Kauniečiai kviečia į baltų vienybės šventę Šėtijų kaime (0)

Rugsėjo 22 d. – Baltų vienybės diena bus švenčiama ir Šėtijų kaime, Lekėčių seniūnijoje (30 km nuo Kauno), ant Šetijų kalno.

Rugsėjo 22 d.– Saulės mūšio diena Lietuvos ir Latvijos seimai yra paskelbę Baltų vienybės diena. Tą dieną kasmet visi baltų genčių palikuonys Lietuvoje, Latvijoje ir visame pasaulyje 20-21 val. kviečiami įsijungti į Baltų vienybės ugnies sąšauką – uždegti ugnis ant kalnų, piliakalnių ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose. Tie kas negali išvykti iš namų yra raginami uždegti žvakutę ir namuose. Šios dienos ugnys – tai ženklas, kad esame, kad neužmiršome savo bendros baltiškos kilmės, o jų uždegimas vienu metu – vienybės ženklas.

Šventinę ugnį atneš raiti šaukliai ir žygūnai, suksis apeiginių lietuvių ir latvių rateliai, aidės sutartinės, bus žaidžiami žaidžiamai.  Paskui visi iškilmingai palydės rudens lygiadienio Saulę. Saulei nusileidus bus uždegtas Vienybės laužas. Vėliau įsisuks šokio sukūrys, skambės dainos. Visus įkvėps ragų, dūdmaišių ir būgnų garsai.  Nuo Šetijų kalno ugnimis bus susišaukta su kitoje pusėje Nemuno švenčiančia Vilkijos bendruomene, liepsnos simbolinės skulptūros ir stebulės. Šventė baigsis smagiais šokiais ir vakarojimu prie laužo.

Tie kas į šventę atvyks anksčiau turės gerą progą  pabūti gamtoje, pasigrožėti nuo Šetijų kalno šlaito atsiveriančiu Nemuno kraštovaizdžiu, galės aplankyti šalia esančius  Mikytų, Šėtijų ir Jadagonių piliakalnius.

Šventės ant Šetijų kalno eiga: 

12.00   val. Pasiruošimas šventei.
13.00-17.00 val.   Jodinėjimas žirgais.
15.00 – 16.45 val. Paskaitos.
17.00 val. Arbata,  suneštinės vaišės.
18 val. Iš Kauno karo muziejaus sodelio Raitelių atneštos ugnies sutikimas . Aukuro uždegimas. Protėvių pagerbimas.
20.30 val. „Ugnies sąšauka“.

Šventėje dalyvaus folloro ansambliai:   „Dailingė“,  „Gilė“, „Ratilėlis“, „Bitula“ ir Kauno „Rasos“ gimnazijos folkloro ansamblis.

Šventės rengėjai primena, kad pasiruošimas šventei yra neatsiejama šventės dalis, todėl visiems šventės dalyviams primena, kad pasiruoštų talkininkauti gaminant deglus, kraunant vienybės laužą, statant skulptūras, įkasant stebules ir kituose pasirengimo darbuose.Kiekvienas atvykstantis raginamas pasiimti lietpaltį,  užtiesalą pasitiesimui ant žemės, maisto šventiniam stalui. Merginos prašomos atsivežti indų, vaikinai medžiagos deglų gamybai (tam reikalingas kotas, medžiaga skysčio įmirkymui, viela sutvirtinimui, Degaus skysčio  žada parūpinti šventės rengėjai). Norintieji sutikti saulę turėtų dar pasiimti palapinę, miegmaišį.

Šventėje draudžiama vartoti bet kokius svaigalus ir naudoti plastikinius indus!

Šventės vieta: Šėtijų km, Lekėčių seniūnija. 30km nuo Kauno. Važiuoti nuo Kauno link Šakių, pravažiavus Zapyškį apie 3 km, sukti į dešinę link Kriūkų. Važiuoti panemune iki stulpelio 9 km. Prieš stulpelį sukti į kairėje esantį šlaitą. Užkilus bus nuorodos kur pasistatyti automobilį.

Telefonas pasiteiravimui: 699 12323 (Renaldas).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: