NASA teleskopas „Kepler“ dar visai neseniai pranešė, kad aptiko 2,4 karto didesnę už Žemę egzoplanetą, skriejančią savo žvaigždės gyvybės zonoje, o jau dabar skelbia apie atrastas dar mažesnes planetas.
Žvaigždė, prie kurios buvo aptiktos net penkios egzoplanetos yra panaši į mūsų Saulę, bet šiek tiek mažesnė ir šaltesnė.
Trys iš penkių planetų turėtų būti dujinės ir žymiai didesnės nei Žemė, bet likusias dvi galime laikyti Žemės dydžio egzoplanetomis, nes viena iš jų yra 0,8, o kita 1,03 mūsų planetos skersmens.
Mažiausioji planeta Kepler-20e apie savo žvaigždė apskrieja tik per 6,1 dienos, o didesnioji Kepler-20f per 19,6. Jos yra taip arti savo saulės, kad paviršiaus temperatūra pačioje artimiausioje gali siekti 700 laipsnių pagal Celsijų ir daugiau, todėl tikėtis, kad ten gali egzistuoti gyvybę būtų naivoka.
Mokslininkus nustebino tai, kad tokio dydžio akmeninės planetos skrieja taip arti savo žvaigždės. Jų manymu, veikiausiai šios planetos susiformavo toliau nuo Kepler-20 žvaigždės, ir vėliau buvo pritrauktos prie savosios saulės.
httpv://youtu.be/4sXGYkPNnlI
Kepler-20 sistema vaizdžiai. NASA medžiaga