Tikėjimo pagrindus supurtysiantis A.Mamontovas skelbia turą po Lietuvą (12)

Andrius Mamontovas|wikipedia.org nuotr.

Andrius Mamontovas

Po pusantrų metų pertraukos Andrius Mamontovas grįžta į sceną. Šio atlikėjo gerbėjai žino, kad Andrius į koncertus kviečia tuomet, jei turi ką pasakyti naujo savo klausytojams. Jis grįžta su kalėdine dovana – naujausiu albumu “Elektroninis dievas”, kurio pristatymo koncertai įvairiuose Lietuvos miestuose vyks gruodžio mėnesį, o paskutinis akordas nuskambės stebuklingu metu – antrąją šv. Kalėdų dieną sostinėje.

Anot kūrėjo, viso albumo stilistiniai ieškojimai yra siekis išgauti pagonišką popmuziką. Pasirodymuose klajos „Rudeninis vėjas“ ir daug šiluma, nuoširdumu kvepiančių naujų ir visiems jau girdėtų kūrinių. Naujausią savo albumą A. Mamontovas pristatys su grupe aukščiausio lygio scenos bendražygių.

„Elektroninį dievą“ nemokamai iš LNK interneto svetainės gali parsisiųsti bet kuris jo muzikos gerbėjas. Panašu, kad vos per pirmąsias savaites naujausias Mamontovo darbas jau tapo rekordiniu – netikėta galimybe klausytis jo dainų nemokamai, pasinaudojo kelios dešimtys tūkstančių internautų, ir šie skaičiai didėja kasdien.

Kritikai jau spėjo teigiamai įvertinti „Elektroninį dievą“ už ypatingą skambesį. Albumą A. Mamontovas įrašė vienas, grodamas visais instrumentais.

Kai kurie naujajam albumui klijuoja skandalo etiketę – dėl tradicinių religijų neigimo ir pagonybės skatinimo. Spėliojama, ar albumo pristatymo koncertų neignoruos tikintis Lietuvos jaunimas. Kūrėjas tokią nuomonę atremia argumentu, jog Lietuva – visai ne Marijos žemės tauta. Anot jo, šis epitetas mums yra dirbtinai priklijuotas.

„Mes esame senųjų Lietuvos dievų, piliakalnių, šventųjų miškų ir amžinosios ugnies tauta, ir vis dar esame pakeliui į tikrąją Lietuvos laisvę, kuri bus įmanoma tik tada, kai atsigręšime į mūsų protėvių tikėjimą ir tradicijas“, – teigia A. Mamontovas.

Albumo pristatymo koncertai vyks kalėdiniu laikotarpiu, jų metu skambės ir nauja kalėdinė daina, sutrikdžiusi daugumą Mamontovo gerbėjų. Ar Andrius sąmoningai vieną savo naujausių kūrinių skiria šventei, pastaruoju metu nutolusiai nuo dvasingumo ir tapusiai masinių apsipirkimų bei nuolaidų įkaite?

„Visada svajojau parašyti dainą apie Kalėdas. Ir būtent, norėjosi parašyti apie tai, kad Kalėdos – tai laiko virsmo šventė. Ji yra viena seniausių žmonijos švenčiamų datų, kada naktis yra ilgiausia, o diena trumpiausia, po kurios dienos pradeda ilgėti ir atsiranda vis daugiau šviesos mūsų gyvenime“, – sako autorius.

Per pusantrų metų spėjęs pasiilgti savo klausytojų, A. Mamontovas tikisi, kad ir šį sykį, pristatant naujausius kūrinius koncertinio turo metu, susitikimas su klausytojais bus prasmingas.

Pasak jo – „visada norisi turėti tą naujumo jausmą, nes tik jis pasirodymus paverčia ypatingu susitikimu su žiūrovais“.

A. Mamontovas „Elektroninio dievo“ koncertinį turą pradėjo gruodžio mėnesį. Koncertai vyko:

Gruodžio 1 d. Kėdainiuose, Kultūros centre,
Gruodžio 2d. Panevėžyje, Bendruomenių rūmuose,
Gruodžio 3. Šiauliuose, saulės koncertų salėje,
Gruodžio 7 d. Tauragėje, Kultūros centro salėje,
Gruodžio 8 d. Gargžduose, Kultūros centro salėje,
Gruodžio 14 d. Telšiuose, Žemaitės dramos teatre.

Koncertai vyks:

Gruodžio 20 d. Šilutėje, Kultūros centro salėje.
Gruodžio 21 Klaipėdoje, Žvejų rūmuose,
Gruodžio 26 d. Vilniuje, Forum Palace

Kategorijos: Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Algirmantas:

  Šaunuolis Mamantovas taip ir toliau pirmyn mes su tavimi… 🙂

 2. Vilmantas Rutkauskas:


  Kiekvienas normalių lietuviškų pažiūrų ir pasaulėjautos, ir save gerbiantis žmogus tiesiog netaps okupacinės žydiškos krikščionybės klūpalu. Ir ją vertins tik kaip importinį svetimkūnį, kaip kokį inplantinį vėžį.

  Tikėtina, kad tai dar ne paskutiniai Mamontovo kūriniai. Būtų labai įdomu pamatyti, išgirsti – kaip savaip toli ir giliai jis toliau nueis, ar prakeiktai, vis tik, nesusiplaks ir nesuplaks krūvon sakralinės vatikaninės kolonijinės žydsemantikos su Lietuvos dvasia.

 3. Agnė:

  O KAUNAS KUR?>???????????? ;O

 4. Moiša:

  Tikėjimo kūno nupurtyti dar niekam nepavyko..

 5. Gerbiamas Andriau, labai džiaugiamės (aš ir visi mano artimieji), kad Jūs keliate mūsų Tautos dvasią. Atėjo laikas Jums perimti Justino Marcinkevičiaus ir kitų mūsų Tautos šviesulių neštą šventos ugnies deglą.

  Gal kiek per skambiai parašiau. Bet tai mano nuoširdžiausio džiaugsmo žodžiai. Nepaprastai aiškiai matau, jaučiu ir žinau ko dabar reikia Lietuvai ir kas jai Tai gali padėti turėti (arba susigrąžinti). Tuose vaizdiniuose iškyla ir Jūsų veidas, aiškiai girdisi Jūsų balsas…

 6. Raimis:

  Šiandien iš širdies džiaugiuosi, nes vienas mano gerbiamiausių lietuvių žmonių ir didis autoritetas Tautai trumpai ir aiškiai nubrėžė tas gaires, kurios, mano manymu, padės atsikelti mūsų parklupdytai valstybei ant kojų. Visuomet Andrių laikiau išmintingu žmogumi ir didžiu Kūrėju, bet šiandien ypatingai džiaugiuosi radęs bendramintį, ir dar turintį tokią didžiulę įtaką mūsų jaunimui nuo 10 iki 40 metų. Tai, ką paskutiniais keliais metais giliai viduje išjaučiau pats, praktiškai vienodais žodžiais susišaukia su tuo, ką nori paskelbti mūsų žmonėms Andrius. Kad stovime ant nesugriaunamo ir neišmatuojamo tvirtumo fundamento, tokių lobių, kuriuos tereikia pravalyti nuo laiko dulkių ir visa tai telpa į vieną žodį – tai MŪSŲ KULTŪRA. Na ką, regis, Kalėdos jau atėjo ir jos atnešė puikią dovaną daugeliui Lietuvos žmonių 🙂 Ačiū dar kartą Andriui už Šviesą.

 7. Ignas:

  Smagu matyti, kad keliama liaudies sąmonė, grįžtama prie senųjų žinių 🙂

 8. Ingrida:

  Man rodos čia tik įžanga į tai, ką iš tiesų Andrius nori mums pasakyti.
  Kažkada (1994m.) jis dideliais žingsniais mėgino patraukti visų širdis atsiveždamas Prahlada
  http://www.youtube.com/watch?v=sUl3p354p2E ir kalbėdamas apie vedų kultūrą.
  Bet tuomet daugelio, manau, kad liko nelabai suprastas.
  Tai misija tęsiama mažais žingsneliukais 🙂
  Apie Ateizmą negali būti net kalbos.
  Liux, sekmės 😉

 9. Vilmis:

  Na ką čia bepasakysi… Andrius tiesiog šaunuolis. Stiprybės jam ir Dievų palankumo. Šis albumas turėtų padėti susimąstyti pasiklydusiam, abejojančiam žmogui.

 10. saviškiai:

  Aha, Mamontovas jau visai susitupėjo. Intelekto ir taip buvo neeilinio, bet trūko tik pažiūrų nusistovėjimo. Tenka pripažinti, kad dėl jo anksčiau klydau – maniau iš jaunimo siautulio kėlėjų niekad neišsirutulios į ką nors reikšmingesnio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: