Plutono lankytojui minų laukas (0)

„New Horizons“. NASA pav.

„New Horizons“. NASA pav.

2015 metų liepos mėnesį prie Plutono ir jo palydovų priartės NASA kosminis zondas „New Horizons“ (Naujieji Horizontai). Tačiau erdvėje šalia tolimosios mažosios planetos gali būti mažų asteroidų nuolaužų.

Kaip tikina specialistai, du didieji Plutono palydovai, Niksė ir Hydra, dažnai susiduria su mažais asteroidais, kurie atkeliauja iš Koiperio debesies – nepanaudotos Saulės sistemos statybinės medžiagos. Palydovai negali savo silpna gravitacija pagauti visų nuolaužų, todėl susidaro ilgi medžiagos šleifai aplink tolimąjį Plutoną, o tai tampa tikru minų lauku kosminiams aparatams.

Nors „New Horizons“ kameros bus įjungtos likus mėnesiui, tai neapsaugos zondo nuo susidūrimo, nes mažas asteroidų aldebas (atspindžio koeficientas) ir didžiulis nuotolis nuo Saulės juos pavers nematomais. Katastrofos išvengti padėtų, jei tie kosminių nuolaužų debesys būtų susispietę į savotiškus žiedus, panašiai kaip prie Saturno. Kitu atveju gresia didelis pavojus, nes ir nedidelis asteroido fragmentas gali sugadinti kosminę laboratoriją. Šiuo tikslu yra sudaryta speciali komisija, kuri turi nuspręsti kokia aplinkine trajektorija turėtų priskrieti prie Plutono minėtasis zondas, jei iškiltų grėsmė.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: