Prezidentė paskelbė mokslo metų pradžią (0)

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

Rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Širvintose dalyvavo bendroje visų rajono mokyklų Mokslo ir žinių dienos šventėje. Valstybės vadovė su širvintiškiais mokiniais paskelbė naujų 2012-2013-ųjų mokslo metų pradžią šalyje.

„Šiandien mus visus vienija noras siekti mūsų vaikams geriausio. Jie – Lietuvos ateitis. Stiprios valstybės kūrimui reikia ne tik išsilavinusių, bet ir patriotiškų, tolerantiškų ir iniciatyvių žmonių. Visi kartu ugdykime kuriantį ir savo tradicijas puoselėjantį jaunimą, padėkime savo vaikams pasinaudoti visomis gyvenimo teikiamomis galimybėmis“, – sakė valstybės vadovė.

Pasak šalies vadovės, Rugsėjo 1-oji – gili tradicija ir simbolinė diena, kai kupini jaudulio, vilčių, noro sužinoti ir pažinti žengiame į mokslo ir žinių pasaulį. Pirmą kartą Širvintose surengtai Mokslo ir žinių dienos šventei Prezidentė taip pat palinkėjo tapti gražia rajono tradicija, suburiančia visus mokinius, jų tėvelius ir mokytojus kartu. Pasak šalies vadovės, smagu matyti ir palaikyti besitelkiančias ir vieningas bendruomenes, jos – valstybės stiprybė.

„Išsineškite iš mokyklos gražiausius prisiminimus ir žinias į gyvenimą, pritaikykite jas ne tik sau – būkite naudingi savo šeimoms, miesteliui, bendruomenei ir visai mūsų tėvynei Lietuvai. Tegul išlieka mūsų brangi Lietuva jums svarbiausia kelrode žvaigžde visam gyvenimui. Prisiminkite, iš kur kilote, kas jums suteikė gyvybę, išmokė ir kam esate skolingi. Gaukite ir atiduokite. Mokykitės visą gyvenimą ir dalinkitės su visais tuo, ką rasite savo kelyje“, – sakė šalies vadovė.

Šventėje Prezidentė Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai perdavė mokiniams pavėžėti skirtą geltonąjį autobusą.

Prezidentės teigimu, jau daugiau nei 10 metų vykdomas mokyklinių autobusų projektas, per kurį nupirkta beveik 600 transporto priemonių, ypač svarbus atokesnėse vietovėse gyvenantiems vaikams – jie gali greitai ir saugiai pasiekti mokyklą, parvykti į namus, važiuoti į ekskursijas, sporto varžybas ar konkursus.

Pasibaigus šventei Širvintose mokykliniu autobusu kartu su mokiniais šalies vadovė išvyko į Musninkų A.Petrulio gimnaziją, kur dalyvavo iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje, pasveikino visą mokyklos bendruomenę su mokslo metų pradžia, o pirmokams įteikė Saugaus pirmoko pasus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: