Panevėžio žygeiviai surengė Vėlinių žygį (nuotraukos) (16)

Vėlinių žygis 2011 | Leono nuotr.Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“ praneša, kad 2011 m. spalio 21-23 d. Lietuvos žygeivių sąjungos Panevėžio skyrius surengė Vėlinių žygį po Pasvalio kraštą. Žygeiviai lankė ir tvarkė partizanų, sukilėlių, knygnešių kapus, senąsias kaimų kapinaites, prisiminė Vėlinių papročius. Spalio 21 d. naktiniame žygyje aplankė Deglėnų maro kapelius. Spalio 22 d. lankėsi ir tvarkė Pagirnupio, Jakubonių kaimo kapus. Žygio dalyviai pritvirtino atminimo lentas partizanų palaidojimo vietose, dalyvavo Valakėliuose vykusioje Pyraginės šventėje.

Spalio 23 d. žygeiviai atkeliavo į Pušalotą, ten aplankė Lietuvos savanorių kapus, knygnešio J.Melinsko kapą. Niurkonių kaime buvo aplankyta koplyčią, statytą 1794 metų sukilimo dalyviui, generolui Tomui Vavžeckiui, taip pat lankyti Birželių kaimo kapai, kur palaidotas 1863 metų sukilėlių apygardos viršininkas Kristoforas Gruževskis.

Žygis pasibaigė Adomavoje, kunigo knygnešio Stasio Stakelės gimtinėje.

Žygio dalyviai su dėkingumu minėjo Deglėnų ir Pušaloto vietos bendruomenes už šiltą priėmimą, o Valakėlių bendruomenę dar ir už šaunią Pyraginės šventę.

Vėlinių žygio įspūdžius perteikia Dariaus Ramančionio nuotraukų albumas:

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: