.Tobias (6)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Konstitucinio Teismo pateiktais išaiškinimais, Pilietybės įstatymu, atsižvelgusi į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą ir įvertinusi visas aplinkybes, Jungtinių Amerikos Valstijų pilietei Isabelai Tobias nesuteikė pilietybės išimties tvarka, rašoma prezidentūros pranešime.

Griežtesni reikalavimai ir apribojimai pilietybės suteikimui išimties tvarka pradėti taikyti po 2003 m. gruodžio 30 d. Konstitucinio Teismo nutarimo. Kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybės suteikimui išimties tvarka, dar kartą patvirtinta 2006 m. lapkričio 13 d. Konstitucinio Teismo išaiškinime.

Pagal Pilietybės įstatymo 20 straipsnį, LR pilietybė išimties tvarka gali būti suteikiama užsienio valstybių piliečiams, kurie turi neginčijamų nuopelnų Lietuvos valstybei, yra integravęsi į Lietuvos visuomenę ir su Lietuva yra susiję nuolatiniais faktiniais ryšiais.

LR pilietybės suteikimas išimties tvarka asmenims, neatitinkantiems nors vieno iš įstatyme numatyto reikalavimo, pažeistų ne tik Pilietybės įstatymą, bet ir Konstitucijos 84 straipsnio 21 punktą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. Teresė:

  Saunole prezidente, kokios cia pilietybes nieko Lietuvai nepadarius/ Cia ne turgus, kad pekiautu pasais

 2. Gintautė:

  Gaila, bet atrodo, kad Lietuvai nereikalingi piliečiai, nei savi , nei norintys… o įstatymas pas mus dažniausiai prasilenkia su sveiku protu.

 3. Atas:

  O kaip ką tai padarys,jei užkertamas tam kelias?

 4. nematau priežasties:

  O kodėl turėjo suteikti? Kažkuris laikraštis parašė, kad šita mergelė LAAABAI NAUDINGA Lietuvai. Leiskit paklausti- kuo
  NAUDINGA???? Valstybei????? Ar ji įveikė Krizę Lietuvoje? Gal visus lietuvius sugrąžino į Tėvynę? O gal valdžiai įrodė Referendumo TEISĖTUMĄ ir valdžios PRIEVOLĘ vykdyt Tautos valią? Bet tokiu atveju jau nebe tik pilietybę,bet ir Nobelio premijas reiktų jai visas atiduot 🙂 Realiai- ji yra niekas, kažkokia čiuožėja net nepasiekianti medalinių vietų. O ką dabar mes diskutuojam? Apie naudingumą… Deja, mąstymu dasigyvenom iki Putininio lygio… Tik Putinas su smukmėm neprasideda, jis politinei reklamai griebė riebų kąsnį, beto Rusija ir “Depardje’devas” pasauliui labai gerai matomi, ko nepasakysi apie kažkiokią niekam nei POLITIKOJ, nei sporte nežinomą pasičiuožinėtoją. Ko ji nori? Čiuožt? Ledo pilna visur, net prekybos centruose- tegu čiuožinėja, tam nereikia jokių ypatingų pilietybių. Pilietybė- ne vienadienė prekė.
  Ir dar. Tegu per stebuklą , sakykim, laimi ir auksą. O mums kas? Kad bus paminėta Lietuva? O kaip ŽMONĖS? Juk ji mums svetima, dirbtinė pilietė būtų. Kam tie medaliai (kurių niekada ir nebūtų- ne to lygio sportininkai) būtų mieli? Ačiū, dar turim ORUMO ir svetimų medalių spinduliuose nesišildom. Na, neturim SAVO tautiečių čiuožėjų, tai ir susitaikykim, kad neturim. O gal geriau pirkim U.Boltą- greičiausią planetos žmogų? Bent jau medaliai GARANTUOTI:)))

 5. Gerbiamieji ! Konstitucija čia ne prie ko. Didžiausi dvigubos pilietybės priešininkai – Lietuvos naujieji komunistai (neokomunistai). Tai buvo (yra) susiję su žemės gražinimu. Uzurpavus kertinius vadovavimo postus žemėtvarkos sistemoje, monopolizuota prekyba tiek valdiška žeme (tiek svetima žeme turint teisinį pagrindą jos negražinti) – tai super pelningas biznis atnešantis pasakiškai didelius šešėlinius pinigus. Ir sveikas protas čia ne prie ko. Mūsų ekscelencija jau nebe mūsų. Ji Lietuvos prezidentė toleruojanti neokomunizmą, neokomunistinių idėjų realizaciją Lietuvoje.
  O visa kita -tai daugiažodis tuščiažodžiavimas užgožiantis problemos esmę.
  Atui nežinančiam ką ir kaip reikia daryti – duodu atsakymą. Pirmai pradžiai reikia ištremti iš Lietuvos Lietuvos neokomunizmo lyderius. Landsbergį. Kubilių ir Zuoką. Tol, kol šitie neokomunistai bus po Lietuvos padange – Lietuva net prošvaisčių į geresnį rytojų nebeturės

 6. Marija:

  Visiškai nesuprantamos aistros: ach, kaip apmaudu – tokiai asmenybei nesuteikta pilietybė… Leiskit paklaust: kokiai? Ir dar: ko verta mūsų Konstitucija, jei jos nebus laikomasi? Apskritai visos tos diskusijos ir kai kurių politologų bei rašliavininkų postringavimai – atgrasūs. Malimas liežuviu vien dėl to,kad būtų plepama. Koks tikslas ir noras, tiesiog neaišku…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: