Dainininkė ir žurnalistė A.Simanonytė Vilniuje surengs koncertą „Į Lietuvą – kaip į save“ (video) (11)

Lapkričio 28 d. 18 val. Vilniaus Mokytojų namų svetainėje įvyks dainininkės ir žurnalistės iš Niujorko Audros Simanonytės koncertas „Į Lietuvą – kaip į save“. Koncerte taip pat dalyvaus aktorė Virginija Kochanskytė ir gitaristas Gintaras Šulinskas.

Ši programa – pastaruoju metu Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančios dainų autorės bei atlikėjos bandymas sugrįžti į Tėvynę ir prabilti į ją savo dainų kalba.

A.Simanonytė Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą. Pati kuria dainų muziką, tekstus. Apsigyvenusi Niujorke, ji vokalo technikos mokėsi vakariniame Juilliardo akademijos fakultete,scenos išraišką studijavo mokykloje „Singers Forum“. Dirba JAV lietuvių laikraštyje „Amerikos lietuvis“, bendradarbiauja su lietuviška žiniasklaida.

Programoje dalyvauja Virginija Kochanskytė – aktorė, nuolat nustebinanti gerbėjus ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, kuriamų kamerinių projektų  originalumu.

Ji skaitys J.Marcinkevičiaus, B.Brazdžionio, S.Gedos, Č.Milošo bei kitų poetų eiles.

Programos „Į Lietuvą – kaip į save“ tema – pasaulio laisve apsvaigusio ir jame besiblaškančio žmogaus apsisprendimo klausimas, noras sugrįžti į Tėvynę, o tuo pačiu –  ir į save. Pastaruoju metu svetur gyvenanti A.Simanonytė neslepia, kad jai yra labai aktuali Lietuvos tema. Neseniai, išreikšdama savo socialinę poziciją, ji sukūrė įspūdingą vaizdo klipą  „Valdžia“:

„Oficialaus šio vaizdo klipo pristatymo kol kas dar nedariau, nes nemanau, kad jį išdrįstų transliuoti kokia nors televizija. Dainuoju skaudžia, šiuo metu ypač svarbia Lietuvai tema, o ten rodomus vaizdus galima interperetuoti labai nevienareikšmiškai.”

Tačiau klaidinga būtų manyti, kad koncerte bus kalbama tik apie Lietuvą.  „Kokia gyvenimo kelionė be meilės?! – klausia dainininkė ir sako, kad būtent ši tema sukurs ypatingą vakaro atmosferą.

„Mano lūpos“:

Reikia pripažinti, kad A. Simanonytės dainos apie meilę turi savo išskirtinį braižą. Didžiąją dalį tekstų savo dainoms rašančios kūrėjos dažnai klausiama, kaip ji nebijo taip atvirai kalbėti  apie erotiką, ar tokia poezija nėra vaikščiojimas peilio ašmenimis. Dėl „ašmenų“ dainininkė sakosi sutinkanti, tačiau tikisi, kad išlaviruoti tarp to, kas drąsu, ir to kas „per drąsu“, jai padeda lituanistės diplomas. Na, o ar tikrai padeda gali nuspręsti tik žiūrovas!

Įėjimas – 10 Lt.
Bilietus galima įsigyti 1 valanda iki koncerto prie salės.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Juozas Valiušaitis, fotodailininkas:

  Tokio Jausmo pliūpsnio seniai negirdėjau, neklausiau. Išsirykavimų per garso stiprintuvus visur pilna. Ir niūriausia – kad nusistovėjo muzikos “norma”, kai TV pliuškiai ir pajacai – susirenka į naujus, dar vis “nebuvusius” dešimtukus, kas su kuo šoko ar nešoko, dainavo ir išdrįso – ir daugelis realiai įtiki, kad Gali dainuoti scenoje ir TV. O būtent Audra – dainuoja ypatingai santūriai, išlaikytai, išnešiotai savyje, subrandintai. Jai nereikia, kad kas iš šalies pasakytų, kad ji gali ar negali dainuoti: jos dainavimo karštis kyla iš išgyvenimo Jausmo – tiek literatūroje, tiek muzikoje. Todėl ir verta ateiti kiekvienam, kurs širdies šilumos, o ne scenos ir aparatūros efektų ištroškęs, išsiilgęs, nuo televizinių nesąmonių – užtroškęs: gausite atsigerti iš skaidrios širdies upokšnio.

 2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Na tiesiog tikrai neblogai dainuoja… dainos turini turi! Belieka tik palinketi sekmes.

 3. Juozas Valiušaitis:

  Daktaras Jonas Ramanauskas, tikrai besąs komplimentų ir jausmų meistras…
  Pasirodo, kad Audros dainos dar ir turinį beturinčios!
  Va, tada jau tikrai reikia rašyti daktarišką, kaip dešrą, komentarą suraityti!
  Tikrai, belieka daktarui “tik palinketi sekmes”!
  Neblogai dainuoja…

 4. Vaidilosvainis:

  Pritariu dr.Jonui. Dainų su turiniu lietuviškoj scenoje praktiškai nėra, nes didžioji dalis šios tariamai meninės produkcijos- garsų kako-fonija, rypavimai apie nieką.

  Mano visiškai nefilologine galva, Audra dar irgi turi erdvės turinio gilinime, tačiau palyginus su vietiniais dainorėliais jos dainos- turinio gaivalai, protuberantai. Be to, repertuare- tiek emocijos, kad jos nepaklausyti galėtų tik visiškai orientaciją praradę bejausmiai žmonės.

  O dar tas dieviškas jos balsas…

 5. ugn:

  yra Lietuvoje daugybė dainų su turiniu, tačiau jei jūsų akiratį sudaro tik TV heroinas, tai kas kaltas…

 6. Dervišas:

  Sužavėtas. Laiku, gerai ir reikalinga.

 7. suomis:

  Tikrai neblogai. Antras gabalas geriau skamba.

 8. Juozas Valiušaitis:

  Negaliu atsistebėti komentuotojų širdies šykštumu:
  Sakytum, tai jie – išstenėję kelis nuparkusius savo atodūsius jau yra “kūrėjai”, o Audra – tai ką, na… (su jais palyginus!) na… neblogai… Ar “ugn” (reiktų nuspėti, gal ~ius !?): Pasipi-i-i-ktina!
  Kas čia toks drįsta peikt Lietuvos dainininkus! Čia kažkoks neišprusimas!!! Susižavėjo, mat, viena dainininke…
  Gi pilna Lietuva originalų, “su turiniu”…
  Tai gerai, Džiaukitės savo autoriais, sakykit jiems, apie juos komplimentus, dalykitės savo muzikos atradimais, kad kiti susižavėtų – o ne bambėkite, kai kas kuo pasidžiaugia, pasigėri tuo, kas jam patinka, jį įkvepia, o ne bambėjimą vadinkit savo “susižavėjimo išraiška”!
  Ir galiausiai dr vienas – “suomis”: labai jau “suomiškas” džiaugimosi stilius: “Tikrai neblogai, labai neblogai… Antras gabalas “geriau” skamba.” Žinai, jei taip bambteltų vidury pabodusio koncerto kur tarp kolonų, kai prasta akustika – vienas kitam du senberniai į ausį, – trauk devynios. Bet čia ne, žmogus nori bent keliems šimtams apsilankiusių Alko puslapyje praturtintinti lankytoją savo įžvalga! Taip kad, viskas Svarbu! GĮkvepiančių kvepiančių įspūdžių, po t o – Atospūdžių!

 9. Kunigaikstis Gediminas Gintautas Berzanskis-Berzas:

  Puiki dainininke,puikios dainos ir viskas naturalu is sirdies,ko daugiau be reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: