Kalėdų belaukiant – apeigos ir koncertai (11)

Artėjant stebuklingam Kalėdų laikotarpiui alkas.lt siūlo nepamiršti tradicijų ir protėvių dainų. Jas prisiminti padės net trys kolektyvai, siūlantys sudalyvauti keturiuose senąsias tradicijas menančiuose renginiuose. Pirmuosiuose trijuose kviesime kartu dainuoti senąsias dainas grįžtančiai saulei sutikti, paskutiniame turėsite galimybę paaukoti seniesiems dievams ir sutikti grįžtančią saulę kalendorinės Saulėgrįžos metu.

Kalėdinės dainos kitaip su „Marga Muzika“

„Marga Muzika“

„Marga Muzika“

Likus savaitei iki šv. Kalėdų, grupė „Marga Muzika“ kviečia visus folklorinės muzikos gerbėjus į koncertą. Prisiminti ne tik tradicines Kalėdines dainas, kurias dainavo mūsų protėviai, bet ir susipažinti su kitų tautų šiai šventei skirtomis folklorinėmis dainomis,  išgirsti kiek kitokį, netradicinį jų skambesį.

„Marga Muzika“ – 2009 metais susibūręs profesionalių muzikantų, grojančių ir tokiose grupėse kaip „Žalvarinis“, „Obtest“, „Ugniavijas“, „Soul Stealer“, kolektyvas, savitai atliekantis įvairių tautų folklorą, apvilkdamas ją netradicinių instrumentų skambesiu. Skirtingos tautų kalbos, skirtingos liaudies melodijos. Latvių folklorą puošia autentiškos lietuvių sutartinės, skamba senosios rusų, serbų, ukrainiečių, armėnų dainos, lydimos mandolinos, violončelės, lumzdelio, dūdmaišio garsų.

Gruodžio 17 d.  21 val. koncertas vyks Vilniuje esančiame alaus bare „Alaus namai“ (Goštauto g. 8).  

Kalėdiniai „Obelijos“ koncertai

„Obelija“

„Obelija“ ir „Vanddruja“ koncertas

Gruodžio 17d. 16val. Dailės Akademijos Gotikinėje salėje vyks Kalėdinė popietė, kurioje galėsite išgirsti „Obelijos“ bei „Vanddrujos“ atliekamas senovines Advento bei Kalėdų dainas bei sutartines.

Obelija  – kolektyvas, susikūręs kiek daugiau nei prieš metus, ypatingą dėmesį skiria dzūkiškoms dainoms, kurias puošia dūdelės, senovinio būgno, kanklių bei smuiko skambesiai.

Gruodžio 22 d. Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11) Obelija koncertuos drauge su „Marga Muzika“, kuri atliks ir kitų tautų Kalėdines dainas! Na, o „Obelija“ paruošė Jums tiesiog šiltą senovinių mūsų krašto Advento ir Kalėdų dainų programą.Gruodžio 21 dieną 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre koncertų ir Kalėdinių vakarų maratoną užbaigs Kalėdų apeigos su Romuva ir apeiginio fokloro grupės „Kūlgrinda“ koncertas.  Šventės metu visi kartu giedosime tradicines kalėdines giesmes, sveikinsime grįžtančią Saulę ir naujuosius metus pasitiksime vilkdami ir degindami blukį, taip atsikratysime blogų susikaupusių minčių ir iš naujo įžiebsime vienybės ir draugystės viltį.

„Kūlgrinda“

„Kūlgrinda“

Alkas.lt ragina skaitytojus nepamiršti tradicijų – iki Kūčių atsiprašyti, ką įžeidę, susitaikinti su priešais, sugrąžinti skolas. Linksmų, sėkmingų, ir vieningų dar vienų Tautos metų.

„Kūlgrinda“

„Kūlgrinda“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: