Europos krepšinio čempionatas: Ispanai palaužė Lietuvos rinktinę – 79:91 (17)

Lietuva-Ispanija | DELFI, Š.Mažeikos nuotr.Europos krepšinio čempionato A grupės ketvirto turo rungtynėse Lietuvos krepšinio rinktinė Panevėžyje žaisdama be susirgusio vidurio puolėjo Marijono Petravičiaus pralaimėjo Ispanijai 79-91 (12:31, 24:31, 23:19, 20:10).

Rungtynės prasidėjo ispano J.M.Kalderono tritaškiu, po to 5 taškus iš eilės įmetė P.Jankūnas. Tačiau ispanai nieko nelaukdami spurtavo 16:0 ir taškų santykis dramatiškai persisvėrė Ispanijos naudai 7:22.

Į aikštę išėjęs Jonas Valančiūnas sumažino skirtumą 10:22. Pasipiktinęs abejotinais teisėjų sprendimais technine pražanga buvo nubaustas Lietuvos rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra. Tai išnaudoję ispanai nuo Lietuvos rinktinės nutolo jau 18 taškų – 10:28. Labai nesėkmingas mūsiškiams pirmas kėlinys pasibaigė įspūdina ispanų persvara – 12:31.

Antras  kėlinys prasidėjo 4 ispanų taškais iš eilės ir skirtumas padidėjo iki 23 taškų – 12:35. Ispanai žaidė laisvai ir žaismingai, o mūsiškiai tartum su svarsčiais užkabintais ant rankų ir kojų. Beveik neprametantys pro krepšį ispanai užmėtė mūsiškius tritaškiais ir skirtumas Ispanijos naudai augo tartum ant mielių: 23:49, 27:54, 30:56.

Antras rungtynių kėlinys baigėsi triuškinančiu skirtumu – 36-62.

Trečią kėlinį vėl geriau pradėjo Ispanai – pelnę 5 taškus be atsako nutolo iki 36:67. Vėliau mūsiškiai pagerinę žaidimą skirtumą ėmė mažinti, tačiau labai daug nuveikti nepavyko ir trečias kėlinys baigėsi 22 taškų skirtumu Ispanijos naudai – 59-81.

Ketvirto kėlinio pradžioje nudžiugino S.Jasaičio dėjimas. Lietuviai puolė ir gynėsi daug geriau ir kėlinio pabaigoje sugebėjo sumažinti varžovų persvarą iki 12 taškų.

Lietuva-Ispanija | DELFI, Š.Mažeikos nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .