Seimo komisija dėl N.Venckienės neliečiamybės pabūgo viešumo (18)

Alkas.lt nuotr.Birželio 19 d. Seime tęsė darbą laikinoji Seimo komisija dėl Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės.

Prieš komisijos posėdį šalia Seimo rūmų būriavosi N.Venckienės palaikytojai su plakatais.

Šiandien komisijos nariai nusprendė N.Venckienės toliau neapklausinėti, todėl ji buvo paprašyta nuo komisijos darbo stalo persėsti prie komisijos darbo stebėtojų.

Komisijos narys Naglis Puteikis reikalavo, kad komisija kreiptųsi į aukštesnes institucijas ir pareikalautų Garliavos įvykių vaizdo įrašų, kuriuos komisijai atsisako suteikti antstolė. Tačiau N.Puteikio prašymui nebuvo pritarta.

N.Puteikio nuomonę palaikė Seimo narys Jonas Ramonas. „Jei Seimas sudaro laikinąją komisiją, tai ji turi gauti viską“, – sakė jis.

Žodžio paprašiusi N.Venckienė sakė, kad Seimo narių pageidaujami vaizdo įrašai yra paskelbti internete, be to ji priminė, kad ji pati turinti įvykių garso įrašą. Nors komisijos pirmininkas  Evaldas Jurkevičius norėjo neleisti N.Venckienei padalinti komisijos nariams kompaktinių diskų su minėtais įrašais, tačiau kilus nepasitenkinimui ir piktokai diskusijai, tai galiausiai buvo leista padaryti.

Nepaisant to, komisija balsavimu nusprendė N.Venckienės įteiktos kompaktinės plokštelės su garso įrašu neklausyti. Po tokio sprendimo N.Venckienė ir keli jos šalininkai atsistojo ir išėjo iš posėdžio.

Tuomet E.Jurkevičius pasiūlė, kad kitas komisijos posėdis būtų uždaras.  Kadangi pagal Seimo statutą uždarais posėdžiais būna tik tie, kuriuose nagrinėjama slapta medžiaga, o kitus posėdžius norint rengti slaptai reikia gauti Seimo leidimą, tai 8-ių komisijos narių balsais buvo nutarta dėl tokio leidimo kreiptis į Seimą. Prieš balsavo tik Rytas Kupčinskas, Naglis Puteikis ir Jonas Ramonas.

Seimas didele persvara pritarė E.Jurkevičiaus vadovaujamos komisijos prašymui ir 61 balsavus už, 4 prieš, 7 susilaikius nutarė, kad Venckienes komisijos posedžiai nuo rytojaus bus uždari.

„N. Venckienės komisijoje nuolatinė septyniukė vėl iš visų jėgų priešinosi bet kokiam bandymui pamatyti šturmo video dalį, kurioje būtų matyti ar N.Venckienė muša policininką, ar ji ginasi nuo policinininko, pasaulio sambo vicečempiono.

Ta septyniukė  – Jurkevičius, Ručys, Šedbaras, Sabatauskas, Kuodytė, Stirblytė ir Juozapaitis (Lementauskas šiandien nedalyvauja, nors Seimo posėdyje prieš tai buvo) – atmetė bet kokius mūsų keturių komisijos narių (Zasčiurinsko, Kupčinsko, Puteikio ir Ramono) bandymus kreiptis aukščiau ar ką nors iškviesti dėl šturmo video, nors ir bandėme aiškint, kad mums reikia tik tos dalies, kur mušasi ar muša, o jei matosi nepilnametė, tegul uždengia tą vaizdo dalį.

Septyniukė net nesutiko prijungti prie medžiagos N.Venckienės atneštus video, balsavimais atmetė pasiūlymus kviesti prokurorus“, – po posėdžio komisijos darbą komentavo komisijos narys Naglis Puteikis.

Seimas komisija įpareigojo iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinę neliečiamybę.

Pagal Lietuvos Konstituciją teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, taip pat negali būti kaip nors kitaip suvaržyta jo laisvė, jei nėra Seimo leidimo, o tarp Seimo sesijų – Prezidento sutikimo. Priimant tokį sprendimą Seime, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Kitas komisijos posėdis numatytas birželio 20 d., trečiadienį, 15 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

18 komentarų

 1. OhO:

  Kokio dar viešumo? Žmonės, turėkite gėdos, bent nemeluokite patys, jei jau kitus melu įtarinėjate! Ta Venckienės „palaikytojų“ kompanija – klakeriai įžeidinėjo, rėkavo, trukdė bet kokį normalų komisijos darbą. Seimo komisija, bet kuriuo atveju ne Garliavos patvorys.

 2. Konservatore:

  Esu nusivylusi Jurkevicium ir rinkimuose i seima tikrai nebalsuosiu ir kitus agituosiu nebalsuot

 3. ...:

  Kad baigtųsi pedofilijos byla ir visi atsidusę pasakytų pagaliau, trūksta dar vieno lavono, šiuo atveju Venckienės lavono, blogiausiu atveju Venckienę pasodins į kalėjimą “perauklėjimui”.

 4. Kemblys:

  Visuomenė skyla: vieni siekia viešumo, kiti stengiasi nuslėpti akivaizdžius neigiamus reiškinius mūsų visuomenėje. Kuri pusė persvers?
  Anksčiau ar vėliau persvers siekiantys viešumo. Slepiantys NIEKADA nesusivienys viešai ginti savo nuomonės. Jiems susivienyti, reikštų pripažinti tuos neigiamus reiškinius. Manau, slepiantys stengsis įstatymais ir teisėtvarkos jėgomis riboti siekiančių viešumo veiksmus. Priešas pralaimi, jei gali nuspėti jo veiksmus.

 5. gal granata i seima ?:

  o gal geriau granata i sema,ir taip ten ju per daug priviso,alga gauna,o dirba aisku ne liaudziai,tai kam toks seimas reikalingas.ir kaip tautai turinciai,pora milijonu gyventoju,ar tikrai reik tiek seimo nariu ir ju patareju,! tai geriau uzmetyt juos granatom,vienam kiausius issprogdinsi gal kiti bijos tada.nes ten niekam niekas neidomu jauciasi nelieciamybem,ir daro ka nori ! gaila,kad,pas mus ne islamas,pavogei -nukirtai ranka,meluoji-nupjauni liezuvi !

 6. ...:

  Pedofilams Venckienė labai trukdo sekti pedofilų pasaką Lietuvai.

 7. Ko čia...:

  Na, tegul tas Valys ištiria Venckienę, ko čia bijoti, juk jis yra Grybauskaitės paskirtas Landsbergio konservatorių pritarimu…

 8. as manau:

  jog visa sita kosmara daro 3 pedofilas sedintis VSD?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: