G.Songaila pasmerkė bandymus kurstyti įtampą tarp Lietuvos ir Lenkijos valstybių (14)

Gintaras Songaila | J.Vaiškūno nuotr. Šiandien, spalio 27 d. Seimo narys Gintaras Songaila išplatino viešą pareiškimą kuriame pasmerkė Švenčionyse įvykdyto išpuolio prieš Lenkijos karių kapus vykdytojus ir išreiškė susirūpinimą bandymais sąmoningai kurstyti įtampą tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Kartu G.Songaila atkreipė dėmesį ir į tai, kad įtampą tarp abiejų šalių didina kai kurių Lenkijos Respublikos oficialių pareigūnų pareiškimai, esą Lenkija prieš karą neokupavo rytų Lietuvos. G.Songaila išsakė siūlymą, kad svarstant naujos Lenkijos ir Lietuvos tarpvalstybinės sutarties sudarymo galimybes reiktų grįžti prie sąžiningo dvišalio prieškarinės istorijos faktų įvertinimo.

„Toks moralinis žingsnis užkirstų kelią tautinės nesantaikos kurstytojų užmačioms, o Lietuvos ir Lenkijos santykiams atsivertų naujos pozityvios perspektyvos“, – pabrėžė Seimo narys.

Skelbiame visą pareiškimo tekstą:

Lietuvos Respublikos Seimo nario Gintaro Songailos

Viešas pareiškimas dėl provokacijų, kuriomis siekiama kurstyti tautinę nesantaiką

Vakar (spalio 26 d.) buvo pranešta apie Lenkijos karių kapų ištepliojimą Švenčionyse. Nėra ir negali būti jokių pateisinimų tokiems veiksmams. Tai nėra koks nors smulkus chuliganizmas, bet apgalvoti kurstymo veiksmai, labai žalingi Lietuvai, siekiantys dar labiau pakenkti Lietuvos ir Lenkijos santykiams. Rytoj (spalio 28 d.) ketinu nuvykti į Švenčionis ir surinkti daugiau informacijos apie šio įvykio aplinkybes.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras pasmerkė šiuos provokacinius, nesantaiką kurstančius nusikalstamus veiksmus. Tačiau organizacijos „Lenkų sąjunga Lietuvoje“ atstovas nepraleido progos pareikšti, kad „tai yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės vykdomos politikos atspindys“. Tokie vertinimai yra visiškai nesuprantami, o siekiai apkaltinti Lietuvą dėl tokių veiksmų yra visiškai nepriimtini, ir net galimai prisideda prie jų žemų provokacinių tikslų.

Kita vertus, kai kurių Lenkijos Respublikos oficialių pareigūnų pareiškimai, kad Lenkija prieš karą esą neokupavo rytų Lietuvos, kelia įtampą tarp kaimyninių šalių, sudaro sąlygas trečioms šalims ar blogos valios veikėjams kurstyti nepasitikėjimo ar net priešiškumo jausmus.

Pasiremdamas daugelio Lietuvos visuomenės veikėjų, žinomų Lietuvos kultūros žmonių nuomone, siūlyčiau, kad svarstydami naujos Lenkijos ir Lietuvos tarpvalstybinės sutarties sudarymo galimybes turėtume grįžti prie sąžiningo dvišalio prieškarinės istorijos faktų įvertinimo. Toks moralinis žingsnis užkirstų kelią tautinės nesantaikos kurstytojų užmačioms, o Lietuvos ir Lenkijos santykiams atsivertų naujos pozityvios perspektyvos.

Gintaras Songaila, Seimo narys

Vilnius, 2011m. spalio 27 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: