Užsimezgė Norvegijos muitinės ir lietuvių bendruomenės Bergene bendradarbiavimas (1)

©Sollysfoto.no nuotr.

©Sollysfoto.no nuotr.

Paaiškinti lietuviams Norvegijoje galiojančius įstatymus apie užsienyje registruotų automobilių naudojimą šioje šalyje geranoriškai sutiko vakarų Norvegijos regiono teisininkas/patarėjas Eirikas Larsonas (Eirik Larsson).

Muitinės atstovą pasveikino Lietuvos Garbės konsulas Espen Selvik, Bergeno lietuvių bendruomenės pirmininkė Edita Jakubkienė, valdyba ir apie 50 Bergene gyvenančių lietuvių.

Susitikimą inicijavo pati Bergeno lietuvių bendruomenė, norėdama paneigti įvairius mitus, sklandančius tarp tautiečių. Tokius kaip – „visi sako, kad aš galiu Norvegijoje naudoti Lietuvoje registruotą automobilį vienerius metus“ arba „tai ne mano automobilis“.

Muitinės darbuotojai apsidžiaugė šia iniciatyva. Jie paminėjo, kad juos neramino nesenai Lietuvos žiniasklaidoje pasirodęs straipsnis apie lietuvių šeimą, kuriai buvo skirtos didžiulės baudos už lietuvoje registruotus automobilius… Darbuotojai pabrėžė, kad įstatymai nediskriminuoja lietuvių, jie yra vienodi tiek Norvegijos, tiek užsienio šalių piliečiams.

Laikas susitikimui buvo parinktas patogus – sekmadienis. Taip buvo suteikta galimybė sudalyvauti ir dirbantiems lietuviams.

Susitikime dalyvavo vertėja Julija Steponėnaitė, viskas buvo išversta į lietuvių kalbą. Lietuviai aktyviai uždavė muitinės atstovui klausimus ir gavo atsakymus.

Svarstoma galimybė ir toliau bendradarbiauti bei tokį susitikimą surengti 1-2 kartus per metus. Tikslas – paskleisti teisingą informaciją iš oficialaus muitinės atstovo apie užsienyje registruotų automobilių naudojimą Norvegijoje.

Bergeno lietuvių bendruomenei tai dar vienas žingsnis skleidžiant lietuviškai informaciją apie Norvegijoje galiojančius įstatymus ir tokiu būdu padedant tautiečiams nepakliūti į finansiškai keblias situacijas dėl įstatymų nežinojimo.

Kategorijos: Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: