Padėkime paukščiams (1)

efoto.lt, D.Kvedaraitė nuotr.

efoto.lt, D.Kvedaraitė nuotr.

Didmiesčiuose – gausybė naujų, modernių, stiklinių pastatų. Gausu veidrodinių paviršių, metalo, dirbtinių spalvų. Tačiau paukščiui stiklas kaip tuščia erdvė, tad dažnai į stiklinius pastatus jie tiesiog nesėkmingai atsitrenkia.

Migruojantys paukščiai paprastai skrenda daug aukščiau nei miestų pastatai, jiems iškyla kiti sunkumai, atsitrenkę į pastatus jie žūva retai. Didžiausia grėsmė, vietiniams, su mumis ir šalia mūsų gyvenantiems paukščiams.

Judėjimas „Už gamtą“ vykdo miesto paukščių apsaugos ar savotiško įspėjimo akciją. Ant statinių didelių langų, ar stiklinių sienų klijuojami lipdukai su plėšrių paukščių siluetais. Skrisdami paukščiai iš toli jau pastebi tariamą plėšrūną ir keičia savo skrydžio kryptį tokiu būdu išvengdami atsitrenkimo į stiklą. Plėšrių paukščių siluetai nupiešti ant skaidrios plėvelės, kuri labai paprastai klijuojama ant vidinės lango stiklo pusės. Jeigu atsitiktų taip, kad ilgainiui šis lipdukas erzintų patalpoje esančius žmones, visada galima jį nuplėšti.

Judėjimo „Už gamtą“ bei Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos entuziastai užklijavo tokius lipdukus ant didelių Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos pastato langų. Akcijos dalyviai ragina ir kitus didmiesčių, ir ypač stiklinių pastatų gyventojus pasekti šiuo pavyzdžiu.

Dalyvaukime ir prisijunkime prie šios gražios iniciatyvos. Nuostabūs namai su dideliais langais mieste ar šalia natūralių gamtinių erdvių vis dažniau tampa paukščiams netikėtos žūties vieta.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: