Kitąmet bus minimos S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 80-osios metinės (1)

Steponas Darius ir Stasys Girėnas

Steponas Darius ir Stasys Girėnas

Spalio 3d. posėdyje Vyriausybė patvirtino Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metų minėjimo 2013 metais priemones. Tarp Ministrų kabineto patvirtintų idėjų – siūlymai atkurti lėktuvo „Lituanika” kopiją ir atlikti skrydį, surengti lėktuvų ralį aplink Lietuvą bei organizuoti bėgimą Kauno gatvėmis.

Minint 80-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines taip pat planuojama surengti aviacijos šventę istoriniame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome ir atidengti atminimo lentą, žyminčią lakūnų sutikimo vietą. Vyriausybė siūlo asmenis, ypač nusipelniusius Lietuvos aviacijai, apdovanoti Dariaus ir Girėno medaliu, išleisti šiai progai skirtą pašto ženklą, parengti ir išleisti apyvartinių monetų rinkinį su atminimo ženklu, skirtu S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui.

Be to, 2013-aisiais planuojama surengti kilnojamą parodą, mokinių rašinių, piešinių ar sukurtų filmų „Lituanikos“ skrydžio tematika konkursą, nacionalinę vaikų aviacijos stovyklą „Sparnuota vasara“, taip pat mokslinę konferenciją „Aviacija 2013“.

Skrydžio minėjimo renginius planuojama organizuoti ne tik Lietuvoje. Siūloma šį įvykį paminėti ir Lenkijoje bei JAV – Vašingtone, Niujorke, Čikagoje, taip pat „Lituanica” parke Beverly Shores, Indianoje.

Pasiūlymus dėl S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-ies metų minėjimo parengė Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus sudaryta darbo grupė.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Stanislovas:

    Kadangi artėja jubiliejus tad kyla klausimas ar bus išleistas atvirukas(atvirukai)? Ar nelaikas jau išleisti atvirukų komplektuką su S.Dariaus ir S.Girėno atmintinom vietom. Ar laukiate kada bus 100 metų, gražu bet kai kas ir nepamatys…
    Antra, ar bus išleistas masinio naudojimo vokas skirtas S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 80-osios metinėms, turiu omeny tuos pigius vokus o ne tą brangų, mažo tiražo voką skirtą pašto ženklui.
    Trečia, ar bus pašto ženklas išleistas anksčiau o ne liepos 20d. kaip nurodytą plane http://www.post.lt/lt/privatiems/filatelija/zenklu-leidybos-planas , nes po minėjimo pašto ženklas kažkaip praranda savo vertę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: