L.Grinčikaitė pelnė bronzos medalį (0)

L.Grinčikaitė

L.Grinčikaitė

Greičiausia Lietuvos moteris, sprinterė Lina Grinčikaitė Suomijoje vykstančiame dvidešimt pirmajame Europos lengvosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį. Medalį pelnė moterų 100 m bėgimo varžybose.

Lietuvė finale ketvirtadienį distanciją įveikė per 11,32 sek. ir pasiekė geriausią sezono rezultatą.

Lina Grinčikaitė gimė 1987 m. gegužės 23 d. Tarptautinėse varžybose Grinčikaitė pradėjo dalyvauti nuo 2003 m. Pirmasis jos pasirodymas buvo Pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionate, kuriame sportininkė pasiekė finalinį bėgimą ir su 11,75 s rezultatu 100 m distancijoje liko septintoje vietoje.

Po metų bėgike jau pradėjo dalyvauti jaunimo lygio varžybose. 2004 m. pasaulio jaunimo čempionate atletei nepavyko pasiekti finalo. 100 m distanciją ji įveikė per 11,71 s ir pusfinalyje savo grupėje liko penktoje vietoje.

2005 m. sportininkė užfiksavo pirmąjį savo 60 m bėgimo distancijos rezultatą stambiose varžybose. Europos uždarų patalpų čempionate Grinčikaitė pusfinalyje liko paskutinė ir į finalinį bėgimą nepateko. po metų sportininkė pateko ir į pasaulio uždarų patalpų čempionatą. Lengvaatletei sekėsi geriau ir per 7,38 s įveikusi distanciją pusfinalio grupėje liko 6, bet į finalą vis tiek nepateko. Tais pačiais metais Grinčikaitė antrąsyk dalyvavo pasaulio jaunimo čempionate. 100 m distancijoje ji pasiekė finalą ir liko 6, o 200 m distancijoje ji su 23,84 s rezultatu liko antra kvalifikacinio turo grupėje, bet į tolesnį etapą nepateko.

2007 m. lengvaatletė pirmą kartą sudalyvavo Europos atletikos iki 23 metų čempionate, bet 100 m bėgime liko ketvirta, o su šalies rinktinės estafetės komanda laimėti prizinių vietų taip pat nepavyko.

2008 m. vasaros olimpinės žaidynės Grinčikaitei buvo debiutinės. Sportininkė pasirodė sėkmingai ir tapo pirmąja lietuve patekusią į olimpinį pusfinalį.

2009 m. bėgikei atnešė įvairių tarptautinių medalių. Kaune vykusiame Europos iki 23 metų čempionate laimėjo aukso medalį 100 m bėgime ir bronzą estafetės varžybose. Tą patį sezoną atletė pelnė aukso medalį Universiadoje. Sportininkė taip pat buvo įveikusi kvalifikacinį normatyvą patekimui į 2009 m. Pasaulio čempionatą, bet dalyvauti nepanoro.

2010 m. Pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas Grinčikaitei buvo trečiasis ir jame pasiekė aukščiausią savo vietą – 13. Vasaros sezono metu bėgike laimėjo ketvirtąjį 100 m bėgimo nacionalinį aukso medalį 2010 m. Lietuvos čempionate. Tais pačiais metais sportininkė įveikė kvalifikacinį normatyvą patekimui į 2010 m. Europos čempionatą ir jame liko dvylikta.

2011 m. Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate iškovojo kelialapį į finalą, bet dėl patirtos traumos pusfinalyje nestartavo.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: