Europos krepšinio čempionatas: Lietuva įveikė Sloveniją 80:77 (9)

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė netekusi teisės kovoti dėl Europos čempionato medalių atkaklioje kovoje dėl 5-8 vietų santykiu 80:77 (19:20, 25:13, 19:24, 17:20) palaužė Slovėnijos nacionalinę rinktinę ir iškovojo kelialapį į 2012 metų vasaros olimpiados atrankos turnyrą.

Kelialapius į Londono olimpines žaidynes iškovos Europos čempionato finalo dalyvės, o 3-6  vietas užėmusios komandos turės rungtyniauti atrankos turnyre, kuris vyks kitų metų liepos 2-8 dienomis.

Dėl teisės važiuoti į olimpiadą atrankos turnyre rungtyniaus 12 komandų, o į Londono olimpiadą bilietus iškovos tiktai pirmas tris vietas užėmusios komandos. Šiuo metu yra aiškios 6 atrankos turnyro dalyvės: Angola, Puerto Rikas, Dominikos Respublika, Venesuela, Nigerija bei Naujoji Zelandija. Kitos 6 komandos paaiškės po Europos ir Azijos čempionato.

2012 metų vasaros olimpinės žaidynės vyks liepos 28 – rupgjūčio 12 dienomis Anglijos sostinėje Londone.

Olimpiniame krepšinio turnyre vietas jau yra užsitikrinę: Didžioji Britanija (šeimininkų teise), JAV (pasaulio čempionai), Tunisas (Afrikos čempionai), Argentina ir Brazilija (Amerikos čempionato finalininkės) bei Australija (Okeanijos čempionai). Dar dvi vietos paaiškės pasibaigus Europos čempionatui (finalininkės) ir viena – Azijos čempionatui.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

9 komentarai

 1. Stebėtinai panaši 3-čio kėlinio pabaiga į vakar dienos pabaigą su makedonais. Tik šį kartą tritaškis iš krašto įkrito. Šlovė Kalniečiui!

  • tikras lietuvis:

   Man rods, prašauta, pernelyg žaidėjus nuvarginant fizinio paruošimo metu – jiems tiesiog trūko šviežumo, trūko jėgų – ką jie pasakė.
   Dar gali būti, kad tas “pasirengimas” galutinai sukuliečijo Lavrinovičius.

 2. Zenonas:

  Sutinku. Ta patį pagalvojau. Dar nepamiršot kaip baigėsi draugiškos su Slovėnija nesenai ? 2011 08 24
  Pralošėm 66 – 80
  Išvada – Lietuvos krepšinis užima tokia vieta, kokiai jis ir yra vertas. Viskas gerai.
  Žiauriai daug bereikalingos euforijos. Tai tik sportas. Tai tik žaidimas.
  Tarp kitko…. Pas mus Kybartuos daug labiau mylimas futbolas. Buvo… Iki 1968 tai tikrai.
  Paskui palikau tėviškę, tai nežinau.. kaip dabar..

  • Na, tiesa sakant, galėjome ir turėjome prieš makedonus laimėti. O futbolas Kybartuose – įdomu.

   • tikras lietuvis:

    Prieš makedonus buvom jau dukart laimėję, bet … paslydo Jaska, Songaila suklydo, perduodamas kamuolį, ir … atsitiko.
    Manau, kad Kemzūra šiemet padarė klaidą, nedavęs įsižaisti Delininkaičiui, kuris pernai pasirodė gerai, todėl Jasikevičiui buvo per didelis krūvis skaudančiom kojom – iš čia ir tas jo nuolatinis griuvinėjimas.
    Manau, turėtų būti speciali programa, pvz., Čižauskui, kad turėtume įžaidėjų pasirinkimą – per metus, tur būt, galima jį, kryptingai treniruojant (kaip Begičių, pvz., ištreniravo) ištreniruoti iki reikiamo lygio?
    Dėl žaidėjų pasirinkimo.
    Jei kitamęt Laurinovičiai bus sveiki, tai, manau, pernelyg jų nenuvarius dar iki varžybų, varžybose tikrai gautume gerą žaidimą.
    Ir dar.
    Gali būti, kad Laurinovičiams ūpą numuša tai, kad jiems, net jei būtų laimėtas ir auksas, pagal įstatymą negali būti suteikiamas valstybinis apdovanojimas kaip kadaise padariusiems nusikaltimą.
    Manau, kad valstybei nusipelniusių asmenų atžvilgiu šita nuostata turėtų būti pakeista – juk teistumas visiems nusikaltusiems pasibaigia numatytu laiku, tai kodėl jis nepasibaigia (iš esmės) tiems, kurie nusipelno valstybei?
    Turėtų, manau, pasibaigti dar anksčiau, nei kitiems, kurie valstybei niekuo nenusipelnė.
    Čia kreipiuosi į seimo narius – kodėl nepasiūlote tokios įstatymo pataisos?
    Nemiegokit – algas numušiu! 🙂

  • tikras lietuvis:

   Nekalbėk apie tai ko nesupranti.

 3. suomis:

  Kas, iš Lietuvos krepšininkų nusipelno nuoširdaus įvertinimo , – tai Kaukėnas. Prieš jį lenkiu galvą. Aišku Jasaitis taip pat privalo būtį pagerbtas ir įvertintas. Cha. Ir Kalnietis šaunuolis, – PAGARBA. Bet, kaip čia nepaminėjus Songailos, sąrašas būtų nepilnas. PAGARBA. 🙂 Taigi, man šie krepšininkai yra tie, kuriuos vertėtų įvertinti valstybiniu lygmeniu.

 4. lamatas:

  Riktinėj visi krepšininkai tikrai neblogi .Labai neblogi.O pergalėms reikalingi dar bent du -trys tikrai geri žaidėjai.Tad užimta vieta tikrai pelnyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: