„Auszra 16“ – gilus patriotinis jausmas (nuotraukos, video) (16)

R.Ambrazevičius ir E.Velička, „Atalyja“ | M.Nargelaitės nuotr.

Rytis Ambrazevičius ir E.Velička, „Atalyja“ | M.Nargelaitės nuotr.

Vasario 16-osios proga Vilniuje nuskambėjo patriotinės muzikos koncertas „Auszra 16“, į kurį susirinko gausus būrys klausytojų. Nepriklausomybės gynėjus senoviškomis liaudies dainomis pagerbė net keturios grupės – folkloro atlikėjai – „Gyvata“, „Ugniavijas“ ir „Atalyja“ bei partizaniškų dainų albumą „Broliai“ neseniai išleidusi grupė „Skylė“. Šventinis vakaras prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimu drauge su žiūrovais.

Koncertą pradėjo vyrų folkloro grupė „Ugniavijas“, atliekanti senąsias karines lietuvių liaudies dainas. Žiūrovai taip pat galėjo išvysti seniai koncertavusią grupę „Atalyja“. Su šia grupe taip pat koncertavo ir dr. Rytis Ambrazevičius. „Atalyja“ prisiminė senųjų dainų sakralumą ir pabandė folkloru sužavėti šių dienų klausytoją. Tretieji žiūrovus džiugino folkloro grupė „Gyvata“, kuri netrukus žada išleisti savo albumą. Koncertą vainikavo grupė „Skylė“, priminusi partizanų sudėtą auką už Lietuvos laisvę, padėjusi pajusti tų laikų dvasią, praradimus, kraujo skonį, viltį ir meilę Tėvynei.

Miglės Nargėlaitės nuotraukos:

Miglės Nargėlaitės video:

 „Ugniavijo“ kariškos giesmes:

 

Lyriškasis „Gyvatos“ pasirodymas:

 

Grupės „Skylė“ daina:

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. S:

  Labai stiprus renginys, pagarba organizatoriams.

 2. Edita:

  Renginys kaip ir būtų nuostabus, bet garsistas…..jo gal išvis nebuvo? Mikrafonai nuolat fonavo, girdėjosi tik mušamieji ir ritminės gitaros, na dar vienas kitas vakalas…tai nepagarba ne tik klausytojui, bet ir atlikėjui.

  • 2 Edita:

   buvo garsistas, bet deka klubo sales itin specifiniu akustiniu savybiu arba ju nebuvimo buvo skirtingas girdimumas skirtingose sales vietose, o cypimas atsirasdavo del kai kuriu artistu nemokejimo elgtis su mikrofonais ir monitoriais.

 3. Algimantas:

  Dėkui organizatoriams! Puikus koncertas!

 4. Artūras Gotautas:

  “New York” ir “Alaus namai” ypač “tinkamos” vietos paminėjimui/atminimui dar priedu žiupsnis “sceninio” maivimosi už atitinkamą grašį…Atitolimas nuo šaknų dar perpiltas “patri-otiniu” alko-holiu…

 5. Ugnius Liogė:

  Artūrai Gotautai, savo putitoninį davatkišką moralizavimą siūlau pasilaikyti sau. Gal mes patys galime nuspręsti kurios vietos tinkamos. Ir kuo “new York” ar “Alaus namai” gali netikti, sunku suprasti.

  O viskas buvo taip: himnas – http://youtu.be/TooxbLdreY4
  ir griausminga koncerto pabaiga – http://youtu.be/Imy9Zp9bJgM

  • Miglė:

   renginys buvo nuostabus, ten kur mes stovėjome garsas buvo dar nuostabesnis, atlikėjai nuostabūs dainininkai…. 🙂 o patriotinės dainos, profesionaliai atliktos – nuostabus būdas patriotizmui reikšti.

  • Artūras Gotautas:

   Kalavijuoti Lioge,kiek tu gerbi Lietuva,užtenka pažvelgti į “pulitoninį”,”davatkišką”,”moralizavimą”..Ką toliau su alko-holiku galima kalbėti…Maivimasis prieš Tautą,užsilipus ant pakilos,žemiau negu žema.Suprantu tave ir daugelį kitų artistu,nes artistas visa gyvenimą lieka artistu,o ir dažnas artistas nuo stikliuko turinio nesusilaiko..Visada bus jums sunku suprasti,tai kas yra Dora,Taurumas,Teisybė..Neįmanomas dalykas,kad alko-holio paveiktos smegenys imtu kažką kūrybiško mąstyti,atvirkščiai jos mąsto “karybiškai”-nuo žodžio karas..Klaidinga Pasaulėžiūra/Pasaulėjauta nešat po žemelę Lietuvos,žvyrkelis visad lieka žvyrkeliu,kai kūne vien žvyras..
   Gamta vienintelė knyga,kurios kiekvienas puslapis prasmingas…
   Mes per daug stebime Gamtą ir per mažai gyvename su Ją…
   Norint tobulinti protą,reikia daugiau mąstyti,negu mokytis mintinai..
   Protingas yra tas,kuris pažįsta Gamtos ir Pasaulio tvarką,o Išmintingas-kuris nori ir moka gyventi kaip liepia Gamta…
   Dar niekas nepasiklydo Tiesiame kelyje..
   Ne įsitikinimai kuria Tiesą.o Tiesa teisia visus įsitikinimus..
   Gamta moko taip neįkyriai,jog mes per vėlai sužinom,kad Ji-mūsų Mokytoja…
   Gamta niekados mūsų neapgaudinėja,tik mes patys nuolat apsigauname…
   Gal aprėps šiek tiek tavoji žvyrkelio tuštuma,šiuos iškalbius posakius 😉

   • Miglė:

    Gamta sudėjo liaudies dainas, kurios buvo atliekamos ant auszros scenos. Jos – iš protėvių širdžių. 🙂

    • Artūras Gotautas:

     Gerbiama Migle,Gamta tikrai nesudėjo liaudies dainų,tuo labiau aušros pakilos(“scenos”)..
     Gamta sukuria pati muzika,tik reikia Ją mokėti išgirsti/pajusti/suprasti..Jokios Gamtai priešpriešos dainos nesudaro pusiausvyros,išskyrus keletą sutartinių,bet tik keletą..
     Dažniausiai sutartinės yra sutratinės-nuo žodžio sutratėti,tad jos sutratina Gamta,o ne sutaria su Ją…
     Tautinės (“patriotinės”) dainos,nieko bendro neturi su Gamtos pusiausvyrą/”balansu”/”harmonija”…
     Gamta mums duodama dvi ausis ir tik vieną burną,įtikinamai sako,reikia daugiau klausyti negu kalbėti..
     Pasikartosiu: Ne įsitikinimai kuria Tiesą.o Tiesa teisia visus įsitikinimus..
     Gero vakaro visiems.. 😉

     • Miglė:

      liaudies dainos ir nebuvo dainuojamos ant pakylų, jos dainuojamos buvo visais amžiais gamtoje.

     • Mindaugas Ladas:

      Na Artūras bendrauja abstrakčiom frazėm, nepasakydamas nieko konkretaus – būtų įdomu išgirsti apie jo nuveiktus darbus, apie jo “teisingą kelia”. Taip pat kyla klausimas – ar lietuvių kalba irgi nenusipelno pagarbos, kad nepaisoma rašybos taisyklių? Matyt kalba irgi nesuderinama su jo gamtos suvokimu. Taip pat įdomu, ar sugebėtų p. Gotautas savaitę išgyventi gamtoje? Labai tuo abejoju. Taip kad siūlyčiau darbais, o ne interneto komentarais rodyti pavyzdį.

      • Artūras Gotautas:

       Taip,gerbiamas Mindaugai..
       Posakis iš Gintarinės posakių skrynios: Tūkstančių žodžių nenuveiksi tiek,kiek Vienu Geru darbu….
       Atsiprašau už prastai išmokta,lenko J.Jablonskio suteršta,jo paties Lietuvių kalbą ir raštą..
       Mąstymo laisvė yra visų neatimama teisė..

     • Eikantas X:

      “Tautinės (“patriotinės”) dainos,nieko bendro neturi su Gamtos pusiausvyrą/”balansu”/”harmonija”…”

      Tai jei pats padarėte tokias išvadas, tai ko išvis kritikuojate renginį? Jūs išvis bent suvokiate,kas tai per data? Prie ko čia gamtos harmonija? Vasario 16 – tai yra žmonių civilizacinio darinio politinio veiksmo šventė.
      Iš gamtos, kurioje didesnis suryja mažesnį, bei išlieka, tas kas prisitaiko, tai čia yra “nekarybinė harmonija” ir iš čia kyla “Dora,Taurumas,Teisybė”??? Kliedesiai kažkokie.

      • Artūras Gotautas:

       Ne įsitikinimai kuria Tiesą.o Tiesa teisia visus įsitikinimus..
       Dar niekas nepasiklydo Tiesiame kelyje..
       Aš noriu atkreipti dėmesį į pakylos artistus ir į tuos kurie žiūri į tą pakylą..Dar pavadinimus pasirenka “New York” ir “Alaus namai”..Priedu užliejimą viskas alko-holio..Pakylos artistai lieka visad pakilos artistais.Kaip nuo sovietų laikų dar neatėjo Saulė pas juos į širdis,kaip buvo kuriamos kapelos,ansambliai ir kiti “etno” kolektyvai…“Liaudies dainų ir šokių ansambliai atbaidė žmones nuo lietuvių liaudies dainų ir šokių“..Daug žmonių tiesiogiai yra prisidėję prie etnokultūros pavertimo “scenos” menu, kas, galima sakyti, stipriai apmažino ir šiaip vos vos gyvuojančios ar bepradedančios atsikurti gyvosios etnokultūros likučius.Visi talentingi artistai -“atlikėjai” pradėję lipti į scenas ir “nešti” etnokultūrą liaudžiai visuotinai buvo susitaikyta su tuo, kad taip ir turi būti. Pradžioje buvę keli ansambliai, o vėliau ir visi kiti ėmė ruošti “programas”, “pasirodymus”, šlifuoti ir derinti balsus ir judesius, kol galiausiai etnokultūra virto scenai, “reprezentacijoms”, turistams, žiūrovams, o šiandien vis dažniau ir pasipinigavimui, ar pakeliavimui skirtu reiškiniu.Susidaro didžiulė atskirtis tarp atlikėjo ir žiūrovo,tarp žmogaus ir žmogaus,kam viso to reikia…??
       Nutraukiamos gyvasties gijos,o jas surišus visada liks toje vietoje mazgas..
       Kiek šiai dienai yra žmonių gyvenančių gyvą etnokultūrą, kuri yra čia ir šiandien savaiminė kultūrinė veikla,ne primesta sovietų, “ekspertų” ar “kultūros” darbuotojų, o savaime besiplėtojanti, kylanti iš paties žmogaus, iš jo ryšio su aplinka, iš jo Pasaulio suvokimo,Pasaulėžiūros/Pasaulėjautos…??
       Po Lietuvą zuja specialius mokslus baigę to laikotarpio etnokultūros “ekspertai” ir “vertina”, “rekomenduoja”, ir kitaip mokina žmones etnokultūros. “Teisinga” etnokultūra beveik garantuoja tam tikrą “komfortą”- saikingą, bet vis dėl to palankų dėmesį iš valdžios struktūrų, pakvietimus į koncertus, “folkloro dienas” ir kitus renginius, pinigus rūbams-“koncertinei aprangai” ar kelionėms. Tariamai ar tikrai geresni kolektyvai ir atlikėjai pristatomi kaip pavyzdiniai, į juos lygiuojasi “prastesni”. Atsiranda net tam tikra “konkurencija”.Taip etnokultūra tampa išorine, parodomaja, paviršutiniška ir patogia veikla žiūrovu akims ir ausims…
       Protingas yra tas,kuris pažįsta Gamtos ir Pasaulio tvarką,o Išmintingas-kuris nori ir moka gyventi kaip liepia Gamta…
       Be pykčio,tik pastabos-pastebėjimai..;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: