Šilutėje – naujas dešimties vėjo elektrinių parkas už 142 mln litų (3)

Vėjo jėgainės | Efoto.lt, Antano nuotr

Vėjo jėgainės | Efoto.lt, Antano nuotr

Bendrovė „Vėjų spektras“ Šilutės rajone gruodžio mėnesį pradės eksploatuoti 10-ies elektrinių 21,5 MW galios vėjo jėgainių parką. Leidimas veikti pirmajai elektrinei jau suteiktas. Statybos užtruko tik 8 mėnesius.

„Spartesnis vėjo energetikos vystymasis leis šaliai pasiekti užsibrėžtą tikslą – iki 2020 metų 23 proc. reikalingos elektros energijos gaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių“, – sako UAB „Vėjų spektras“ direktorius Alvydas Naujėkas.

Į parko projektą investuota 142 mln litų. Per metus planuojama pagaminti 60 mln kWh elektros energijos. Elektrines projektui tiekė vienas žinomiausių gamintojų pasaulyje – Vokietijos koncernas „Enercon GmbH“.

„Optimistiškai nuteikia tai, kad visi statybų partneriai ir rangovai dirba tiksliai laikydamiesi grafiko, darbus atlieka labai kokybiškai ir pagal planą neviršijant sąmatų“, – teigia A. Naujėkas.

Didšilių–Rudynų vėjo elektrinių parkas yra antras stambus UAB „Vėjų spektras“ atsinaujinančios energetikos projektas. Pirmąjį 30 MW vėjoelektrinių parką bendrovė pastatė 2007 m. Kretingos rajone: Kiauleikių, Kvecių ir Rūdaičių kaimuose. Tuometinio vėjo elektrinių parko investicijos siekė 130 mln Lt., o metinė elektros energijos gamyba – 75 mln kWh.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Gamtinykas:

  Na va, dar viena špokų baidyklė. Ir kam jų reikia..

 2. jojo:

  Man reikia 🙂 Gal nori rūkstančio kamino panosėj ?

  • Gamtinykas:

   Noriu. Kogeneracinės biodujų elektrinės. Saulės elektrinės. Ir dar neblogai būtų giluminis minireaktorius, nors iš bėdos ir VAE tiktų. Klausysiu kaip paukščiai čiulba, tamsta galėsit klausyt kaip malūnai ūžia ir linkiu dėl to garso neišprotėt. Beje, mokslininkai atliko tyrimą ir paaiškėjo, kad šalia tokių malūnų gyvenantys dažniau serga psichikos ligomis arba tiesiog išprotėja.

   Malūnai ekologiški, žuvę paukščiai visai nebloga trąša. Ir kraštovaizdis tokiais svetimkūniais puošiamas. Ypač šalia kraštovaizdžio draustinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: