Rusijos Krasnodaro kraštą netikėtai užklupo potvynis – jau 155 žuvusieji (video) (0)

Konstantino Kosarevo nuotr.

Konstantino Kosarevo nuotr.

Netikėtos liūtys sukėlė potvynius per kuriuos nuskendo ar kitaip žuvo dešimtys žmonių Rusijos pietinėje Krasnodaro srityje. Žuvusiųjų skaičius jau išaugo iki 155. Dešimtys laikomi dingusiais be žinios, todėl aukų skaičius dar gali kilti .  Nuo stichijos nukentėjo iš viso beveik 13 tūkst. gyventojų namų.

Daugiausiai žuvusiųjų Krymsko rajone – gelbėtojai jau rado daugiau nei  140 aukų. Gelendžike potvyniai nusinešė devynių žmonių gyvybes. Dar du žmonės žuvo Novorosijsko uostamiestyje.

Kai kur prilijo iki 115 mm, o tai du kartus viršija kritinę ribą. Pasklido kalbos, jog prie tragedijos prisidėjo ir ne toliese esanti vandens saugykla.

Šiandien, liepos 7 dieną, oficialiai patvirtinta, jog iš Naberdžajevsko vandens saugyklos, kuri yra netoli Krymsko, liūčių metu buvo nuleidinėjamas vanduo, tačiau tvirtinti, kad tai tapo žmonių mirčių priežastimi dar anksti. Yra iškelta trijų dalių baudžiamoji byla. Vyksta tyrimas.

Į tragedijos vietą, Krasnojarsko sritį atvyko Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris aiškinsis įvykio priežastis bei tarsis dėl pagalbos labiausiai nukentėjusiam Krymsko rajonui. Jis sraigtasparniu praskrido per labiausiai nukentėjusias vietas, kad įvertintų katastrofos padarinius.

Išlieka naujų potvynių grėsmė, nes Juodosios jūros pakrantėje dar prognozuojamos liūtys. Lietinga gali išlikti iki pirmadienio.

Krasnodaro srities „Twitter“ nuotr.

Krasnodaro srities „Twitter“ nuotr.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: