Signatarai ir visuomeninkai surengė spaudos konferenciją „Kaip galime išplėtoti kovą už teisingumą“ (audio, video) (19)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 10 d., 10 val. Vilniuje, Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko spaudos konferencija „Kaip galime išplėtoti kovą už teisingumą“. Dalyvavo:  Nepriklausomybės Akto signatarai ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai, judėjimo „Už Teisingumą“ iniciatyvinės grupės nariai Bronislovas Genzelis, Romualdas Ozolas ir Alvydas Medalinskas.

„Pusės metų veiklos patirtis judėjimo „Už Teisingumą“ parodė, kad būtina ieškoti naujų formų, praplečiant šią veiklą. Kokios tai turėtų būti veiklos formos, apie tai ir kalbėsime šioje spaudos konferencijoje.

Taip pat pranešime apie naują Vilniaus policijos vadovų bandymą susidoroti su  judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės nariais, valstybės Nepriklausomybės kūrėjais“, – sakė iniciatyvinės grupės „Už teisingumą“ narys A.Medalinskas.

Alkas.lt primena, Sąjūdžio pradininkus B.Genzelį, A.Medalinską, R.Ozolą buvo  siekiama nubausti už šių metų kovo 17 d. esą ne laiku ir ne vietoje surengtą mitingą prie Seimo, kuriame keli tūkstančiai žmonių pareiškė paramą vasario mėnesį atleistiems Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovams Vitalijui Gailiui ir Vytautui Giržadui. Mitingo dalyviai reikalavo šiuos pareigūnus iš darbo pašalinusio tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atstatydinimo. Raginę Tautą nesitaikstyti su neteisingumu Lietuvoje sąjūdininkai patys juo buvo apkaltinti. Jiems grasinama bauda nuo 500 iki 2000 litų arba administraciniu areštu iki 30 parų.

Nors šių metų birželio 29 d.Vilniaus miesto 2-ame apylinkės teismas nutraukė šią administracinio teisės pažeidimo byla ir Sąjūdžio pradininkus išteisino, tačiau Vilniaus policijos vadovybė šį teismo sprendimą apskundė apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą:

Klausykite spaudos konferencijos garso įrašo:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

19 komentarų

 1. Rytas:

  Seimo TV netransliuos tiesiogiai, bet Ščiglinskas galėtų?

 2. Naglis Puteikis:

  Nesisteminė opozicija aukoja jėgas ne biudžetinių partijų ir jų sukurtos sistemos kritikai, bet savo sąjungininkų (pirmiausia D.Kuolio, iš dalies N.Venckienės) juodai kritikai:
  Ar čia tokia mada atėjo,jei tik rašoma apie politiką, ar ji komentuojama, tai būtinai reikia Darių Kuolį kuom nors apkaltinti? Tai juk jis jau paskelbė, kad neteiks sąrašo, kad netrukdytų kitoms partijoms, eis tik KAI KURIOSE VIENMANDATĖSE. Dabar jau niekas nebetrukdo koalicijai ”Už Lietuvą Lietuvoje” kartu ar atskirai su “Drąsos keliu” laimėti visas 70 vietų daugiamandatėje apygardoje.
  O kiek dar planuoja vietų laimėti vienmandatėse, jei TAI NĖRA PASLAPTIS, kitos nesisteminės partijos?Labai apmaudu dėl to, kad užuot vienijęsi tam, kad gintų bendrąjį gėrį ir viešą interesą, nesisteminių partijų atstovai įniko vienas kitą kiek tik įmanoma skaudžiau kritikuoti.
  Ar teisingai suprantu, kad kuo labiau nebiudžetinės partijos viena ant kitos varys ir visos kartu ar atskirai ant Dariaus Kuolio ir N.Venckienės, tai tuo bus joms geriau?
  Sistemininkai juokiasi ir džiaugiasi, nes visos kalbos apie vieningą frontą baigiasi vieni kitų žudančia kritika. 2012 08 06 d. Jonas Vaiškūnas, 2012 08 07 d. lziniose.lt Alvydas Medalinskas taršo kiek tik begali potencialius sąjungininkus, pirmiausia D.Kuolį ir iš dalies N.Venckienę.
  Iš viso to gausis LSDP ir Darbo partijos pergalė Seimo rinkimuose, o nesistemininkai pralaimės. Ir ne tiek dėl to, kad neina bendru sąrašu, o dėl to, kad energiją skiria vieni kitų juodinimui ir šmeižimui (kaip taisyklė tokių straipsnių pradžioje išvardinami nesami “faktai” apie kritikuojamąjį, o jau tada tas sukapojamas į smulkius gabaliukus).
  Tai tiesiog neprotinga.

  • Pokalbis; Medalinskas, Kulakauskas, Genzelis:

   A.Kulakauskas: Jaučiu, kad pagal asmenines savybes netinku būti politiniu veikėju, todėl nėjau į politiką. Ji visada mane domino – kaip pilietį, istoriką ir politologą. Ir gal kai kur politiškai nuveikiau daugiau, negu būčiau nuveikęs Seime. Neturiu noro būti ir jokios partijos nariu.

   A.Medalinskas. Kaip? Ar neteko būti vienu iš Dariaus Kuolio partijos steigėjų?

   A.Kulakauskas. Atsitiktinai patekau į tą renginį. S.Daukanto aikštėje buvau sutaręs duoti interviu žurnalistei ir man buvo pasiūlyta dar ten pasilikti, kol vyks tas renginys. Jokios partijos kurti nenoriu. Eiti į Seimą taip pat. Patekęs ten, kažin ko nepasieksi. Na, parengsi kokio įstatymo projektą, o kiti nepritars. Ir kas toliau? Kai analizuoji XIX amžių, matai, kad geriausios idėjos buvo nerealizuotos. Kartais jos net nepasiekia viešumos. Reikia turėti politiko gyslelę, o aš jos neturiu.
   …………………………
   B.Genzelis. D.Kuolį vertinu kaip kultūrologą, bet kai išgirdau, kad balandžio mėnesį Utenoje jis užregistravo tą savo judėjimą, panašų į mūsų judėjimą “Už Teisingumą” ir nieko mums nesakė, net žiobtelėjau. Ar taip inteligentai gali ką nors pasiekti? Po tokių akibrokštų nesinorėjo jau rašyti, skelbti jokių savo tekstų. Jaučiuosi bejėgis.

  • suomis:

   O gal dėl to, kad visokie puteikiai kruša smegenis tautai? Kovotojai didieji, žiūrintys, ką tata pasakys.

  • Pensininkas:

   Pritariu N.Puteikiui. Nuo šiandiena koalicijos UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE kandidatai į Seimą privalo apie DRĄSOS KELIAS kandidatus tik gerai arba nieko, tas pats turi liesti ir LIETUVOS SĄRAŠAS vienmandatininkus. Kritikuoti galima tik sisteminių partijų kandidatus, išskyrus Puteikį, Kupčinską ir dar vieną kitą. Šiandiena su džiaugsmu sužinojau, kad mano Senamiesčio apygardoje bolitiruojasi UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE kandidatas Gintaras Songaila. Taigi balsuosiu už jį ir jo sąrašą.

   • Rytas:

    Šaunu. Agituojam ir kitus.

    • Kodėl prie Kubiliaus, Butkevičiaus, Uspaskio, Pakso, Masiulio???:

     Kodėl prie Kubiliaus, Butkevičiaus, Uspaskio, Pakso, Masiulio???

     Lietuvoje turėdami vidutinį atlyginimą apie 1 100 JAV dol. pagal perkamosios galios paritetą, taip pat esame apatinėje lentelės dalyje, atsilikdami nuo artimiausių Jamaikos, Rusijos, Estijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Makedonijos.

     Gyventojų registro tarnybos duomenys: per šių metų pirmą pusmetį savo išvykimą deklaravo 21 171, t.y. beveik 3 000 gyventojų daugiau, nei 2011 m. (18 210).

     Šių metų sausį „Eurostat“ paskelbė naujausius ES narių minimalios mėnesinės algos (MMA) rodiklius, leidžiančius pažvelgti kaip bendrame Europos kontekste mes atrodome. Lietuvoje MMA siekia 800 lt. (232 eurus). Tai trečias rodiklis nuo galo tarp 20 valstybių. Mažiau uždirba rumunai (162 eurai) ir bulgarai (138 eurai). Tarp Baltijos šalių pirmauja estai (290 eurų), latviai (286 eurai). ES vidurkis – 748 eurai, t.y. didesnis nei mūsų VDU.

     Kodėl 2010 per krizę atsirado 273 nauji milijonieriai? Kodėl skirtumas tarp turtuolių ir vargšų – didžiausias Europoje?

     Kodėl prie Kubiliaus per 3 metus valstybės skola išaugo nuo 17 milijardų iki 50 milijardų?

     Kodėl statybose pusvelčiui daugiausiai dirba atvežti baltarusiai, pakistaniečiai, siuvėjos iš Šri lankos ir kt. (Klaipėda, Vilnius, Mažeikiai ir kt.)?

     Kodėl prie kubiliaus per 2 metus iš darbo rinkos dingo 250 tūkst. dirbančiųjų, o dabar atsistatė apie 40 tūkst (darbo ir soc. tyrimų institutas)

     Kodėl prie kubiliaus Rytų Lietuvoje nesilaikoma LietuvIŲ kalbos, Švietimo, Darbo kodekso, kitų įstatymų? Kodėl nevykdomi teismų sprendimai?

     Kodėl prie Kubiliaus MMA 800 litų, o įmonių pelnas 2010 m. 5, 3 milijardo (statistikos departamentas)? Jei MMA būtų 1000, įmonių pelnas būtų 4.8 milijardo.

     • Rytas:

      Už Lietuvą Lietuvoje
      Seimo Socialdemokratų frakcijoje dirbantys milijonieriai: iš 24 šios frakcijos narių 8 yra milijonieriai, bendra jų turto vertė – 62,9 milijono litų. 10 narių parlamente turinčioje Darbo partijos frakcijoje – 7 milijonieriai. Jų bendra turto vertė – 13,1 milijono litų. Didžiausioje valdančiojoje Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijoje iš 45 narių yra 5 milijonieriai, kurių bendras turtas viršija 33 milijonus litų.

 3. Algimantas:

  Darius Kuolys būtų puikus sąjungininkas, bet kad jis vis nori antklodę užsitraukti vienas. Jis individualistas, nenori ar nesugeba dirbti komandoje… Jo ambicijų netenkina, jei jis antras ar trečias – nori būti lyderis. Vat čia ir jo bėda.

 4. suomis:

  O šią spaudos konferenciją bus galima pamatyti ir išgirsti?

 5. Rytas:

  Ačiū. Pamatėme ir išgirdome. Viskas tvarkoj.

 6. Rytas:

  Gali jau peržiūrėt ir įrašą. Be to jau yra Balse ir Alfoj

 7. Algis:

  Kuo toliau i mišką, tuo daugiau medžių…Prieš kelis metus tereikėjo suimti 3 pedofilus. Kadangi tai nebuvo padaryta, dabar jau reikia likviduoti saugumą ir generalinę prokuraturą kaip nusikalstamas antivalstybines organizacijas. Jei ir tai nebus padaryta, tai jau reikės likviduoti visą nusikalstamą teisesaugą, apsivogusią ir korumpuotą vyriausybe ir ne ką geresnį seimą…

 8. Algis:

  … Bet jau arteja “tamsiuku” savivaliavimo pabaiga. Jau greitai teks jiems atsakyti uz savo veiksmus. Gal todel dabar jie taip suaktyvejo- tai ju priesmirtine agonija. Tai visokie tamsos tarnai ir vergai. Tarnai- tai tie, kurie samoningai tarnauja blogiui, o vergai- nesamoningai. Tai visi uz turtus ir valdzia savo siela pardave velniui. Bet jau baigiasi ju laikas, ir atpildo valanda arteja. Aisku, ir jie dar turi sansa, jei viesai pripazins visas savo padarytas nieksybes, grazins viska, ka prisivoge, ar kitaip nesaziningai igijo, ir visa savo likusi gyvenima paskirs nesavanaudiskam darbui zmonijos labui. Tik ar jie pasinaudos tuo sansu? Juk taip gera buti nebaudziamiems. Nors tai tik iliuzija- uz viska reiks atsakyti.
  Ir tai jiems reikia kalti i galva kiekviena diena po kelis kartus. Gal ivyks stebuklas ir koks vienas is milijono supras savo veiksmu prazutinguma

 9. Algis:

  Бисмарк: – «Революции задумывают гении,
  – осуществляют – фанатики,
  А пользуются их плодами – проходимцы (уничтожая первых двух…)»
  Deja, Lietuva ne isimtis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: